Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2009-11-02 13:09:22

delile
U¿ytkownik

Filmy w klimacie Jane Austen

Jakie znacie filmy w klimacie/z epoki Jane Austen? North and South z BBC widziałam smile

Offline

 

#3 2009-11-03 09:38:12

Akaterine
Administrator

Re: Filmy w klimacie Jane Austen

Również "Żony i córki", "Targowisko próżności". Mogę też polecić "Middlemarch", również fajna jest "Samotnia" (Bleak House). (choć nie wiem, w jakim stopniu są one "w klimacie JA", bo nie wiem co masz na myśli mówiąc o klimacie wink)


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#4 2009-11-03 11:20:10

villemo
U¿ytkownik

Re: Filmy w klimacie Jane Austen

wydaje mi sie , ze również "Jane Eyre" - jak dla mnie w klimacie


"Wszystko można znieść i wycierpieć, oprócz małżeństwa bez miłości." - Jane Austen

Offline

 

#5 2009-11-03 15:20:30

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Filmy w klimacie Jane Austen

ja tez nie wiem jak rozumiec pojecie "klimat", czy o filmy kostiumowe, czy tematyke. Jesli tematyke - to Daniel Deronda, Wielkie nadzieje, Lorna Doone, wszystkie ekranizacje Jane Eyre, czy Wichrowych Wzgórz, David Copperfield, , Burmistrz Casterbridge, Nasz wspólny przyjaciel, Samotnia, Tajemnica domu na wzgórzu, no i wymieniane wczesniej Miasteczko Middlemarch, czy Targowisko proznosci (ale serial - nawet jesli ma wkurwiajaca muzyke tongue )


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#6 2009-11-03 15:39:24

delile
U¿ytkownik

Re: Filmy w klimacie Jane Austen

Dziękuję, za tak szybki odzew:)
Jako "klimat" rozumiem... hmmm, jakby to ubrac w słowa; lekkość, angielskość (choć może bardziej tradycja), maniery, romantyzm, ale nie przesłodzony, z dobrą fabułą, nie płytki, a jeszcze pięknie by było jakby zdjęcia, kostiumy (i muzyka) były nietuzinkowe. Taaa, własnie to jest klimat tongue właśnie poluję na Cranford, ale pusto na torrentach:)

Ostatnio edytowany przez delile (2009-11-03 15:43:53)

Offline

 

#7 2009-11-03 20:45:24

ptasia
U¿ytkownik

Re: Filmy w klimacie Jane Austen

AineNiRigani napisa³:

Lorna Doone

ta z młodocianym Dżemikiem? smile
Podpisuję się pod Danielem Derondą i Cranford. Niedługo będzie kręcony nowy Middlemarch Sama Mendesa - ciekawe, co z tego wyjdzie (męczyłam książkę miesiąc, ale zmęczyłam), mam tylko nadzieję, że mimo wszystko Kate Winslet nie będzie grała Dorothei - lubię ją, ale jest ciut za stara do tej roli.
No i nie wiem, może jakiś Pokój z widokiem? Ew. w szeroko pojętym klimacie - choć to amerykańskie - jest jeszcze Wiek niewinności wg. E. Wharton. I ew. ekranizacje Henry'ego Jamesa - Złota np. mi się podobała (choć nie Portret Damy, brrr).


I meant something less mournful, dearest...
CoÅ› niecoÅ›

Offline

 

#8 2009-11-04 08:29:14

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Filmy w klimacie Jane Austen

A juści!! Mlodocianym i strasznie dziwnym Dzemikiem tongue
To ja jeszcze rzucam moim ukochanym Hornblowerem - chociaz moze nie jest az tak romantyczny, ale za to lekkoc, angielskosc i maniery ma jak najlepsze smile No i pozwala sobie wybrazic przebieg kariery Wenwoortha smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#9 2009-11-16 09:45:52

villemo
U¿ytkownik

Re: Filmy w klimacie Jane Austen

oglądałam wczoraj Północ Południe BBC - i jestem zachwycona... piękne!


"Wszystko można znieść i wycierpieć, oprócz małżeństwa bez miłości." - Jane Austen

Offline

 

#10 2010-01-21 23:22:31

Falcon
U¿ytkownik

Re: Filmy w klimacie Jane Austen

"Bright Star" (2009)

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Y7IwhVQa8Uk

Myślę, że dla fanów filmów kostiumowych będzie to interesująca pozycja.

Film powszechnie dostępny w sieci, więc jak ktoś będzie chciał znaleźć to znajdzie. wink

Pozdrawiam

Offline

 

#11 2011-12-19 19:42:56

agnezzzz
U¿ytkownik

Re: Filmy w klimacie Jane Austen

Ja z czystym sumieniem polecam "Little Dorrit" 2008 r. seria seriali BBC. Piękny serial! smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB