Jane Austen

Ogród Jane Austen

Maggie Smith i Julie Walters w biografii Jane Austen

Julian Jarrold ("Wielkie nadzieje", "Milczący świadek") stanie za kamerą na planie biograficznego filmu zatytułowanego "Becoming Jane" opowiadającego historię życia i kariery popularnej pisarki Jane Austen.W roli autorki "Dumy i uprzedzenia" wystąpi Anne Hathaway ("Pamiętnik księżniczki"). W obsadzie filmu znaleźli się również James McAvoy, Maggie Smith i Julie Walters.

Urodzona w 1775 roku Jane Austen jest słynną angielską pisarka, autorką między innymi "Dumy i Uprzedzenia". Autorka w swoich powieściach opisywała głównie życie angielskiej klasy wyższej z początku XIX wieku. Mimo że sama wiodła stosunkowo odosobnione życie na prowincji w hrabstwie Hampshire, nie pozbawiło ją to zmysłu obserwacji i nie zubożyło dramaturgii jej utworów. Ich fabuła najczęściej dotyczy zamążpójścia i związanych z tym problemów społecznych.

Sama Austen nigdy nie wyszła za mąż. Celna obserwacja i żywa prezentacja psychiki kobiet czyni z powieści Austen coś więcej niż romanse. Do jej dzieł należą wielokrotnie ekranizowane powieści "Rozważna i romantyczna", "Duma i uprzedzenie", "Emma", a także "Mansfield Park", "Opactwo Nothanger" i "Perswazje". [wikipedia.pl]

"Becoming Jane" będzie opowieścią o tym, jak Austen sama zakochuje się w irlandzkim adwokacie. Uczucie to stanie się inspiracją do późniejszej kariery pisarskiej. Autorami scenariusza są Kevin Hood i Sarah Williams.

źródło: http://www.filmweb.pl/Maggie,Smith,i,Julie,Walters,w,biografii,Jane,Austen%2C2006-03-01,news,News,id=27260

Gitka, 2006-03-01 21:34:12

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2024

Template Licence