Jane Austen

Ogród Jane Austen

BBC kręci biografię Jane Austen

Stacja BBC kręci film biograficzny o Jane Austen, zatytułowany Miss Austen Regrets. Scenariusz, opierający się ściśle na listach do siostry i bratanicy Fanny, ma opowiadać o ostatnich latach życia Jane, która pytana przez Fanny o radę w sprawie wyboru przyszłego męża, wspomina i analizuje swoje życie uczuciowe.

W rolę Jane wcieli się Olivia Williams (Szósty zmysł; fanom Jane Austen znana jako Jane Fairfax z telewizyjnej Emmy), Cassandrę, siostrę Jane, zagra Greta Scacchi, Hugh Bonneville zaś zagra wielebnego Brooka Bridgesa. W filmie ponadto wystąpią Imogen Poots (Fanny), Adrian Edmondson (Henry Austen), Pip Torrens (Edward Austen-Knight), Phyllida Law (pani Austen), Jack Huston (doktor Charles Haden), Jason Watkins (wielebny Clarke), Tom Hiddleston (John Plumptre), Sally Tatum (Anna Lefroy) i Sylvie Herbert (Madame Bigeon).

W założeniu twórców film ma być zupełnie inny od kinowej Becoming Jane. Nasza historia będzie bliższa prawdy i bardziej złożona, mówi Rebecca Eaton, producent wykonawczy Masterpiece Theatre, współproducenta filmu. Pytanie brzmi: czy żałowała? Historia opowie, co się wydarzyło w jej życiu oraz o trzech mężczyznach, których mogła poślubić i czy pod koniec życia żałowała, że tego nie zrobiła.

Scenarzystka Gwyneth Hughes mówi: Wszyscy wiemy, że Jane Austen nigdy nie wyszła za mąż. Dla milionów fanów nie jest to nic strasznego, ponieważ trudno sobie wyobrazić, by XIX-wieczna żona i matka znalazła czas na napisanie sześciu wspaniałych powieści! Jednak równocześnie zastanawiamy się, jak ta stara panna czuła się nie mając własnego Darcy'ego u boku. Wtedy przeczytałam niezwykłą rzecz. Jane Austen otrzymała propozycję małżeństwa od majętnego sąsiada i go przyjęła! Powiedziała "tak", jednak po długiej nocy, spędzonej na dyskusjach z siostrą Cassandrą, zmieniła zdanie. Ta intrygująca decyzja zainspirowała historię "Miss Austen Regrets".

Film zapowiadany jest w jesiennej ramówce BBC One i ma być wyemitowany równolegle z nową ekranizacją Rozważnej i romantycznej BBC.

Na podstawie: bbc.co.uk i blogs.orlandosentinel.com

Akaterine, 2007-08-26 00:30:12

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2024

Template Licence