Jane Austen

Ogród Jane Austen

''Rozważni i romantyczni. Klub miłośników Jane Austen'' - recenzja z ''To i owo'

The Jane Austen Book ClubOBYCZAJOWY W leżącej tysiące kilometrów od Anglii słonecznej Kalifornii sześć osób spotyka się co miesiąc w ramach Klubu Wielbicieli Jane Austen, by podyskutować o jednej z jej powieści. Inicjatorką jego założenia jest niezamężna pięćdziesięciolatka Bernadette, której życie jest ciągiem paradoksów. Mimo swej życiowej mądrośi, ma za sobą już sześć małżeństw i tyleż samo rozwodów.

Wszyscy odgrywają swoje własne historie: Sylvia - rozpad ustabilizowanego związku; szalona Allegra - brak rozsądku w kwestii sportu i miłości; skoncentrowana na jodze Bernadette - zainteresowanie problemami innych, Prudie zmaga się z dylematem - jak być dojrzałą małżonką, a może rzucić to wszystko i uciąć sobie zakazany romans? Do tego Jocelyn ze swoim literackim snobizmem. Czy sięgnie po klasykę science fiction w wydaniu Ursuli Le Guin, którą z takim zapałęm poleca jej Grigg?

KULISY Sześcioro członków klubu, sześć książek Jane Austen, sześć splecionych ze sobą wątków rozgrywających się w ciągu sześćiu miesięcy.

OPINIE Choć od czasów, w których żyją bohaterowie książek Jane Austen wiele się zmieniło, to niektóre uniwersalne prawdy o ludzkim życiu nigdy się nie zmieniają.

The Jane Austen Book Club - obyczajowy, USA, 2007 - 106 min. Reż. Robin Swicord. Wyk. Emily Blunt. Kathy Baker, Maria Bello, Amy Brenneman, Jimmy Smith. Dystrybucja - UIP. www.sonyclassics.com/thejaneaustenbookclub

Źródło: To i owo TV, nr 51/18.12.2007, s. 106.

Rozważni i romantyczni. Klub miłośników Jane Austen - zwiastun

Toronto International Film Festival, 9 września 2007 r. - The Jane Austen Book Club gala

Vasco, 2007-12-18 14:49:26

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2024

Template Licence