Jane Austen

Ogród Jane Austen

Seriale kostiumowe w TVN Style

TVN StyleTVN Style wprowadza nowe pasmo ramówkowe. Kobieca stacja wiosną będzie emitowała znane filmy i seriale kostiumowe.

Począwszy od 28 lutego kanał będzie pokazywał zrealizowany przez stacje ITV serial Perswazje, który jest adaptacją powieści Jane Austen. W produkcji ukazana jest historia tragicznej miłości bogatej panny z arystokratycznego domu do ubogiego oficera marynarki.

Trzy tygodnie później na antenie pojawi się serial BBC Targowisko próżności (Vanity Fair). W adaptacji klasycznej XIX-wiecznej powieści angielskiego pisarza Williama Thackeraya pokazany został obraz angielskiego społeczeństwa pierwszej połowy XIX wieku w czasach wojen napoleońskich.

Wiosną widzowie TVN Style zobaczą ponad to produkcję Pani Bovary (BBC, na podstawie powieści Gustawa Flauberta) oraz serial Fanny Hill: zwierzenia kurtyzany, będący ekranizacją jednej z najbardziej kontrowersyjnych powieści XVIII wieku, pióra Johna Clelanda. Kanał wyemituje także wyprodukowany przez BBC w 1995 roku serial Duma i uprzedzenie.

Szefowa kanału wiąże z nowym cyklem duże nadzieje - Zdaje sobie sprawę z tego, że pasmo może mieć nieco elitarny charakter. Uważam jednak, że istnieje na nie duże zapotrzebowanie. To są najnowsze, wyjątkowo pięknie zrealizowane ekranizacje literatury europejskiej. W polskiej telewizji nie ma podobnej oferty - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, Yvette Żółtowska-Darska.

Stacja przymierza się już do zakupu kolejnych, podobnych tytułów.

Wirtualnemedia.pl

Vasco, 2008-02-23 18:49:26


Komentarze:

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2023

Template Licence