Jane Austen

Ogród Jane Austen

''Dwie historie Anglii: Jane Austen i Charlesa Dickensa''

Two Histories of England: By Jane Austen and Charles DickensKto by pomyślał, że Jane Austen i Charles Dickens będą jeszcze mieć wydane książki? Dwie Historie Anglii: Jane Austen i Charlesa Dickensa pokazują, że tak.

Tych dwoje autorów napisało, nieznane dzisiejszym czytelnikom, satyryczną wersję Anglii, mającą opowiedzieć ich historię.

Historia Anglii od koronacji Henryka Czwartego po śmierć Charlesa, napisana pierwotnie w 1791, kiedy miała 16 lat, jest rozmyślną parodią jałowych intelektualnie historyjek, jakie dziewczęta jej klasy musiały czytywać - zauważa Publishers Weekly.

Dziecięca Historia Anglii Charlesa Dickensa, dla odmiany, została napisana i opublikowana z wysokości wyraźnej sławy autora. Soczysty i pełen dramatyzmu, z mnóstwem ofiar i bohaterów, esej był początkowo pomyślany jako lektura dla jego dzieci, ale w rzeczywistości reprezentował cwany, niekonwencjonalny kontrapunkt do bardziej ciężkiego historycznego kanonu. Poruszająca, krzykliwa narracja Dickensa jest wybitnie ewokatywna, zarówno w kwestii historii, jaką opisuje, jak i czasu, w jakim on sam pisał - stwierdza opis książki.

To co tu mamy to więc dwie historie Anglii opowiedziane przez dwoje autorów, w jednej książce.

Źródło: Monsters & Critics

Tłumaczenie: Jurgi

Vasco, 2008-02-27 13:40:06

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2024

Template Licence