Jane Austen

Ogród Jane Austen

Jane Austen + Vampires =?!

Jane Austen + Vampires =?!Znajomy, pracujący w wydawnictwie, zauważył ostatnio kuriozalną rzecz w Publishers Weekly - notkę o autorze, który właśnie zawarł kontrakt na dziejącą się współcześnie powieść o Jane Austen jako wampirzycy. Szybki rekonesans pozwolił znaleźć tę informację w blogu New Yorker's Book Bench.

Ponieważ ostatnio tylko jedna rzecz zdaje się sprzedawać lepiej niż książki o wampirach - książki o Jane Austen, "Publishers Weekly" informuje, że pisarz Michael Thomas Ford sprzedał swoją książkę o "nieumarłej Jane Austen, sfrustrowanej dwustuletnią niemocą twórczą i 116 odmowami opublikowania powieści, jakie skończyła przed przemianą w wampirzycę". No naprawdę trudno mi cokolwiek dołożyć do tego błyskotliwego pomysłu. - Andrea Walker

No, mnie również. Szybkie wyszukanie informacji o autorze wyjawiło następujące fakty: Michael Thomas Ford jest autorem serii gejowskich romansów, które wyglądają na odpowiednik powieścideł dla nastolatek oraz mnóstwa zbiorów esejów typu Pan Fagot: dalsze trudy mojego gejowskiego życia. Czyżby to ten sam Michael Thomas Ford? Cóż. Napisał również książkę zaliczaną do duchowych pod tytułem Ścieżka zielonego człowieka: Gej, Wicca i żyjąc magicznym życiem, możliwe, że tak. Chwilkę... Można go także znaleźć również w kilku antologiach opowiadań gejowsko-wampirycznych Pragnienie o północy. Ale ten Michael Thomas Ford nigdy nie napisał żadnego fanfika Jane Austen. Chyba jednak to nie on.

Ale nie tak szybko. Udało mi się znaleźć jego blog, gdzie pisze: Nareszcie, mogę wam napisać coś, na co czekałem cały miesiąc. We wtorek, oficjalnie, w kolumnie z najnowszymi umowami w "Publishers Weekly" ukazała się wyczekiwana wiadomość: Podpisałem kontrakt na 3 książki z wydawcą "andom House's Ballantine imprint": serię powieści ukazujących Jane Austen jako wampira. Świetne, prawda? Jestem bardzo zadowolony, a książki już przyciągają uwagę. Wczoraj już o nich pisano w "The New Yorker". Znów: świetnie, prawda? Pierwsza książka ma się ukazać pod koniec 2009, usłyszycie o niej jeszcze w nadchodzących miesiącach.

Dochodzenie zamknięte

Autor: Masticator
Tłumaczenie: Jurgi

Vasco, 2008-06-26 13:15:46

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2024

Template Licence