Jane Austen

Ogród Jane Austen

Duma i uprzedzenie - gra planszowa

Duma i uprzedzenie - gra (1)Wybierz się na bal w Netherfield, wstąp na herbatkę u Rosings, lub przespaceruj ogrodami Pemberley, poznając życie w czasach Regencji i sprawdzając swoją wiedzę na temat Dumy i uprzedzenia - najwspanialszej powieści Jane Austen. Zabawisz dłużej w Meryton? A może zatęsknisz raczej za uciechami Londynu? Może zadziwisz znajomych swoją wiedzą na temat książki. Niestety, twoją wędrówkę do celu może spowolnić wszystko: od rozwiązanej sznurówki po skandal z powodu mezaliansu. - Tak firma Ash Grove Press reklamuje swoją... grę planszową pod tytułem Pride and prejudice. Tak, oprócz książek, fanfików i filmów, miłośnicy twórczości Jane Austen mają do dyspozycji również grę planszową. Grają razem na przykład podczas swoich zlotów, które odbywają się kilka razy w roku. Niestety, gra jest, przynajmniej na razie, dostępna tylko w USA.

Elizabeth i Darcy, Jane i Bingley, Lydia i Wickham albo Charlotte i Mr. Collins - wybierz jedną z czterech powieściowych par i poprowadź je razem, lub osobno przez miasto i wieś, zbierz wszystkie fanty i wyprzedź innych w drodze do parafialnego kościoła, by wziąć ślub i wygrać. - W gruncie rzeczy to zwykła gra w rzucanie kostką i przesuwanie pionków, z tą atrakcją, że tutaj pionki masz dwa, a gra urozmaicona jest - niezbyt trudnymi - pytaniami o treść książki i niespodziankami - wydarzeniami z życia z czasów Regencji. No i oczywiście główną atrakcją jest oparcie gry o znaną i lubianą powieść.

Zabawa dla i nowych i doświadczonych fanów Jane Austen, świetna dla stowarzyszeń literackich i klubów książki, doskonała zabawa edukacyjna dla nauczycieli i uczniów - zachwala producent. No, może z tymi stowarzyszeniami literackimi to troszkę przesadzili, ale rzeczywiście np. nauka angielskiego w taki sposób powinna być nie tylko miła, ale i skuteczna. Nade wszystko ładnie wydana gra skusi na pewno wszelkich miłośników gadżetów i rzeczy pięknych. W pudełku za 29 dolarów otrzymujemy: planszę prawie pół na pół metra, osiem ilustrowanych kart postaci, 48 kart z pytaniami o treść książki, 48 kart wydarzeń z codziennego życia czasów Regencji, fanty, pieniądze - szylingi i karty kolekcjonerskie. No i - oczywiście - kostkę i instrukcję.

Jeśli komuś uda się grę zdobyć (można ją znaleźć na e-bayu), to czekamy na opis i wrażenia z gry. A na razie... chyba czekamy, aż ktoś napisze grę komputerową, co wcale nie jest wykluczone...

Opis gry znajduje się tutaj a zakupić ją możesz tu (na dole strony).

JurgiDuma i uprzedzenie - gra (2) Duma i uprzedzenie - gra (3) Duma i uprzedzenie - gra (5) Duma i uprzedzenie - gra (1) Duma i uprzedzenie - gra (4)

Vasco, 2008-06-30 16:11:12

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2024

Template Licence