Jane Austen

Ogród Jane Austen

"Duma i uprzedzenie" zakręcone w podróży w czasie, czyli "Lost in Austen"

Lost in AustenKomu podobała się historia Elizabeth Bennet w Dumie i uprzedzeniu Jane Austen, ten chętnie zerknie na najnowszą propozycję ITV z nowoczesną wariacją na temat klasycznej powieści - w wersji z podróżą w czasie.

Zatytułowany Lost in Austen (Zagubieni w Austen) film ITV bazujący na Dumie i uprzedzeniu ocenia się jako genialne odkrycie na nowo tej kochanej przez wszystkich powieści. Serial wprowadza nową postać do fabuły, Amandę Price, którą gra Jemima Rooper - nowoczesną mieszkankę Londynu, znudzoną monotonną pracą w banku zanurzającą się w karty powieści do wieczór.

Historia zaczyna się, kiedy bohaterka powieści - Elizabeth stoi w swojej łazience, skąd tajemne przejście wiedzie do posiadłości Benneta i wtedy obie panny zamieniają się swoim miejscem w życiu. Można zatem zobaczyć Elizabeth pracującą jako opiekunka do dzieci i odkrywającą nowoczesne wynalazki, jak internet, podczas kiedy Amanda odnajduje się w fikcyjnym świecie Austen. To wszystko rozrywa oryginalną fabułę stworzoną przez Austen i telewidzowie zdziwią się, widząc Jane Bennet stającą na ślubnym kobiercu z duchownym Collinsem, Lydię Bennet uciekającą z Bingle'yem a Darcy'ego zakochującego się w Amandzie. Co więcej, serial obdarza również pana Benneta imieniem, czego Austen nigdy nie zrobiła. Zatem w tej historii objawia on nam się pod imieniem Claude.

Są w filmie fragmenty, które nie zostaną raczej dobrze przyjęte przez purystów: jak scena, gdzie Amanda pokazuje siostrom Bennet swoje wydepilowane wdzięki czy wyciąga Bingley'a na zewnątrz aby się pomigdalić.

W pozostałych rolach czteroodcinkowej historii występują: dziewczyna Bonda Gemma Arterton jako Elizabeth, Hugh Bonneville jako pan Bennet oraz Alex Kingston jako pani Bennet, serial wyemituje we wrześniu kanał ITV1.

Guy Andrews, autor scenariusza, przyznał się do psucia ulubionej narodowej książki i jest przygotowany na krytykę. Ludzie mogą ten film znienawidzić. Beletryści mogą podkreślać publiczne wypatroszenie wszystkich zainteresowanych. Ale "Lost in Austen" to dobry pomysł i interesujące wykonanie, a oni są cieńcy w te klocki - cytuje jego wypowiedź The Telegraph.

Źródło: Entertainment and Showbiz!

Tłumaczenie: Jurgi


Tematy powiązane:

vasco, 2008-08-16 12:53:14

www.JaneAusten.pl © Ogród Jane Austen, 2004-2024

Template Licence