Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2004-11-03 13:15:35

KatA
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Slowo "daleko" chyba jest kluczem. Nikt nie chce sie porownywać do ideałow. A jak robią to za niego (i to jego własna połówka) to dla przeciętnego faceta jest chyba nie do zniesienia.

A ja bym wetknęła kij w mrowisko. Patrz nowy post.

Offline

 

#27 2004-11-03 17:07:59

dorotka
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Bo zazwyczaj facetom jest łyso, że nie są tacy cudowni jak pan Darcy i dlatego nie oglądają. Nie wiedzą co dobre smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#28 2004-11-03 19:53:46

Kazik
(Admin)

Re: Brzydki Colin...

Czytam, czytam, czytam, czytam... i czuję że muszę zabrać głos.

Darcy jest super, och i ach? Ideał? łatwo być takim mając przysłowiowe "15 tysięcy funtów rocznie", nie musząc spędzać całych dni w pracy, a w nocy wstawać do płaczących bobasów. A poza tym moim zdaniem wcale nie jest taki cudowny:
1. Aroganckie zachowanie (jak odnosi się do Collinsa i innych), no ale może kobiety to lubią???
2. Mrukliwe odzywki.
3. GÅ‚upkowate spojrzenie.


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#29 2004-11-03 20:04:04

fringilla
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

A propos stosunku facetów do DiU:

"Znowu oglÄ…dasz o tych brzykich kobietach i ziwnie ubranych facetach?"
"Czy w tym filmie nie robia nic innego tylko snuja sie i gadajÄ…, albo siedzÄ… i gadajÄ…?"
"Co? Sześć odcinków? Ale w każdym tak samo sie snują i gadają."
"Ten film powinien sie nazywać Dupa i Owrzodzenie, bo od tego sieddzenia na pewno zrobiły im sie wrzody..."

Wszystkie cytaty sa autorstwa mojego męża.

A jak przymierzałam się do pisania pracy o Jane Austen, to mój promotor znalazł sobie KONSULTANTKĘ ;-)

A co do ideału, to wielu kobietom, niestety, także mi podobają się mężczyźni:
1. aroganccy
2. mrukliwi
3. co do głupkowatego spojrzenia, będę polemizować

Jenym słowem: tak, kobiety to lubią. Ale faceta, który nie musiałby chodzić do pracy w domu bym nie zniosła!


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#30 2004-11-03 20:09:50

Kazik
(Admin)

Re: Brzydki Colin...

No tak, to wszystko wyjaśnia - i zachwyty nad Darcym (ideał mrukliwego aroganta) i nad tzw. zwykłymi mężczyznami (nieudane ucieleśnienia w/w ideału).


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#31 2004-11-03 20:15:17

fringilla
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Podobają się - owszem, ale wytrzymać z takimi nie łatwo. Moj prywatny mrukliwy arogant doprowadza mnie do szału. Ciekawe jak to było z Darcym i Elżbietą?


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#32 2004-11-03 22:37:24

fringilla
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

A tak a propos: koleżanka biadoliłła ostatnio, że jej syn nie ma prawidłowych męskich wzorców. Stwierdziłam: Moj też nie ma. Dlatego tak często puszczam mu Dumę i Uprzedzenie.
O tego czasu mój niespełna dwuletni syn ma ksywkę Fitzwilliam. Pieszczotliwie: Ficuś ;-)


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#33 2004-11-04 18:18:41

dorotka
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

ciekawy pomysł z tym wychowywaniem syna na "P&P" . Tylko żeby nie przejął zachowania Darcy'ego z początku filmu big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#34 2004-11-04 23:02:55

winter_person
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Ja ciagle w sprawie zdjecia. Kojarze tylko jedno zdjecie "prywatne" pary aktorskiej z "Dumy". Colin ma na nim wąsy (bleee) ale gruby na nim nie jest. Ciekawa jestem jakie zdjęcie Gosc miał na myśli.

To właśnie zdjęcie, ależ on JEST na nim gruby!
Sam Andrew Davies wypowiedział się, że Colin musiał do roli schudnąć.

Offline

 

#35 2004-11-05 10:15:08

Loana
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

E tam, nieważne zachowanie, patrzcie na jego IDEALNY wygląd!!! wink
Oczywiście żartuję z tym ideałem, Mr Darcemu trochę brakuje do tego, ale zawsze można się pocieszyć oglądając go i myśląc, że gdyby nasi panowie tacy byli...byłoby nudno wink.
Wcale nie uważam, że Mr Darcy jest mrukliwy. Po prostu źle się czuje w większym towarzystwie, którego nie zna, to przecież żaden grzech. Arogancki...na początku na pewno, ale z czasem poprawił się. A przy takich idiotach jak Mr Collins to się nóż w kieszeni otwiera, więc lepiej być lekko aroganckim, może się Mr Collins zniechęci...
Głupkowate spojrzenie...kiedyś kolega zwrócił mi uwagę, że nie pyta się faceta o urodę innego, bo nie będzie umiał ocenić jak kobieta tongue.
Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie ma ideałów i nawet nie warto szukać ich w życiu, bo się straci czas na coś, co nie istnieje. Ale jeśli mam bohatera, który bardzo odpowiada mojemu poglądowi na to, jaki powinien być dżentelmen (Mr Darcy po zmianie smile ), to czemu go nie reklamować tongue.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#36 2004-11-07 19:05:00

fringilla
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Och, a mi się tak strasznie podoba Colin jako Mark Darcy! Ogłądam w tv zapowiedzi BJ - w pogoni za rozumem i nie mogę się doczekać kiedy zobacze film. Pewnie dopiero pod koniec tygodnia... :-( On tam sie usmiecha z takim błyskiem w oku, że uch...


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#37 2004-11-08 15:26:22

dorotka
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

ja się wybieram w sobotę z kumpelą, która ma obsesję na punkcie Colina. Nie wiem czy dobrze robie bo będzie mi piszczeć pół filmu smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#38 2004-11-08 19:50:21

fringilla
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Ja będę wzdychać ;-)


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#39 2004-11-09 19:52:48

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Ja też uwielbiam Colina. Jest boski. Przekopałam chyba cały internet na jego temat. Super stronke zrobiły na jego temat włoszki ( On ma żonę włoszkę - śliczną, a to trochę zobowiązuje rodaczki). Wszystkim fankom Dumy i Briget J. proponuję stronę na której jest świetny videoclip. Porówanie Dumy i Briget na podkładzie hitu z Briget J. Oto adres:
green-sector.de
Po otwarciu po lewej stronie wejśc w other shows i tam chyba jako drugi jest clip.
Polecam.

Offline

 

#40 2004-11-09 22:30:38

fringilla
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Cóż, ja zawsze twierdziłam, że Wickhama najlepiej zagrała Hugh Grant.

A za pomocą jakiego programu odtwarzasz ten plik, bo mi nie chce się otworzyć :-(?


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#41 2004-11-09 23:08:34

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Mówiąc szczerze nie mam pojęcia. Ściągnełam go, potem otworzyłam i grało. Jedyne co Ci mogę podpowiedzieć to tyle ze typ pliku to Real Media file, a otwierany jest (tak jest napisane we własciwościach) za pomocą Media Player Classic.
Czy ta propozycja roli dla H.Granta to taka troszeczkę zlośłiwa?
Chyba czytałaś ostatni "Film" i wypowiedź Granta o Colinie. Umysł pantofelka (tego jednokomórkowca) jak powiedziała o nim Karolina Korwin-Piotrowska i miała racje.

Offline

 

#42 2004-11-10 00:13:16

fringilla
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Hehe, nie czytałam jeszcze Filmu, ale Daniel Cleaver nieodparcie kojarzy mi się z Wikhamem, Mark Darcy reaguje na niego dokładnie tak samo jak Pan Darcy na Wikhama.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#43 2004-11-10 00:15:39

fringilla
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Aha, a Media Player niestety nie czyta u mnie tego filmu, nie wiem czemu, będę coś jeszcze kombinować, gdyby ktos miał jakiś pomysł, będę wdzięczna za pomoc.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#44 2004-11-10 15:40:50

ula
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Pewnie trzeba ściągnąć Real Player spróbuj na tej stronie http://uk.real.com/radiopass/?&src=ZG.uk.idx jest bezpłatna wersja do ściągnięcia na 14 dni.

Offline

 

#45 2004-11-10 16:53:12

dorotka
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

właśnie widziałam ten klip, bardzo fajny, ale jak się go ściąga skompresowanego to jakość pozostawia wiele do życzenia. Dobrze, że niektórym chce się robić takie rzeczy smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#46 2004-11-10 19:13:20

Ismena
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Widziałam "Dziewczynę z perłą" na dużym ekranie, pamietam też Colina z kilku innych ról i dlatego napisałam, że gra siebie, zawsze pozostaje taki, no wiecie "angielski". Nawet te jego wygłupy w filmie " Czego pragnie dziewczyna były takie sztuczne. On jak nikt inny rezerwuje sobie role sztywnych gentelmanów. Sam kiedyś powiedział, że dziwi się ludziom, którzy uwierzyli, że ma talent- czy jakoś tak- może coś w tym jest...
Poza tym Colina bardzo lubię jako aktora (bo też nie znam go osobiście wink ), poza tym rola w P&P była wyborna i jeszcze dodam, że on musiał mieć wrodzone cechy, żeby tak dobrze wypaść!

Offline

 

#47 2004-11-10 19:25:42

Ismena
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Faceci nie lubią P&P, bo boją się porównań z "ideałami" , w takim pojedynku mogą wypaść średnio, żle albo bardzo źle, poza tym jak pomyślą, że nawet własne syn będzie wychowywany przez Darcego to włącza im się męska duma i uprzedzenie.

Offline

 

#48 2004-11-10 20:25:28

fringilla
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Faceci nie lubia Dumy, bo uważają, że jest nudna. Żeby sie wciągnąć trzeba trochę pooglądać, a to przeciez takie niemęskie oglądać film kostiumowy, no chyba zę jest to film o wojnie. No a poza tym nie oszukujmy się: to literatura/ filmy przede wszystkim o kobietach i dla kobiet. Poza chlubnymi wyjątkami potwierdzającymi regułę, jak miłościwie nam panujący, faceci takich opowieści nie lubią ;-)


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#49 2004-11-10 22:17:33

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

Myślę że panowie tylko tak udają że ich takie filmy nie interesują. Kiedyś w czasach kiedy jeszcze magnetowidu nie było w każdym domu i spotykaliśmy się u kogoś kto go miał zadręczałyśmy naszych kolegów filmem Hoffmana "Trędowata" z L.Teleszyńskim i E.Starostecką. Niby kpili. niby to ich nie interesowało ale gdy pojawiały się sceny romantyczne albo tkliwe dziwnie milkli i niby to nie oglądając rzucali okiem bez żadnego komentarza. Więc jak to jest z wami panowie naprawdę?

Offline

 

#50 2004-11-11 13:55:20

ula
U¿ytkownik

Re: Brzydki Colin...

wiecie co, niedawno znów obejrzałam film "Masz wiadomość" z Meg Ryan i Tomem Hanksem. Jest w nim mowa o P&P i stosunku facetów do tej powieści. Warto zobaczyć minę Hanksa kiedy próbuję przebrnąć przez tą powieść wink robi chyba w imieniu wszystkich a już na pewno większości facetów - cute smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB