Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-03-30 19:39:16

ANJOLIE
U┐ytkownik

NOWI FANI JA

rozumiem ┼╝e my wszystkie przebywaj─ůce na tej stronce tongue tongue jestesmy zniewolone zar├│wno przez JA jak i CF ale czy uda┼éo sie wam osobiscie zarazic tym kogos ze swojego otoczenia?
ja da┼éam ksi─ů┼╝ke kole┼╝ance po serii wyk┼éad├│w w stylu och i ach a ona nawet nie dobrne┼éa do po┼éowy.
z kolei m├│j facet cierpliwie obejrza┼é ze mn─ů serial (uwa┼╝am to ju┼╝ za sukces) i gdy ja prawie unosi┼éam sie pod sufitem z ekstazy on stwierdzi┼é NO FAJNY :evil: :evil: :evil:

#2 2006-03-30 19:56:32

Gosia
U┐ytkownik

Re: NOWI FANI JA

gdy ja prawie unosiłam sie pod sufitem z ekstazy on stwierdził NO FAJNY

Uwierz mi, ze to i tak duzo ... jak na faceta ...

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#3 2006-03-30 20:06:10

GosiaJ
U┐ytkownik

rozumiem ┼╝e my wszystkie przebywaj─ůce na tej stronce tongue tongue jestesmy zniewolone zar├│wno przez JA jak i CF ale czy uda┼éo sie wam osobiscie zarazic tym kogos ze swojego otoczenia?

Mam nadzieję, że udało mi się zarazić moje wspaniałe uczennice :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#4 2006-03-30 20:14:46

Eva
U┐ytkownik

Jak na razie nie pr├│bowa┼éam nikogo zara┼╝a─ç t─ů ksi─ů┼╝k─ů, a to dlatego, ┼╝e zanim nie spotka┼éam Was drogie mi┼éo┼Ťniczki,przyznam si─Ö ,nawet wstydzi┼éam si─Ö prosi─ç w bibliotece po raz setny o t─Ö ksi─ů┼╝k─Ö. Wci─ů┼╝ s┼éysza┼éam take starocie czytasz? Uda┼éo mi si─Ö wreszcie kupi─ç i mam,nie nara┼╝amsi─Ö bibliotekarkom.Panie dzisiejsze jak zauwa┼╝y┼éam przedk┼éadaj─ů nad JA Harlekiny i tym podobne.Brrrrr lol

#5 2006-03-30 20:21:42

milosz
U┐ytkownik

mój faceta na samo słowo Jane Austen, Duma i uprzedzenie lub mr Darcy -
dostaje g─Ösiej sk├│rki i zgrzyta czym mo┼╝e wink

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#6 2006-03-30 20:31:02

Maryann
U┐ytkownik

Ja j┼╝ przesta┼éam pr├│bowa─ç, bo wszyscy, kt├│rych chcia┼éam "zarazi─ç" patrzyli na mnie z politowaniem lub w najlepszym razie oboj─Ötno┼Ťci─ů.
"Jane Austen? To o mi┼éo┼Ťci?" - to najbardziej typowa reakcja, a ┼╝e sprzykrzy┼éo mi si─Ö t┼éumaczenie, ┼╝e nie tylko i mo┼╝e nawet nie przede wszystkim o mi┼éo┼Ťci, wi─Öc skapitulowa┼éam.

#7 2006-03-30 20:32:08

ewelinka
U┐ytkownik

A mi uda┼éo si─Ö zarazi─ç moj─ů najlepsz─ů przyjaci├│┼ék─Ö. Strasznie si─Ö z tego ciesz─Ö. Kupi┼éam jej ksi─ů┼╝k─Ö " Duma i uprzedzenie" na urodziny.A co do faceta to m├│j nawet polubi┼é Jane Austen smile

#8 2006-03-30 23:49:23

Trzykrotka
U┐ytkownik

U kobiet infekcja idzie ┼éatwo smile Ja niedawno zarazi┼éam kole┼╝ank─Ö metod─ů "na film" obejrza┼éa Emm─Ö z Kate Beckingsale. Zakocha┼éa si─Ö. Poprosi┼éa o wi─Öcej i kiedy┼Ť posz┼éy┼Ťmy na ┼╝ywio┼é: w jedn─ů nock─Ö przelecia┼éy┼Ťmy bez zm─Öczenia DiU z 1995 (bez ostatniego odcinka, bo by┼é na innej kasecie), Rozwa┼╝n─ů i romantyczn─ů, o 2.00, chocia┼╝ ┼Ťpioch, poprosi┼éa o Perswazje. A potem zacz─Ö┼éa czyta─ç. Nie┼╝le.
Ale kolega, kt├│rego udawa┼éo mi si─Ö skutecznie ci─ůga─ç na romantyczne filmy (a jemu mnie na Sin City), przyni├│s┼é mi p┼éytk─Ö z DiU 2005 i powiedzia┼é: przepraszam, ale nie mog─Ö.
Mnie zawsze bawi scena z "Masz wiadomo┼Ť─ç". Joe Fox i Shopgirl rozumiej─ů si─Ö cudownie, porozumiewaja si─Ö tak dobrze, ┼╝e komputerowa znajomo┼Ť─ç przeradza si─Ö w mi┼éo┼Ť─ç. Ale pami─Ötacie reakcj─Ö Hanksa na "Dum─Ö i uprzedzenie", a Meg Ryan na "Ojca chrzestnego"?

#9 2006-03-31 09:01:16

frycia
U┐ytkownik

jescze nie ale jestem w trakcie zarazania wi─Öc ┼╝yczcie mi powodzenia big_smile

,, ┼╝ycie to ┼╝art i wszystko temu dowodzi" (GG)

#10 2006-03-31 12:50:10

ewelinka
U┐ytkownik

Napewno Ci si─Ö uda wink

#11 2006-03-31 13:00:06

Caitriona
U┐ytkownik

Mi nikogo nie uda┼éo si─Ö zarazi─ç uwielbieniem JA i jej ksi─ů┼╝ek, ale znam za to ch┼éopaka, kt├│ry przepada za JA. Czyta┼é wszystkie powie┼Ťci, wraca do nich, i bardzo lubi serial z '95. Na ostatnim filmie te┼╝ by┼é. wink Czasem si─Ö tacy zdarzaj─ů.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#12 2006-03-31 14:23:57

Jeanne
U┐ytkownik

Jedna kole┼╝anka z klasy lubi, a druga przeczyta┼éa "Dum─Ö..." i prosi┼éa mnie o inne tytu┼éy. wink Poza nimi mam dobrego koleg─Ö, kt├│ry si─Ö przymierza, ale jako┼Ť mu nie idzie. Musz─Ö go "zach─Öci─ç"... :twisted: Mo┼╝e jest jakim┼Ť wyj─ůtkiem?
Aha, i na innym moim forum udało mi się przekonać 2 dziewczyny: jedna się zachwyciła big_smile ale druga nie dobrnęła do końca...trudno. smile

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#13 2006-03-31 14:32:12

Margarett
U┐ytkownik

ja zach─Öci┼éam do tego moj─ů najlepsz─ů przyjaci├│┼éke i cho─ç uwa┼╝a, ┼╝e wprost uwielbia JA wydaje mi si─Ö, ┼╝e robi to bardziej pod moim k─ůtem
- ja czytam- ona czyta

Marzenia prze┼╝ywane pod wp┼éywem chwili trac─ů ca┼éy urok przy ich roztrz─ůsaniu

#14 2006-03-31 20:11:46

ANJOLIE
U┐ytkownik

Mi nikogo nie uda┼éo si─Ö zarazi─ç uwielbieniem JA i jej ksi─ů┼╝ek, ale znam za to ch┼éopaka, kt├│ry przepada za JA. Czyta┼é wszystkie powie┼Ťci, wraca do nich, i bardzo lubi serial z '95. Na ostatnim filmie te┼╝ by┼é. wink Czasem si─Ö tacy zdarzaj─ů.

NAPRAWDE TACY ISTNIEJ─ů???

#15 2006-03-31 20:38:17

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja jestem na tyle ┼Ťwie┼╝─ů fank─ů, ┼╝e sukcesy moge policzy─ç na palcach 2 x po 0,5 sukcesu big_smile
pierwsza po┼éowa to kole┼╝anka, kt├│r─ů zach─Öci┼éa do JA Bridget i to ca┼ée halo wok├│┼é mokrej koszuli Colina. Podsune┼éam jej dum─Ö, Emm─Ö, Rozwa┼╝n─ů ... Ale jako pe┼ény sukces tego nie licz─Ö.
Ostatnio zachęciłam uczennice. Temat dotyczył ogólnych założeń romantyzmu, przedstawiciele epoki w dziedzinie sztuki, nauki i letratury. Opowiedziałam o siostrach Bronte. Uczennice się baaardzo zainteresowały. Więc przy okazji poleciłam Jane.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#16 2006-03-31 21:47:05

GosiaJ
U┐ytkownik

Ostatnio zachęciłam uczennice. Temat dotyczył ogólnych założeń romantyzmu, przedstawiciele epoki w dziedzinie sztuki, nauki i letratury. Opowiedziałam o siostrach Bronte. Uczennice się baaardzo zainteresowały. Więc przy okazji poleciłam Jane.

Mam kilka, kt├│re sta┼éy si─Ö maniaczkami :-) Za┼éo┼╝y┼éy┼Ťmy nieformalne k├│┼éko wielbicielek Jane Austen i Mr Darcy :-)

#17 2006-03-31 22:00:51

Jeanne
U┐ytkownik

Naprawdę? Też bym tak chciała...ale moja polonistka to porażka, nie udałoby się... :?

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#18 2006-03-31 22:22:56

GosiaJ
U┐ytkownik

Naprawdę? Też bym tak chciała...ale moja polonistka to porażka, nie udałoby się... :?

Przykro mi... Ja w┼éa┼Ťnie teraz rozmawiam z jedn─ů z uczennic na gg na temat Jane i na temat serialu z 1995 roku - chocia┼╝ powinny┼Ťmy rozmawia─ç o konkursie, na kt├│ry si─Ö wybieraj─ů we wtorek :-)

#19 2006-04-01 01:11:23

Caitriona
U┐ytkownik

NAPRAWDE TACY ISTNIEJ─ů???

A isteniej─ů big_smile Naprawd─Ö! S┼éowo (by┼éego) harcerza!!

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#20 2006-04-01 10:10:44

Gosia
U┐ytkownik

Caitriona, znowu zmienilas avatar wink
Co do facetow, to ja tez takich malo znam, zastanawiam sie czy znam w ogole jednego...

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#21 2006-04-01 15:42:36

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja wiem, że na razie nie znam żadnego. I jeszcze nie poznałam.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#22 2006-04-01 18:11:00

Caitriona
U┐ytkownik

Caitriona, znowu zmienilas avatar wink
Co do facetow, to ja tez takich malo znam, zastanawiam sie czy znam w ogole jednego...

No ja znam tego jednego. Ale wi─Öcej niestety nie.
A zmieniłam, ale nadal to Clive z niego spoglada wink

#23 2006-04-01 21:43:49

Trzykrotka
U┐ytkownik

Poprzedni Clive by┼é lepszy. Zmie┼ä znowu, prosz─Ö, niech on tak ┼éadnie spogl─ůda z ekranu oczami Yeatsa wink

#24 2006-04-02 00:26:19

Caitriona
U┐ytkownik

big_smile big_smile
Oki, ju┼╝ si─Ö robi.

#25 2006-04-02 00:29:16

GosiaJ
U┐ytkownik

big_smile big_smile
Oki, ju┼╝ si─Ö robi.

Och, tamten Clive te┼╝ by┼é s┼éodki - ale ten chyba rzeczywi┼Ťcie lepszy :-)

Stopka forum