Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-04-02 00:33:52

Caitriona
U┐ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Tak w┼éa┼Ťciwie to te┼╝ mi si─Ö bardziej ten podoba wink big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#27 2006-04-20 18:22:53

Pamela
U┐ytkownik

To ja przyznam si─Ö jak na spowiedzi.
Mam na sumieniu dwa gwałty.Ze skutkiem.Pozytywnym.
Zaci─ů┼╝y┼éa moja kole┼╝anka,tak skutecznie,┼╝e po┼ékn─Ö┼éa juz wszystko co mia┼éam.I Dum─Ö z Olivierem i z Colinem,nawet te hindusk─ů przetrawi┼éa,o MM ju┼╝ nie wspomn─Ö.Ksi─ů┼╝k─Ö odda┼éa mi prawie w strz─Öpach.Dorobi j─ů za to na pewno,druga z kole┼╝anek.Ale nic to,mam jeszcze drugi,sw├│j osobisty,g┼é─Öboko schowany egzemplarz.
┼éykn─Ö┼éy ju┼╝ i Emm─Ö i Rozwa┼╝n─ů i Mansfield Park.
I jako czytelniczki i filmomanki(jest takie s┼éowo?Kinomanki mi nie pasuj─ů.chyba ,┼╝e kino domowe).
W tzw.mi─Ödzyczasie zaliczy┼éy moj─ů ukochan─ů Jane Eyre.
Wi─Öc uwa┼╝am,┼╝e misj─Ö dziejow─ů chyba spe┼éni┼éam.
Za gwałt na facetach nie zabieram się.To towarzystwo jest niereformowalne.

[URL=http://www.imagethrust.com][img]http://i73.imagethrust.com/i/444429/nowy104dd.jpg[/img][/URL]

#28 2006-04-22 19:19:03

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

rozumiem ┼╝e my wszystkie przebywaj─ůce na tej stronce tongue tongue jestesmy zniewolone zar├│wno przez JA jak i CF ale czy uda┼éo sie wam osobiscie zarazic tym kogos ze swojego otoczenia?
ja da┼éam ksi─ů┼╝ke kole┼╝ance po serii wyk┼éad├│w w stylu och i ach a ona nawet nie dobrne┼éa do po┼éowy.
z kolei m├│j facet cierpliwie obejrza┼é ze mn─ů serial (uwa┼╝am to ju┼╝ za sukces) i gdy ja prawie unosi┼éam sie pod sufitem z ekstazy on stwierdzi┼é NO FAJNY :evil: :evil: :evil:

Ja Dume dalam kolezance, ktora niefortunnie przyznala sie, ze czytala Rozwazna i romantyczna. Zdziwilo mnie, jak ktos, kto czytal R&R nie zna DUMY, wiec jej wepchnelam niejako na sile. Ale byla zachwycona.
Co do serialu - tez staram sie zachecic kogo sie da, ale nikt po obejrzeniu tego nie stal sie takim swirusem jak ja. Co prawda wszystkim podobal sie Darcy, ale nie popadly w manie. Najsmieszniejszy jest watek z moim ojcem, ktoremu nawet nie smialabym proponowac, zeby to zobaczyl. Otoz on sam niby to zeby sprawdzic czy na kompie bedzie sie dalo odtwarzac filmy bierze akurat DUME i ja puszcza. Podobaja mu sie stroje i pan Collins - uwaza, ze jest najsmieszniejszy(sam sie przyznal big_smile), wiec widzicie, ze nawet facet nieswiadomie moze stac sie fanem. Tylko nie wolno na facetow naciskac i zmuszac ich do ogladania. Niech lezy na polce DiU, a sami po nia siegna big_smile Wiem jak postepowac z facetami, bo mam 3 braci, ojca i dziadka i zero siostr.

#29 2006-04-22 19:23:57

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

AHA! zapomnialabym! teraz zabralam sie za usiwadamianie mamy! Bo ja caly czas zylam w przekonaniu, ze moja rodzicielka czytala te ksiazke (w koncu lezy caly czas na polce u mnie w pokoju, a nie bronie nikomu do niej dostepu), a tu okazalo sie ze nie! A ja do niej mowie o DUMIE jakby byla taka sama fanka jak ja. W sumie biedaczka ma spaczony juz umysl, bo pozbawilam ja (zupelnie nieswiadomie) zaskoczenia.

#30 2006-04-22 19:28:30

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Mnie zawsze bawi scena z "Masz wiadomo┼Ť─ç". Joe Fox i Shopgirl rozumiej─ů si─Ö cudownie, porozumiewaja si─Ö tak dobrze, ┼╝e komputerowa znajomo┼Ť─ç przeradza si─Ö w mi┼éo┼Ť─ç. Ale pami─Ötacie reakcj─Ö Hanksa na "Dum─Ö i uprzedzenie", a Meg Ryan na "Ojca chrzestnego"?

taaak big_smile to oddaje dokladnie roznice w upodobaniach jesli chodzi o literature tzn. meska i zenska. Chociaz moja kolezanka czyta Pana samochodzika przelamujac tym samym stereotyp, bo Przeminelo z wiatrem nie potrafi zmoc, co mnie dziwi bardzo!

#31 2006-04-22 20:02:26

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Ja musze z przykro┼Ťci─ů stwierdzi─ç, ┼╝e w ┼╝adnej mojej kole┼╝ance nie uda┼éo mi si─Ö zaszczepi─ç mi┼éo┼Ťci do Jane Austen. Jedna przeczyta┼éa wszystkie powie┼Ťci ale stwierdzi┼éa ┼╝e j─ů to "nie bierze", druga przeczyta┼éa tylko "Emme" i powiedzia┼éa ┼╝e jest nudna!! Wiecej zainteresowanych nie by┼éo...
I ja si─Ö w┼éasnie tak zastanawiam - na forum jest tyle fanek tw├│rczo┼Ťci Jane Austen, ale spotkac jak─ů┼Ť w "realu" to prawie cud. Ja znam osobi┼Ťcie tylko dwie - Bezpaznokciank─Ö big_smile i moj─ů polonistk─Ö z liceum. A jak jest w waszym przypadku?

#32 2006-04-22 20:09:44

Jeanne
U┐ytkownik

Mam 2 kole┼╝anki, kt├│re bardzo lubi─ů Jane. Jedna troch─Ö ju┼╝ wsi─ůk┼é, druga poznaje, ale b─Öd─ů z niej ludzie. big_smile Tak┼╝e mam z kim pogada─ç.

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#33 2006-04-22 20:26:25

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Mam 2 kole┼╝anki, kt├│re bardzo lubi─ů Jane. Jedna troch─Ö ju┼╝ wsi─ůk┼é, druga poznaje, ale b─Öd─ů z niej ludzie. big_smile Tak┼╝e mam z kim pogada─ç.

Zazdroszcze Ci!! Bo ja strasznie sie czuje kiedy zaczynam mowic o Jane Austen a nikt nie przejawia cienia zainteresowania...Cale szczescie ze jest Forum JA big_smile

#34 2006-04-22 20:34:47

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Zazdroszcze Ci!! Bo ja strasznie sie czuje kiedy zaczynam mowic o Jane Austen a nikt nie przejawia cienia zainteresowania...Cale szczescie ze jest Forum JA big_smile

Hej!! Otherway... a ja??? nie powiesz chyba ze ja nie przejawiam cienia zainteresowania?

#35 2006-04-22 20:34:48

Jeanne
U┐ytkownik

Masz jeszcze nas. big_smile

#36 2006-04-22 21:08:46

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

No wiem ┼╝e mam Was! big_smile I bardzo Wam dzi─Ökuje ┼╝e jeste┼Ťcie big_smile Tylko ja po prostu uwierzy─ç nie moge ┼╝e na Kulturoznawstwie nie znalaz┼éa si─Ö ani jedna dziewczyna (o ch┼éopaku nawet nie my┼Ťla┼éam) kt├│raby podziela┼éa moj─ů pasje

#37 2006-04-22 21:28:44

caroline
U┐ytkownik

Ja to si─Ö dziwi─Ö, ┼╝e tu ani jednej anglistki nie ma, a w ka┼╝dym razie ┼╝adna si─Ö nie przyznaje.
wink

#38 2006-04-22 21:40:58

Gosia
U┐ytkownik

Czyzby anglistki nie lubily literatury angielskiej? wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#39 2006-04-22 22:11:16

beju
U┐ytkownik

rozmawialam dzis z kolega i pytal co teraz czytam do matury, powiedzialam ze wlasnie jestem w polowie "Rozwazniej i romantycznej". On tylko spytał - CO? boze co to za tytuł...?!
Czemu faceci sa tacy nieczuli?

#40 2006-04-23 14:51:28

Jeanne
U┐ytkownik

Bo s─ů facetami i taka ju┼╝ ich natura. Pozostaje nadzieja, ┼╝e s─ů wyj─ůtki. Z┼éudna, ale zawsze co┼Ť.... wink

#41 2006-04-23 20:51:25

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Bo s─ů facetami i taka ju┼╝ ich natura. Pozostaje nadzieja, ┼╝e s─ů wyj─ůtki. Z┼éudna, ale zawsze co┼Ť.... wink

Zgadzam si─Ö, z facetami to ci─Ö┼╝ko jest pod tym wzgl─Ödem. Jak w 1996 roku lecia┼éa "Duma" w TV to m├│j ojciec z moim bratem ch─Ötnie ogl─ůdali big_smile Ale jeszcze ch─Ötniej komentowali, co niestety psu┼éo mi przyjemno┼Ť─ç ogl─ůdania. A niekt├│re komentarze mojego ojca to przesz┼éy ju┼╝ do historii big_smile

#42 2006-04-23 21:00:32

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Jak w 1996 roku lecia┼éa "Duma" w TV to m├│j ojciec z moim bratem ch─Ötnie ogl─ůdali big_smile Ale jeszcze ch─Ötniej komentowali, co niestety psu┼éo mi przyjemno┼Ť─ç ogl─ůdania. A niekt├│re komentarze mojego ojca to przesz┼éy ju┼╝ do historii big_smile

Taaak.. komentarze twojego ojca zwalaja z nog. Moze dlatego, ze on traktuje to jako zwykle romansidlo, a my jak najwazniejszy film w zyciu. Moich braci jakos nie ma w poblizu kiedy ogladam cos w tym stylu. Przyjdzie, popatrzy sie z politowaniem, bedzie probowal mi wyrwac pilota, a gdy stwierdzi, ze nie ma szans ("Mamo! bo on mi nie da ogladac!!!"), usmiechnie sie krzywo i wyjdzie jeden z drugim, ot co. (No moze od czasu do czasu przedrzezni jakiegos bohaterka, ktory mial nieszczescie miec swoja kwestie, gdy jeden z moich braci jest obecny w pokoju).

#43 2006-04-23 23:00:11

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Tak narzeka┼éam na te moje nieromantyczne kole┼╝anki kt├│re nie interesuj─ů si─Ö Jane Austen a tu przed chwila napisa┼éa do mnie jedna z nich czy nie mog┼éabym jej Dumy przegra─ç. Jest szansa ┼╝eby zarazi─ç j─ů dumodarcymaniactwem big_smile Zrobie wszystko co w mojej mocy ┼╝eby sie uda┼éo big_smile

#44 2006-04-23 23:10:53

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Tak narzeka┼éam na te moje nieromantyczne kole┼╝anki kt├│re nie interesuj─ů si─Ö Jane Austen a tu przed chwila napisa┼éa do mnie jedna z nich czy nie mog┼éabym jej Dumy przegra─ç. Jest szansa ┼╝eby zarazi─ç j─ů dumodarcymaniactwem big_smile Zrobie wszystko co w mojej mocy ┼╝eby sie uda┼éo big_smile

You must!!! Ta choroba musi sie rozprzestrzenic!! Aaaa psik... big_smile W gruncie rzeczy wszystkie dziewczyny to romantyczki big_smile wiec kazda jest potencjalna wielbicielka Dumy.

#45 2006-04-23 23:57:43

Caitriona
U┐ytkownik

Jest szansa ┼╝eby zarazi─ç j─ů dumodarcymaniactwem big_smile Zrobie wszystko co w mojej mocy ┼╝eby sie uda┼éo big_smile

Trzymamy kciuki żeby Ci się powiodło wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#46 2006-04-26 18:32:09

Jeanne
U┐ytkownik

Tak, a jak ju┼╝ zarazisz (tylko porz─ůdnie, ┼╝eby ju┼╝ si─Ö nie wyleczy┼éa) to dawaj j─ů tu do nas. Nie oprze si─Ö d┼éugo..... :twisted:

#47 2006-04-26 21:56:58

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Tak, a jak ju┼╝ zarazisz (tylko porz─ůdnie, ┼╝eby ju┼╝ si─Ö nie wyleczy┼éa) to dawaj j─ů tu do nas. Nie oprze si─Ö d┼éugo..... :twisted:

Staram si─Ö jak moge big_smile Ale my┼Ťle ┼╝e nikt nie oprze sie urokowi pana Darcy'ego...I Pemberley big_smile

#48 2006-04-28 15:42:04

Jeanne
U┐ytkownik

Nie ma na to siły.....misiałaby być nieczułym facetem..... lol

#49 2006-04-28 16:43:57

megg
U┐ytkownik

no to ja dorzuc─Ö co┼Ť o facetach:)
ot├│┼╝ m├│j tato ogl─ůda┼é wszystkie filmy na podstawie JA, kt├│re posiadam...czyli tak oko┼éo 6...zawsze z tajniaka, ale ogl─ůda┼é...cz─Östo udawa┼é ,┼╝e ┼Ťpi, ale ja podpatrzy┼éam, ┼╝e nie spa┼é wcale!ogl─ůda┼é!a potem jeszcze jak czego┼Ť nie rozumia┼é (bo to, ┼╝e ONI nie rozumiej─ů wielu rzeczy jest oczywiste), to si─Ö doinformowywa┼é i pyta┼é, jak by┼éo w ksi─ů┼╝ce!!ale do ksi─ů┼╝ek go nie mog┼éam zmusi─ç...bo tego ju┼╝ by nie m├│g┼é z tajniaka, a teraz, kiedy ju┼╝ nie mieszkamy razem, musia┼éby nawet poprosi─ç, ┼╝ebym po┼╝yczy┼éa, i tu ju┼╝ by si─Ö ZDRADZI┼é...ale ja swoje wiem:)lepiej mi posz┼éo z mam─ů, kt├│ra obejrza┼éa filmy, przeczyta┼éa ksi─ů┼╝ki, i si─Ö nawet zachwyci┼éa, poza "OPACTWEM NORTHANGER", kt├│re okre┼Ťli┼éa jako "nudne" i "g┼éupie"...
wracaj─ůc do facet├│w-m├│j by┼éy ch┼éopak obejrza┼é Dum─Ö (2005) i po┼╝yczy┼é ode mnie serial, co by si─Ö dokszta┼éci─ç, a nast─Öpnie ┼Ťci─ůgn─ů┼é sobie Rozwa┼╝n─ů...niby to w celu lepszego poznania tw├│rczo┼Ťci Anga Lee (JASNE...) ...potem poczyta┼é info na ok┼éadkach ksi─ů┼╝ek i stwierdzi┼é, ┼╝e mo┼╝e sobie zarzuci Opactwo w┼éa┼Ťnie, bo lubi powie┼Ť─ç gotyck─ů, a tu s─ů jakie┼Ť nawi─ůzania (TAK, TAK...) ale ostatecznie nie wiem, czy to przeczyta┼éwink
a teraz w┼éa┼Ťnie kaza┼éam przeczyta─ç mojemu promotorowi ksi─ů┼╝ki, a potem przejd─Ö do film├│w.....ciekawe, czy da rad─Ö przez d┼éugi weekend?smile)

#50 2006-04-28 21:41:56

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Megg, twoje zas┼éugi w krzewieniu zainteresowania Jane Austen s─ů wielkie! Moj ojciec te┼╝ czasami ze mn─ů ogl─ůda ekranizacje, ale g┼é├│wnie po to ┼╝eby komentowac, co irytuje, czasami ┼Ťmieszy a na pewno psuje ca┼éy odbi├│r big_smile

Stopka forum