Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-05-07 12:42:29

LadyVetinari
U¿ytkownik

Dodatki specjalne na D&U 2005 DVD PL

Witajcie,

Czy ktoś z was miał okazję obejrzeć dodatki specjalne z płyty DVD? W sumie jestem z nich zadowolona w połowie. łącznie sztuk dziesięć.

1) Sztuka uwodzenia – dla laików wyjaÅ›nia bardzo przystepnie, dlaczego niektóre sceny/szczegóły (np. pomoc przy wsiadaniu do powozu) sÄ… takie ważne. Wypowiedzi aktorów i choreografki. Nic czego MY wczeÅ›niej nie wiedziaÅ‚yÅ›my. smile Bardzo fajne stwierdzenie, że Mr. D nie mógÅ‚ poprostu powiedzieć: "Podobasz mi siÄ™. Oto mój nr telefonu, zadzwoÅ„" i potem pokazali krotkÄ… animacje z kartka papieru i napisem 'Darcy, Pemberly 261'. SÅ‚odziutkie. smile

2) WspaniaÅ‚e rezydencje – Å›wietny pomysÅ‚. Galeria zdjęć (szkoda, że tak maÅ‚o) oraz krótki filmie dokumentalny o każdej z rezydencji jakie ‘zagraÅ‚y’ w D&U. O tym, jak musieli je ‘odnowoczesnić’ (pastelowe kolory na Å›cianach czy lodówki w kuchniach smile) albo pozostawić nowe (szcztuczne) Å›ciany przed tymi wÅ‚aÅ›ciwymi, bo na oryginalnych nie można byÅ‚o nic powiesić albo po prostu nie pasowaÅ‚y (tworzyÅ‚y zbyt rodzinna atmosferÄ™ jak na wynajÄ™ty dom – patrz Netherfield). Wypowiedzi scenografów oraz ludzi pracujÄ…cych w prezentowanych domach lub ich wÅ‚aÅ›ciciele.

3) Bennetowie – w gruncie rzeczy fajny maÅ‚y dokumencik o rodzinie, sceny z filmu plus wypowiedzi ludzi zwiÄ…zanych z filmem. Bardzo "ciepÅ‚y i kochany" w tonie.

4) Å»ycie i czasy JA – krótki dokument o JA, wypowiedzi ludzi z muzeum, film z domu Jane Austen, w którym napisaÅ‚a wiÄ™kszoÅ›c swoich „głównych” dzieÅ‚.

5) PamiÄ™tnik z planu – ludzie pracujÄ…cy nad filmem, zarówno aktorzy i twórcy wypowiadajÄ… siÄ™ na temat pracy. Jakie to byÅ‚o wspaniaÅ‚e i takie tam bla-bla-bla. smile

6) Komentarz reżysera – dużo narzeka na Å›wiatÅ‚o, statecznoÅ›c scen, której nie daÅ‚o siÄ™ uniknąć, jak bardzo nie lubiÅ‚ ‘scen listowych’, czemu zmieniÅ‚ np. galeria obrazów na galerie rzeźb i temu podobne szczegóły. W sumie rzeczy bardzo fajnie byÅ‚o obejrzeć film raz jeszcze w towarzystwie reżysera. Niestety nie ma komentarzu do alternatywnego zakoÅ„czenia. sad

7) Zwiastun filmu „Niania” – kompletne marnowanie przestrzeni na dysku, nawet nie obejrzaÅ‚am.

8) Galerie 19-stulecia – zdjÄ™cia przedstawiajÄ…ce stroje, akcesoria, meble i wnÄ™trza z 19-tego wieku. WÅ‚aÅ›ciwie to można znaleźć to samo w Internecie, jak siÄ™ dobrze poszuka.

9) Drzewo genealogiczne D&U – kolejny przykÅ‚ad kompletnego marnowania przestrzeni na dysku, zupeÅ‚nie niepotrzebne i bardzo proste w wykonaniu. Zrobili to, chyba po to żeby byÅ‚o wiÄ™cej dodatków.

10) Alternatywne zakoÅ„czenie – nareszcie miaÅ‚am okazje obejrzeć w dobrej jakoÅ›ci ten amerykaÅ„ski cukiereczek. Fajne Å‚abÄ™dzie na poczÄ…tku, nie zauważyÅ‚am ich wczeÅ›niej. Lizzy i Mr. D siedzÄ… na kamiennym stole – nie na dachu, zapewne gdzieÅ› w ogrodzenie przed rezydencjÄ…. A może to zegar sÅ‚oneczny?!? Nadal umyka mi sens – pewnie byÅ‚o by ciekawiej, gdyby doÅ‚Ä…czyli komentarz reżysera.

Na sam koniec warto dodać, że w tych dodatkach często dano bardzo nowoczesny podkład muzyczny do scen z filmu nadając im zupełnie nowy charakter. Bardzo odświeżające, mnie osobiści się to podobało. Przypomina to troche fanowskie videoklipy.

ps. polskie napisy do dodatków - rzadkość
ps2. do DVD dodali torebkÄ™ herbaty Tetly ;D

Pozdrawiam,
Lady V

Offline

 

#2 2006-05-07 12:54:20

izek
U¿ytkownik

Re: Dodatki specjalne na D&U 2005 DVD PL

część tego o czym piszesz można było wyszperać w sieci, ale pewnie nie w takiej dobrej jakości...

miło się takie rzeczy ogląda, zamierzam sobie wypożyczyć film z wypożyczalni aby to zobaczyć big_smile


gg 5425654

Offline

 

#3 2006-05-07 20:20:43

izek
U¿ytkownik

Re: Dodatki specjalne na D&U 2005 DVD PL

Pocałunek to punkt 10)


gg 5425654

Offline

 

#4 2006-05-07 21:54:46

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Dodatki specjalne na D&U 2005 DVD PL

A ja jeszcze nie mam na DVD :cry: :cry:

Offline

 

#5 2006-05-07 22:27:29

aragonte
U¿ytkownik

Re: Dodatki specjalne na D&U 2005 DVD PL

Ja też nie sad
Musze najpierw spłacić długi sad

Offline

 

#6 2006-05-07 23:32:30

izek
U¿ytkownik

Re: Dodatki specjalne na D&U 2005 DVD PL

Pocałunek to punkt 10)

Nie, punkt dziesiąty to to zakończenie w Pemberley (chyba).

ale jedyny pocałunek w filmie to właśnie ten po ślubie w Pemberley.
Dla widza Europejskiego niedostępny w wersji kinowej, ale na dvd w extrasach jak najbardziej. My mieliśmy w kinie tylko prawie pocałunek...


gg 5425654

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB