Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#126 2008-07-24 11:08:13

ja
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Zastanawiam się nad sprawieniem sobie takiej sukni, ale nasuwa mi się jedno pytanie: jaki jest szacunkowy koszt takiej przyjemności (bez dodatków, tylko materiał i krawcowa)?
I jaki kolor najlepiej pasowałby do czerwonych dodatków? Mam idealne buty, dość drogie, i dużo innych czerwonych dodatków, i "pod nie" chciałabym mieć sukienkę. (mam brązowe włosy i dośc jasną cerę).


"Gdybym był tak bogaty, jak pan Darcy, nie przywiązywałbym żadnej wagi do tego, czy jestem dumny, czy nie. Hodowałbym sforę ogarów i piłbym butelkę wina dziennie"

Offline

 

#127 2008-07-24 16:40:13

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

W zaleznosci kto szyje koszty to ok 70-100 krawcowa + 20-30 zeta material. Do materialu trzeba doliczyc haftki lub zamek, dodatki do sukienki - w zaleznosci jakie by byly ok 10-15 zl.
A jaki kolor? Ciezko doradzic nieznajac odcienia, ale ja bym chyba poszla w czekolade. Chociaz nic mnie tutaj do konca nie przekonuje - tak naprawde, bo z czerwien, to specyficzny kolor i najlepiej wyglada jako czesc glowna (wtedy doatki mozna dobierac ze zlota, ecru itp) a najlepiej w dodatkach komponuje sie jednak z czernia.
Najlepiej by bylo chyba jakbys rzucila zdjeciem abysmy mialy wyobrazenie ktory to odcien czerwieni.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#128 2008-07-25 10:58:29

ja
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Dziękuję bardzo za odpowiedź, szczerze mówiąc, to kamień spadł mi z serca- byłam przekonana, że koszty są o wiele wyższe.
Buty sÄ… takie
http://i36.tinypic.com/suuem0.jpg
Osobiście zastanawiałam się nad popielatym, coś w tym guście
http://www.graffiti-stop.pl/k_pol_popielaty_b.jpg


"Gdybym był tak bogaty, jak pan Darcy, nie przywiązywałbym żadnej wagi do tego, czy jestem dumny, czy nie. Hodowałbym sforę ogarów i piłbym butelkę wina dziennie"

Offline

 

#129 2008-07-25 14:27:05

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

wydaje mi sie, ze to zestawienie bedzie smutne i ponure...
ja obstawalabym jednak przy jasnych kolorach - ecru, jasne zloto ... musze sie troche zastanowic, a teraz mam mnostwo innych wrazen i bodzcow...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#130 2008-07-25 14:50:47

Loana
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Hmm, wydaje mi sie, ze jesli to mialoby to byc stylowe to nalezy uwazac z materialem sukni. Tzn nie do kazdego materialu (niezaleznie od koloru) te czerwone buty moglyby pasowac. Mysle, ze cos gladkiego i blyszczacego mogloby byc dobre smile.
Co do koloru - mi tez czerwony najbardziej pasuje do czerni, ale wydaje mi sie, ze wtedy dziewczyny nie chodzily w takich zestawach. Tzn czarne suknie z czerwonymi dodatkami... nie bardzo to widze, kiedys czerwony to byl raczej taki chyba troche niebezpieczny kolor, a czern kojarzyla sie glownie z zaloba i wdowienstwem. Ta czekolada brzmi lepiej smile. Ewentualnie jasna sukienka - biala, ecru - i do tego czerwone dodatki smile.


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#131 2008-07-25 15:39:21

ja
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Loana napisa³:

Ewentualnie jasna sukienka - biala, ecru - i do tego czerwone dodatki smile.

Tak patriotycznie smile

Co do szarej- Charlotte Lucas w DiU '95 w scenie w Rosings, kiedy Lizzy gra na pianinie, ma piękną grafitową suknię.


"Gdybym był tak bogaty, jak pan Darcy, nie przywiązywałbym żadnej wagi do tego, czy jestem dumny, czy nie. Hodowałbym sforę ogarów i piłbym butelkę wina dziennie"

Offline

 

#132 2008-07-25 22:40:01

Dione
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Patrząc na zdjęcie Twoich butów, zaproponowałabym do nich któryś z odcieni kremowych, ale z drobnym czerwonym nadrukiem/wyszywaniem drobniutkich kwiatków, albo na całej sukni, albo tylko w formie pasa na wszelkich zakończeniach (rąbek sukni, rękawy itp). Do takiego odcienia czerwonego nieźle pasuje też jasny (ale nie jaskrawy) ciepły odcien pomarańczowy (proponuję odcień, który w farbach na ściany ma nazwę "soczysty melon"- mam to przetestowane, że z czerwienią się dobrze komponuje.

Ostatnio edytowany przez Dione (2008-07-25 22:40:31)


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#133 2008-07-25 23:00:02

karotka
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Ja zakupiłam na wesele zestaw spódnica plus bluzka ze względów praktycznych smile

Offline

 

#134 2008-07-26 16:11:14

Tamara
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Zdecydowanie kremowy , może w drobny wzorek z czerwonym/czekoladowym/pomarańczowym/wiśniowym . I nie za dużo czerwonego w dodatkach , bo to kolor niebezpieczny przez swoją wyrazistość - łatwo przedobrzyć . Pantofle , coś na szalu , pojedynczy czerwony wyraźny akcent na sukience i wystarczy .

Offline

 

#135 2008-07-31 23:09:27

szoszonka
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Witam, nowa jestem ale z tego co czytałam na forum wśród swoich. Szykuję się powoli do ślubu i przymierzam się do uszycia sukni z Epoki Regencji. Temat szycia nie jest mi obcy-szyję rekonstrukcje ubiorów XV-wiecznych już od kilku lat (bractwo rycerskie własne i inne zaprzyjaźnione). Obca jest forma stroju z epoki Jane. Przekopałam się przez linki-jest tam mnóstwo pomocnych informacji, zatem mam nadzieję że niedługo uda mi się stworzyć coś sensownego:)
Dodatkowo tańczę po irlandzku ( soft i hard) i dawnemu (XIII-XVw), uczę się tańczyć po szkocku i bretońsku.
pozdrawiam

Offline

 

#136 2008-08-01 10:28:39

Loana
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Witaj Szoszonko! moze zajrzyj jeszcze do przywitalni, zeby tradycyji stalo sie zadosc tongue
Super, ze jestes taka dobra krawcowa - ja nie znam nikogo szyjacego rekonstrukcje strojow z 15 wieku. Masz moze jakies zdjecia ze swoimi pracami? Z przyjemnoscia obejrzalabym smile.
Mi na slub suknie empirowa szyla fanturia, czekam jeszcze na zdjecia, jak bede miala to pochwale sie tongue.

(z ciekawosci - a z jakiego jestes miasta? ja uczylam sie tancow starodawnych XV-XVI wiek we wroclawskim zespole smile )


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#137 2008-08-01 22:18:53

szoszonka
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Witam witam , zaraz zajrzę do przywitalni:) mam trochę zdjęć moich rekonstrukcji, tylko nie wiem gdzie je wkleićsmile
mam też pytanie odnośnie sukien z epoki-jak były zapinane? ( haftki? guziki? z przodu, z tyłu z boku? na całej długości czy tylko na staniku?) Kupiłam już jedwab na suknięsmile
a tańców, zarówno dawnych jak i irlandzkich uczyłam się i uczę w Olsztynie (moje miasto rodzinne) oraz na warsztatach-Grunwald, Warszawa, Kraków.

Offline

 

#138 2008-08-02 12:49:09

armalkolit
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Też bym z chęcią obejrzała zdjęcia prac smile


Pan Bloch pisze również znakomite krótkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedyś, czy gatunek historii, który tworzy, nie wywiera przypadkiem wpływu na jego psychikę, odpowiedział: "O, nie. Mam serce małego chłopca (...) Trzymam je w słoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

Offline

 

#139 2008-08-02 21:11:49

Vasco
Administrator

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Hej, wklej swój opis a w tekście zaznacz: [zdjęcie1] itd. Fotki prześlij mi na maila vasco(A)janeausten.pl a zajmę się resztą smile

Offline

 

#140 2008-08-02 22:55:54

Tamara
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Szoszonko , były zapinane z tyłu lub pod pachą na guziczki albo ściągane troczkami przy dekolcie i pod biustem , zajrzyj tu www.kajani.pl/Moje_stroje.html - masz rekonstrukcje sukni i autorka na pewno Ci poradzi - na stronie głównej www.kajani.pl jest kontakt smile

Ostatnio edytowany przez Tamara (2008-08-02 22:56:31)

Offline

 

#141 2008-08-03 07:36:10

fanturia
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Do czerwonych dodatków pasuje też beż. I tak jak radzi Dione, dobrze byłoby dodać czerwieni do sukni, np. w postaci koronek, wstążek, tasiemek itp. Bo z haftami byłoby pewnie trudniej.

Offline

 

#142 2008-08-03 09:59:41

Akaterine
Administrator

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Na przykład czerwona szarfa pod biustem, i/lub czerwona koronka na dole sukni.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#143 2008-08-03 22:50:20

szoszonka
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Dziękuję smile

Offline

 

#144 2008-08-04 00:50:50

szoszonka
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

GeorgianaDarcy napisa³:

Zdecydowałam się na szycie przez krawcowa, choc nie jest to w pelni historyczne, dlatego bo balam sie ze
a) szew wykonany recznie bedzie mniej wytrzymaly
b) koszta nie starcza na buty (kolejne 150)
A qłasciwie to nigdy nie bede miec stroju w pelni historycznego, ani nikt inny, nawet jesli zostalby uszyty recznie. Zeby byc full of historical musialabym miec material wytworzony w wieku XIII (moja sukienka ma kroj charakterystyczny dla XIIIw.), a to jest raczej nie mozliwe big_smile

wiem, że komentuję dość późno od daty publikacji. szew wykonany ręcznie może być trwalszy od tego wykonanego maszynowo-wszystkie suknie-własne i znajomych-szyłam/szyję ręcznie i się nie rozpadają-nawet po kilku latach intensywnego noszenia. Materiał-owszem, może sie przetrzeć-ale dobrze zrobione szwy-raczej nie. Ważną kwestią jest oczywiście używany rodzaj nici-bawełniane maja to do siebie, że się rwą. Lniane i jedwabne są bardzo wytrzymałe.
Zaś co się tyczy pozyskiwania tkanin-obecnie w RR działają ludzie, którzy przędą tkaniny ręcznie na rekonstrukcjach krosien (szer. maksymalnie 90cm) i barwią je naturalnie uzyskiwanymi farbami roślinnymi (wg.przepisów z epoki).
Nie ufałabym krawcowym-nie zawsze uszyją suknię z epoki zgodnie ze wszystkimi prawidłami sztuki.
pozdrawiam

Offline

 

#145 2008-08-24 11:31:38

Akaterine
Administrator

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Tak a propos ręcznego szycia sukni z epoki, przypomniało mi się, że w ulubionych miałam gdzieś stronę dziewczyny, która szyła sobie sukienki, ale jakoś nigdy nie miałam czasu jej całej przejrzeć. Zrobiłam to dzisiaj i wprost umierałam patrząc na te wszystkie detale, hafty, guziki i wymyślne kroje, bazujące chyba na oryginalnych XVIII- i XIX-wiecznych. Przy tym moja zabawa pod tytułem "Co zrobić ze starymi sukienkami mamy oraz koszulami nocnymi, by na zdjęciach choć trochę przypominały suknie z epoki" jest niczym...
Oto adres:
http://www.koshka-the-cat.com/
W zakładce "My Costumes" są dalsze linki. Dziewczyna szyje nie tylko sukienki, ale też bieliznę, w tym gorsety, robi też kapelusze. Naprawdę, ja umierałam patrząc na to wszystko big_smile


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#146 2008-08-30 19:09:57

Tamara
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Akaterine , nie tylko Ty umierasz od oglądania tej strony... Ja też!!!

Offline

 

#147 2008-08-31 15:06:15

Arlene
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Ja też, ja też big_smile Żeby umieć takie cudeńka szyć...
Ja stosunkowo niedawno zaczęłam moją naukę szycia na maszynie. Na początek były oczywiście podstawy, teraz "wielkie próbowanie", co mi wychodzi, a co nie, a potem - kto wie wink Mam zamiar spróbować za jakiś czas z sukienką utrzymaną w duchu regencji. Zastanawiam się nad wyborem materiału... Ciekawe, cóż mi z tego wyjdzie smile


"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca." (Joseph Conrad)

Offline

 

#148 2008-09-04 20:20:36

Tamara
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Na pewno ładnie będzie smile Popróbuj na początek wykroje z Burdy , jeżeli masz dostęp , ostatnio było kilka bluzek i sukienek o kroju empirowym , na pewno w numerze majowym i chyba czerwcowym albo lipcowym , a opisy wykonania są raczej proste i zrozumiałe . Korzystam z nich i jestem zadowolona , chociem szyciowy samouk , kiedyś tylko mama pokazała mi jak obsługiwać maszynę smile

Offline

 

#149 2008-09-06 11:30:45

Arlene
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Dziękuję za rady, Tamaro. Przeglądałam niedawno ostatni numer Burdy, niestety jestem wybredna i nic mi w oko nie wpadło wink Poszukam jakichś wydań archiwalnych, może uda mi się zdobyć coś "w temacie".


"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca." (Joseph Conrad)

Offline

 

#150 2008-09-06 21:14:50

Tamara
U¿ytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne części garderoby z epoki Jane Austen

Ja z reguły trochę "poprawiam" modele z Burdy - tu coś wydłużę , tam skrócę , nie doszyję czegoś , zmienię dekolt albo zapięcie i wychodzi całkiem nieźle , i można mieć coś zupełnie stylowego smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB