Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-08-18 19:50:08

oszollomka
U¿ytkownik

Kiedy sięgacie po JA?

Jestem ciekawa kiedy najczęściej sięgacie po JA? Kiedy jestescie w dobrym humorze czy może wręcz przeciwnie, latem czy zimą a może ktoś jest tak zafascynowany, że nie wyobrazą sobie dnia bez przewertowania książki? Ja lubię czytać Austen w jesienne dni, głownie popołudniami:), kiedy nastrój jest melancholijny, na dworze chłod, za oknami słychać szum drzew. Nie czerpałabym z niej tyle przyjemnosci czytając ją latem w słońcu na plaży, wśród rozbawionych turystów...

Offline

 

#2 2006-08-18 22:14:13

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

U mnie nie ma reguły. Czase przejdę obok półki, ścieram kurz, czy porządkuję książki i oko zawieszę na JA - wtedy sięgam i w zasadzie na ten dzien robota skończona big_smile
Nie mam jakiejÅ› specjalnej pory roku, dnia. Ot po prostu chwila...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#3 2006-08-19 18:15:13

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

To jak u mnie ot cos mnie napada i czytam smile


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#4 2006-08-20 22:05:41

lemonick
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

kiedy napada "dół", czyli złe dni i uczucie, że jest się beznadziejnym i okropnym. kiedy porówna się do pana Collinsa, Katarzyny Bingley albo jakiejś innej "francy" od razu chandra przechodzi.

a na czytanie najlepsza jest pora "jesienno-zimowa", kiedy leje deszcz albo sypie śnieg, jest zimno i okropnie brzydko, nie ma nic w telewizji, a za oknem ciemno. wtedy najlepiej jest rozłożyć się w pozycji "niewiadomojakiej" (o, moj kręgosłup..) na łóżku i czytać... ulubione powieści i to, czego jeszcze nie przeczytaliśmy. to pomaga.
i przed snem tez jest fajnie. gorzej jak uśniesz nbad książką...


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#5 2006-08-21 11:24:03

Dione
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

A ja podobnie jak Aine, gdy najdzie mnie chwila.
Czasem wystarczy zdanie usłyszane w pociągu, żebym natychmiast po dotarciu do domu sięgnęła na określoną półkę po jedną z książek. I tonę w niej aż mnie ktoś wyłowi. Czasem odkładam na jakiś czas, potem zaczynam od nowa. A czasem wracam do ulubionych fragmentów.


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#6 2006-08-26 19:38:38

Eva
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Gdy znudzi mnie rzeczywistość ,sięgam po Jane.Tam wszystko jest takie inne,bardziej zrozumiałe.Kobiety są kobietami mężczyżni mężczyznami, nie tak jak dzś gdy trudno nieraz odróżnić.Świat był piękniejszy i8 oczwiście o wiele, wiele bardziej romantyczny.Gdy mi dopiecze brak romantycznych porywów, uciekam w świat Jane.

Offline

 

#7 2006-08-27 21:16:53

lemonick
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

czytanie zawsze jest, było i będzie ucieczką do innego świata


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#8 2006-08-28 15:51:55

elbereth
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Kiedy przeczytam piękną książkę albo obejrzę piękny film, zawsze robi mi się lżej na sercu i jakoś weselej patrzę na rzeczywistość. Jednak mój znajomy stwierdził kiedyś, że kiedy wraca do świata po takiej rozrywce, wtedy "jest jeszcze gorzej". :? Z tego co pamiętam, podobne poglądy miał Mickiewicz ("Ty mnie zabiłeś - ty mnie nauczyłeś czytać" - to z "Dziadów" smile )

To jak to w końcu jest: "ucieczki do innych światów" pomagają na zły nastrój, czy go pogłębiają?


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#9 2006-08-28 15:57:58

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

zależy do jakiego świata uciekasz big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#10 2006-08-28 17:34:02

elbereth
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Aine, wiedziałam, że o to zapytasz! wink Zakładam oczywiście, że wybieramy sie do lepszego świata. Uprzedzam następne pytanie: lepszy tzn. taki, w którym chcielibyśmy się znaleźć, gdybyśmy mogli opuścić naszą rzeczywistość. Czy po powrocie "stamtąd" przynosicie z sobą trochę radości (ja tak mam big_smile a przynajmniej sie staram wink ), czy przeciwnie, wciąż porównujecie te dwa światy, co tylko wpędza Was w depresję?

Ale metaforycznie to napisałam lol :oops: Przypominam, że chodzi wciąż o czytanie książek big_smile


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#11 2006-08-28 18:25:16

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

No świat, do którego najchętniej wkraczam jest tak odległy od rzeczywistego, że nie mam żadnego kaca po tym jak z niego wychodze. Jedynie odprężenie big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#12 2006-09-03 17:39:20

HerMia
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

JA to lek na zszargane nerwy. Kiedy mam strasznie zły dzień i nic mi nie wychodzi to po prostu sięgam po książkę.
Czasami na chwilę ją odkładam i zatapiam się w marzeniach...

Offline

 

#13 2006-09-05 20:07:49

lemonick
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

ucieczka do innego świata... zatapianie się w marzeniach...

coś mi się przypomniała "Ania z Zielonego Wzgórza". ona marzyła aż do przesady- za to ja przynajmniej raz w tygodniu sięgam po jakąś książkę którą kocham i znam prawie na pamięć. a później zamykam oczy i marzę... "sweet dreams"... roll roll


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#14 2006-09-12 12:49:35

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Kiedy mam strasznie zły dzień i nic mi nie wychodzi to po prostu sięgam po książkę.

Ja po czekoladÄ™ big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#15 2006-09-12 13:42:14

Marija
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Taaaak....Ja niestety też po coś w czekoladzie big_smile Ale ostatnio nie czytam JA, tylko Marcina Wolskiego (JA czytałam w zeszłym tygodniu wink ). Taka odmiana. I Haliny Popławskiej "Jak na starym gobelinie"....... :oops:

Offline

 

#16 2006-09-15 13:18:03

Gandzia
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Kiedy nic mi się nie chce a musze posprzątać w pokoju to biore się za książki JA i wtedy mam usprawiedliwienie, że jednak nie zmarnowałam czasu na sprzątanie (bo bałagan i tak będzie na nowo przy najbliższym wyjściu z psem na spacer big_smile ) tylko udoskonaliłam swój intelekt albo jeszcze jak pada deszcz i nie mam nic do roboty lol


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#17 2006-09-15 15:23:36

HerMia
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Kiedy nic mi się nie chce a musze posprzątać w pokoju to biore się za książki JA i wtedy mam usprawiedliwienie, że jednak nie zmarnowałam czasu na sprzątanie (bo bałagan i tak będzie na nowo przy najbliższym wyjściu z psem na spacer big_smile ) tylko udoskonaliłam swój intelekt albo jeszcze jak pada deszcz i nie mam nic do roboty lol

To chyba JA znasz już na pamięć? big_smile

Offline

 

#18 2006-09-15 15:28:54

Gandzia
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

No na pamięć to nie znam, bo aż tak często nie sprzątam a po drugie czytuję też inne książki.


Richard Armitage chodzący ideał.

gg 8006519

Offline

 

#19 2006-09-22 16:25:30

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Ja sięgam...o rany. Sama nie wiem. Mam całą szafkę wypełnioną książkami i czasami ją otwieram ot tak by nacieszyć oczy. I wtedy owe piwne oczy ślizgają się po okładkach i zatrzymują się na jednej z 5 pozycji JA. Ale teraz naprawdę jej nie otwieram, zabroniłam sobie. :twisted:


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#20 2006-09-25 13:49:16

Balbina
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Co jakiś czas nachodzi mnie ochota żeby przeczytać D&U i zawsze robie to jesienią nie wiem czemu już kiedyś się nad tym zastanawiałam. 8O Zaczyna się wrzesień powoli ta myśl we mnie kiełkuje i w październiku chwytam za książkę średnio raz na dwa lata lol i mam tak tylko w przypadku D&U bo np. Mistrza i Małgorzatę to niezależnie od pory roku mogę zacząć, lol o właśnie dawno nie czytałam, ale jakoś mnie nie zbiera jeszcze poczekam. big_smile


szalejÄ…ca czterdziestka

Offline

 

#21 2006-09-25 14:21:17

anika
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Zawsze kiedy chcę sobie porawić nastrój. Wygodny fotel, ciepły koc i zupełni inny świat. Chyba za bardzo jestem romantyczna, może powinna twardo stanąc na ziemi?. Ale te książki tak kuszą....


anika

Offline

 

#22 2006-09-28 21:24:27

Annett
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

Hm...każdy pretekst jest dobry, żeby sięgnąć po JA big_smile Wystarczy przypadkowe spojrzenie na półkę, i już łapka sama biegnie po książkę! W doskonałym humorze, albo całkiem okropnym stanie ducha, w dzień słoneczny lub deszczowy...nie ma znaczenia...po prostu biorę i czytam big_smile

Offline

 

#23 2006-09-28 21:59:36

lemonick
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

przerzuciłam się z JA na Paula Coelha, jestem narazie na "Pielgrzymie", a czatuję na "Alchemika" i "Podręcznik wojownika światła". ale i tak Janinka jest moją ulubioną powieściopisarką. cóż, aby edukować się i dokształcać nie nalezy zatrzymywac się na jednym rodzaju książek bo gówno z tej edukacji wyjdzie (tak, edukuj się od dziecka czytając plastusiowy pamiętnik, tak przykładowo)


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#24 2006-09-29 19:51:51

HerMia
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

"Achemik" już od czterech lat stoi na mojej półce i jeszcze nie przeczytałam... big_smile

Offline

 

#25 2006-09-29 21:51:28

lemonick
U¿ytkownik

Re: Kiedy sięgacie po JA?

HerMia! jak mogłaś!! Alchemik jest super! wink


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB