Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2007-10-30 20:59:27

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Muzyka...

posłuchałam sobie i jakoś bardzo bardzo mi sie kojarzy z naszym turnauem. Mimo że inna pleć, inny język, to wrażenie pozostaje niezmienione - we wszystkich piosenkach.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#27 2007-11-03 14:39:27

delile
U¿ytkownik

Re: Muzyka...

Masz rację, tez momentami mam takie wrazenie:) a Julia na pewno go słuchała, bo jest z Polski:)

Offline

 

#28 2007-11-03 19:04:30

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Muzyka...

oo, to juz wszystko jasne big_smile

Dodam, ze ja pana Turnaua kocham od lat szczeniecych (oczywiscie moich, nie jego), w ktorych byl takim sobie malo znanym krakowskim kompozytorem spiewajaco-grajacym w piwnicy pod baranami big_smile

Ostatnio edytowany przez AineNiRigani (2007-11-03 19:05:43)


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#29 2008-10-13 00:04:53

Aune
U¿ytkownik

Re: Muzyka...

Moje gusta muzyczne są dość szerokie - od muzyki klasycznej do metalu. Przez ostatnie 5 lat głównie leciał u mnie w słuchawkach metal, ale w lżejszej odmianie power metalu (np. zespół Sonata Arctica) czy symfonicznego metalu (Nightwish). Obecnie już rzadziej sięgam do tego repertuaru, choć moją ukochaną wokalistką nadal pozostała Tarja Turunen.
Słucham też spokojniejszych klimatycznych piosenek Katie Melua ("Thank You Stars"- moja ulubiona...), Delty Goodrem, Annett Louisan, Blackmore's Night. Ostatnio mam fazę na Michała Bajora, którego właściwie "odkryłam". Nie przepadałam nigdy za piosenką aktorską czy poezją śpiewaną, ale pod wpływem jednej z koleżanek zaczęło mi się to nawet podobać. W kilku piosenkach Bajora jestem niemal zakochana (np. "Taka miłość w sam raz", "Ja jestem bogaty", "Nie znajdą nas" - gorąco polecam!).
Z bardziej żywiołowych rytmów lubię: Shakirę (w rozsądnych ilościach, bo jej wokal nie w każdym utworze mi się podoba), Rusłanę (tylko pierwszą płytę!), Thalię i inne. Nie trawię techno, hip hopu, muzyki klubowej i muzyki z lat 60-70tych. Za to nie gardzę jazzem (zwłaszcza z lat 30-stych) czy country. Z szeroko zakrojonego popu może mogłabym wyłuskać kilka niezłych wykonawców czy pojedynczych piosenek, ale ogólnie nie słucham radiowego chłamu i nie orientuję się w listach przebojów. Polskiej pop muzyki praktycznie nie słucham, bo nie znalazłam tam nic godnego uwagi. Poziom zespołów i wykonawców jest strasznie mizerny.


Ubodzy łudzą się, że wszystkie ich problemy dałoby się rozwiązać za pomocą pieniędzy, a bogaci martwią się, bo zobaczyli już, że to nieprawda.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB