Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2006-01-20 19:13:15

caroline
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

O wybacz! Zbytne uogólnienie big_smile

Offline

 

#27 2006-02-02 18:06:23

Maeve
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

A ja za kilka dni zostanę szczęśliwą posiadaczką tej właśnie wersji RiR na dvd big_smile Hurra! Wreszcie będę widzieć, kto co mówi, bo kaseta jest już tak zdarta, że aż wstyd 8) A widzieć i wiedzieć to dwie różne rzeczy, czyż nie? wink

Offline

 

#28 2006-03-24 20:39:58

frycia
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

film mi sie bradzo podobał. został utrzymany w takim lekko komediowym nastroju i generalnie nie mam zastrzeżeń. Jednak ostatnia scena mnie totalnie rozbroiła lol ten atak nagły płczu Eleonory tak mnie rozbawił, że nie mogłam sie uspokoić lol lol lol


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#29 2006-03-24 21:28:30

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

To było niezłe - ale kobieta, która tak długo ukrywa uczucia, kiedy wreszcie je ujawnia, zachowuje się dość... dziwnie wink

Offline

 

#30 2006-03-24 21:36:17

frycia
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

To było niezłe - ale kobieta, która tak długo ukrywa uczucia, kiedy wreszcie je ujawnia, zachowuje się dość... dziwnie wink

no dokładnie. nie wiedziałam czy to śmiech czy płacz smile ale swoja droga biedny Edward pewnie nie wiedział czy ma sie cieszyć z takiej reakcji czy wzywać lekarza wink


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#31 2006-03-24 22:23:29

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

Mnie rozwala scena jak Fanny bije Lucy... :twisted: jak oglądałam film to byłam trochę zniesmaczona. No bo jak w takich czasach takie sceny? Ma jednak swój urok ta sekwencja.


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#32 2006-03-25 10:48:45

Diana
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

No, nie wszystko było takie "grzeczne" w dawnych czasach. Jak kogoś poniosły emocje, to nawet w wysokich kręgach mogło dochodzić do różnych "scysji". Szczególnie wziąwszy pod uwagę charakter takiej osoby jak Fanny!
Mnie też ta scena z filmu rozbraja, może dlatego, że jest tak nieoczekiwana. wink


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#33 2006-03-25 15:27:52

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

Zgadzam się z Dianą, przecież kiedy ludziom puszczają nerwy, mogą przejść nawet do rękoczynów... No i weźmy poprawkę na to, że Fanny była wyjątkową jędzą wink

Åšwietna scena!

Offline

 

#34 2006-04-01 00:07:33

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

Dowiedziałam się właśnie, że mam juz Rozważną i romantyczną na płytce i starsznie się cieszę! Uwielbiam ten film. Adaptacja zrobiona jest po prostu wzorcowo, inteligentnie i ze smakiem. Mimo skrótów i ograniczeń nie ma tam odejść od ducha powieści. Ja zreszta (przepraszam Cię, Jane) chyba pod wieloma względami wolę ten film od oryginału.
Jakie on ma piękne obrazy! Pranie trzepoczące na wietrze, zarumieniona twarz Marianny w trzcinach, oczy pułkownika Brandona oglądającego Mariannę po raz pierwszy... Przepiękna była muzyka, niespieszny upływ czasu, klimat. No i gra aktorów.
Choć oczywiście Emma Thompson jest za stara do roli Elinor, to załatwiono to jednym zdankiem: jej brat mówi o niej "stara panna". I już. Elinor książkowa wydawała mi się zbyt doskonała i stoicka wobec wszystkiego, co ja spotyka, Emma pokazała subtelnie jej cierpienie. A Rickman! Jakim on był wspaniałym pułkownikiem! Z bezbarwnej postaci książkowej Alan zrobił ideał kochającego, lojalnego, dojrzałego, prawdziwego mężczyzny. Uwielbiam scenę, kiedy czyta Mariannie tym głosem głębokim jak Wielki Kanion Kolorado i tę, kiedy przynosi ją na rękach do domu i kiedy prosi Elinor o jakieś zlecenie, żeby nie oszaleć z rozpaczy, że Marianna może umrzeć.
Podobał mi się też Greg Wyse - był na równi łajdacki i pełen czaru. Moim zdaniem własnie tak powinien wyglądać Wickham.

Offline

 

#35 2006-04-01 08:39:51

milosz
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

Podobał mi się też Greg Wyse - był na równi łajdacki i pełen czaru. Moim zdaniem własnie tak powinien wyglądać Wickham.

Ojej też lubie tę ekranizację , chyba mi się podoba ze wszstkich ekranizacji najbardziej - jest zrobiona przez Anga i naprawdę czuć swietną rękę reżysera. (aż dziw mnie bierze że zrobił też nijakich kowbojów)

Greg Wise nie podobał mi się w zupełności - ale fakt łajdak był z niego znakomity i winien wziąć też rolę Wickhama wink

Pułkownik - mniam...
a cała reszta postaci w tle - mamusia, synowa, zięć (pamiętacie scenę kiedy zięciowi dano na ręce syna - i żona mówi "nigdy nie widziałam takiej czułości i więzi między ojcem i synem"), bratowa, brat.............. O mamo jaki tam był pasztet wink

I Emmma - choć poprostu za stara, to po chwili oglądania przestawało mi to przeszkadzać ..


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#36 2006-04-01 21:47:44

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

To jest przywilej twórcy filmu albo żony reżysera - mogła siebie samą obsadzić jak chciała lol . Ale była piękna, grała wspaniale, kogo to obchodzi, że za stara? Powiedziała zresztą, że zagrała głównie po to, żeby się móc całować z Hugh Grantem ("on jest ładniejszy ode mnie").
A kowboje mnie zanudzili na śmierć, tak na marginesie. Cieszę się, że nie mnie jedną. smile

Offline

 

#37 2006-04-08 17:41:30

frycia
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

Czy ktoś z Was mógłby podzielić się ze mną tym filmem? smile Szukałam w wypożyczalniach, sklepach, Internecie... I nic... Jjakiś sposób, to

niestety narazie nie moge pomóc sama czekam na zgranie big_smile ja wypozyczylam film z beverly hills przejdz sie jeszce raz moze poprostu akurat wtedy nie bylo wink


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#38 2006-04-23 21:56:48

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

[URL=http://img460.imageshack.us/my.php?image=sstapeta2uz.jpg]http://img460.imageshack.us/img460/5227/sstapeta2uz.th.jpg[/URL]
big_smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#39 2006-04-23 23:47:00

Narya
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

Caiti śliczna tapetka. Samo tło jest przepiękne... Kolejna do zbioru big_smile

Offline

 

#40 2006-04-23 23:53:50

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

Caiti śliczna tapetka. Samo tło jest przepiękne... Kolejna do zbioru big_smile

Dziękuję! big_smile
Tło też mi się podoba; jest takie soczystozielone...


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#41 2006-04-24 10:04:54

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

Ten film był w ogóle przepięknie sfilmowany. Pamiętam te sielskie ujęcia na domek pań Dashwood z perspektywy drogi, zieleń, suszące się pranie, nawet ono wyglądało jakoś szlachetnie i na miejscu (nie to co na podwórku u Bennetów, brrr)

Offline

 

#42 2006-04-24 16:06:06

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

Åšliczna tapetka. Tylko ta harcerska Eleonora mi nie pasi big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#43 2006-04-24 16:26:21

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

Tylko ta harcerska Eleonora mi nie pasi big_smile

O mamo! Nie nasunęło mi się takie skojarzenie. Niezłe big_smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#44 2006-04-24 16:34:55

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

O mamo! Nie nasunęło mi się takie skojarzenie. Niezłe big_smile

Boś widocznie w harcerstwie nie była. Wyglądałam tak samo jak składałam obietnicę i przysięgę big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#45 2006-04-24 16:42:12

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

Ha! Byłam! Tylko, że to tak dawno było... Ale baardzo miło wspominam ten okres mego życia. big_smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#46 2006-04-24 16:46:16

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

Chyba jak kazdy big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#47 2006-04-26 16:39:33

monika_29_09
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

dla tych z Was, które jeszcze nie znają tej strony, wklejam link (strona w języku ang.):

http://www.geocities.com/senseandsensibility13/

m.


czy istnieje piękniejszy uśmiech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

Offline

 

#48 2006-05-01 12:29:52

megg
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

Emma może i za stara (choć Frances o' Connor jak grała Fanny była w wieku Emmy, a też grała 18-latkę!!smile) , mimo tego nie wyobrażam sobie chyba nikogo innego w roli Eleonor...bardzo mi się tu podobałasmile i w ogóle ją lubię jako aktorkęsmile a film naprawdę jest przepiękny! oddaje angielski klimat, a przecież nakręcił go nie-Anglik i w dodatku Azjata......chylę czołasmile

Offline

 

#49 2006-05-01 13:23:22

bezpaznokcianka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

Sorry może trochę nie na temat, ale czy wy też tak macie, że jak wyrażacie swoje zachwyty odnośnie Dumy i uprzedzenia to wszyscy mylą to z Rozważną i romantyczną? Mi się parę razy zdażyło tłumaczyć ludziom, że Hugh Grant nie grał w Dumie tylko w Rozważnej...
Dialog:
JA: Ale ta stara Duma jest lepsza moim zdaniem... Powinnaś zobaczyć.
KTOÅš: To to z Hugh Grantem?
JA: <ściana>
Ludzie jakoś podchodzą do tego mało frasobliwie. A to błąd taki, że aż nie do pomyślenia...

Offline

 

#50 2006-05-01 13:49:29

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja "Rozważnej i romantycznej" -1995

O, z drugiej strony nie wymagajmy od laika wiedzy nt. JA wink Ja guzk wiem nt. fantastyki, więc jakby mnie ktoś zaczął pytać o książki Sapkowskiego, to teżbym duzo nie powiedziała wink

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB