Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-03-16 17:48:42

Jeanne
U¿ytkownik

Może nowy dział?

Proponuję założyć dział Film. Kino cieszy się dużym zainteresowaniem wśród nas, a tematu plączą się po Pogaduchowni albo Innych powieściach. Poza tym ekranizacje książek JA to dobry pretekst...Co myślicie? big_smile


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#2 2006-03-17 09:02:28

Kazik
(Admin)

Re: Może nowy dział?

Można, oczywiście. Zastanówmy się tylko czy da się rozdzielić Darcy'ego powieściowego od filmowego? Mamy dział o aktorach, mamy Pogaduchownię dla dyskusji/filmów "niezwiązanych". A poza tym po założeniu takiego działu każda wzmianka o filmie umieszczona w innym dziale mogłaby być uznana za offtopic.
Co o tym myślicie?


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#3 2006-03-17 09:39:29

Alison
U¿ytkownik

Re: Może nowy dział?

Osobiście jako szara forumowiczka oraz sporadycznie Matka P. nie jestem za mnożeniem bytów. Już teraz jak tych kilka osób jednocześnie dyskutuje w 14 wątkach, to ja chwilami nie wiem na czym stoję i więcej czasu tracę na latanie po tych niezliczonych tematach niż na rzeczywistą wymianę myśli. Może się już tak nie rozdrabniajmy, w dodatku z naszą nieuleczalną potrzebą "offtopicowania".
A mężczyźni jakby się tak nie afiszowali codziennie z tym, że jest im łatwiej, to kobiety wcale by im tego nie wypominały ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#4 2006-03-17 11:32:37

Gosia
U¿ytkownik

Re: Może nowy dział?

Można, oczywiście. Zastanówmy się tylko czy da się rozdzielić Darcy'ego powieściowego od filmowego?

Czy to jakas aluzyja? wink np do tych ktorym Darcy sie tylko z jednym aktorem kojarzy? No dobrze, mam ja pewne grzeszki na sumieniu w tej sprawie big_smile
Ale faktycznie trudno oddzielic te dwie kwestie, gdyz dyskutujac o ksiazce, chcac nie chcac, odwolujemy sie do ekranizacji.
Co do mnozenia bytow, jestem podobnego zdania, bo miewam czasem, takie jak Alison dylematy, w ktorym watku jest o tym i o tym. Bo czasem trudno zapamietac, gdzie sie o czym dyskutuje wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#5 2006-03-17 13:02:44

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Może nowy dział?

O filmach nie związanych tematyką z powieściami JA dyskutuemy zazwyczaj w dziale 'Emisje w TV'. A można też stworzyć w 'Pogaduchowni' dodatkowy temat 'Filmy' i tam pisać o różnych produkcjach filmowych. big_smile


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#6 2006-03-17 15:42:53

Kaziuta
U¿ytkownik

Re: Może nowy dział?

Również jestem zdania, że Pogaduchownia wystarczy. Przedwczoraj wieczorem na forum było chyba z 10 osób i miałam już nie rozdwojenie jaźni ale inne roz.... enie.

Offline

 

#7 2006-03-17 16:55:20

Gosia
U¿ytkownik

Re: Może nowy dział?

Caitriona, problem polega na tym, ze nie wszystko leci w tv, ja mialam ostatnio podobny dylemat z "Ja Wam pokaze" - gdzie o tym pisac, wybralam Pogaduchownie, bo nijak do "Emisje w tv" mi nie pasowalo.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#8 2006-03-17 21:43:16

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Może nowy dział?

Caitriona, problem polega na tym, ze nie wszystko leci w tv, ja mialam ostatnio podobny dylemat z "Ja Wam pokaze" - gdzie o tym pisac, wybralam Pogaduchownie, bo nijak do "Emisje w tv" mi nie pasowalo.

Pewnie Gosiu, czasami mówimy o nowościach. Dlatego też można zrobić nowy temat w 'Pogaduchowni' pt. 'Film' i tam pisać o wszystkich filmach. Albo po prostu założyć nowy temat z tytułem filmu tak jak to zrobiłas z "Ja Wam pokaze". wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#9 2006-03-17 22:00:40

Gosia
U¿ytkownik

Re: Może nowy dział?

Mysle, ze to co nie dotyczy bezposrednio JA (skoro to jej forum) ani ekranizacji jej powiesci i aktorow ktorzy w tych ekranizacjach wystepuja, a wiec jesli cos tego wszystkiego nie dotyczy powinno sie znalezc w Pogaduchowni, zatem jestem za takim wlasnie rozwiazaniem.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#10 2006-03-18 20:00:24

Kazik
(Admin)

Re: Może nowy dział?

A więc zostaje jak jest.


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB