Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2006-03-30 19:39:16

ANJOLIE
U¿ytkownik

NOWI FANI JA

rozumiem że my wszystkie przebywające na tej stronce tongue tongue jestesmy zniewolone zarówno przez JA jak i CF ale czy udało sie wam osobiscie zarazic tym kogos ze swojego otoczenia?
ja dałam książke koleżance po serii wykładów w stylu och i ach a ona nawet nie dobrneła do połowy.
z kolei mój facet cierpliwie obejrzał ze mną serial (uważam to już za sukces) i gdy ja prawie unosiłam sie pod sufitem z ekstazy on stwierdził NO FAJNY :evil: :evil: :evil:

Offline

 

#2 2006-03-30 19:56:32

Gosia
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

gdy ja prawie unosiłam sie pod sufitem z ekstazy on stwierdził NO FAJNY

Uwierz mi, ze to i tak duzo ... jak na faceta ...


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#3 2006-03-30 20:06:10

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

rozumiem że my wszystkie przebywające na tej stronce tongue tongue jestesmy zniewolone zarówno przez JA jak i CF ale czy udało sie wam osobiscie zarazic tym kogos ze swojego otoczenia?

Mam nadzieję, że udało mi się zarazić moje wspaniałe uczennice :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#4 2006-03-30 20:14:46

Eva
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Jak na razie nie próbowałam nikogo zarażać tą książką, a to dlatego, że zanim nie spotkałam Was drogie miłośniczki,przyznam się ,nawet wstydziłam się prosić w bibliotece po raz setny o tę książkę. Wciąż słyszałam take starocie czytasz? Udało mi się wreszcie kupić i mam,nie narażamsię bibliotekarkom.Panie dzisiejsze jak zauważyłam przedkładają nad JA Harlekiny i tym podobne.Brrrrr lol

Offline

 

#5 2006-03-30 20:21:42

milosz
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

mój faceta na samo słowo Jane Austen, Duma i uprzedzenie lub mr Darcy -
dostaje gęsiej skórki i zgrzyta czym może wink


[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

Offline

 

#6 2006-03-30 20:31:02

Maryann
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Ja jż przestałam próbować, bo wszyscy, których chciałam "zarazić" patrzyli na mnie z politowaniem lub w najlepszym razie obojętnością.
"Jane Austen? To o miłości?" - to najbardziej typowa reakcja, a że sprzykrzyło mi się tłumaczenie, że nie tylko i może nawet nie przede wszystkim o miłości, więc skapitulowałam.

Offline

 

#7 2006-03-30 20:32:08

ewelinka
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

A mi udało się zarazić moją najlepszą przyjaciółkę. Strasznie się z tego cieszę. Kupiłam jej książkę " Duma i uprzedzenie" na urodziny.A co do faceta to mój nawet polubił Jane Austen smile

Offline

 

#8 2006-03-30 23:49:23

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

U kobiet infekcja idzie łatwo smile Ja niedawno zaraziłam koleżankę metodą "na film" obejrzała Emmę z Kate Beckingsale. Zakochała się. Poprosiła o więcej i kiedyś poszłyśmy na żywioł: w jedną nockę przeleciałyśmy bez zmęczenia DiU z 1995 (bez ostatniego odcinka, bo był na innej kasecie), Rozważną i romantyczną, o 2.00, chociaż śpioch, poprosiła o Perswazje. A potem zaczęła czytać. Nieżle.
Ale kolega, którego udawało mi się skutecznie ciągać na romantyczne filmy (a jemu mnie na Sin City), przyniósł mi płytkę z DiU 2005 i powiedział: przepraszam, ale nie mogę.
Mnie zawsze bawi scena z "Masz wiadomość". Joe Fox i Shopgirl rozumieją się cudownie, porozumiewaja się tak dobrze, że komputerowa znajomość przeradza się w miłość. Ale pamiętacie reakcję Hanksa na "Dumę i uprzedzenie", a Meg Ryan na "Ojca chrzestnego"?

Offline

 

#9 2006-03-31 09:01:16

frycia
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

jescze nie ale jestem w trakcie zarazania więc życzcie mi powodzenia big_smile


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#10 2006-03-31 12:50:10

ewelinka
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Napewno Ci siÄ™ uda wink

Offline

 

#11 2006-03-31 13:00:06

Caitriona
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Mi nikogo nie udało się zarazić uwielbieniem JA i jej książek, ale znam za to chłopaka, który przepada za JA. Czytał wszystkie powieści, wraca do nich, i bardzo lubi serial z '95. Na ostatnim filmie też był. wink Czasem się tacy zdarzają.


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#12 2006-03-31 14:23:57

Jeanne
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Jedna koleżanka z klasy lubi, a druga przeczytała "Dumę..." i prosiła mnie o inne tytuły. wink Poza nimi mam dobrego kolegę, który się przymierza, ale jakoś mu nie idzie. Muszę go "zachęcić"... :twisted: Może jest jakimś wyjątkiem?
Aha, i na innym moim forum udało mi się przekonać 2 dziewczyny: jedna się zachwyciła big_smile ale druga nie dobrnęła do końca...trudno. smile


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#13 2006-03-31 14:32:12

Margarett
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

ja zachęciłam do tego moją najlepszą przyjaciółke i choć uważa, że wprost uwielbia JA wydaje mi się, że robi to bardziej pod moim kątem
- ja czytam- ona czyta


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#14 2006-03-31 20:11:46

ANJOLIE
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Mi nikogo nie udało się zarazić uwielbieniem JA i jej książek, ale znam za to chłopaka, który przepada za JA. Czytał wszystkie powieści, wraca do nich, i bardzo lubi serial z '95. Na ostatnim filmie też był. wink Czasem się tacy zdarzają.

NAPRAWDE TACY ISTNIEJÄ…???

Offline

 

#15 2006-03-31 20:38:17

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Ja jestem na tyle świeżą fanką, że sukcesy moge policzyć na palcach 2 x po 0,5 sukcesu big_smile
pierwsza połowa to koleżanka, którą zachęciła do JA Bridget i to całe halo wokół mokrej koszuli Colina. Podsunełam jej dumę, Emmę, Rozważną ... Ale jako pełny sukces tego nie liczę.
Ostatnio zachęciłam uczennice. Temat dotyczył ogólnych założeń romantyzmu, przedstawiciele epoki w dziedzinie sztuki, nauki i letratury. Opowiedziałam o siostrach Bronte. Uczennice się baaardzo zainteresowały. Więc przy okazji poleciłam Jane.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#16 2006-03-31 21:47:05

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Ostatnio zachęciłam uczennice. Temat dotyczył ogólnych założeń romantyzmu, przedstawiciele epoki w dziedzinie sztuki, nauki i letratury. Opowiedziałam o siostrach Bronte. Uczennice się baaardzo zainteresowały. Więc przy okazji poleciłam Jane.

Mam kilka, które stały się maniaczkami :-) Założyłyśmy nieformalne kółko wielbicielek Jane Austen i Mr Darcy :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#17 2006-03-31 22:00:51

Jeanne
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Naprawdę? Też bym tak chciała...ale moja polonistka to porażka, nie udałoby się... :?


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#18 2006-03-31 22:22:56

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Naprawdę? Też bym tak chciała...ale moja polonistka to porażka, nie udałoby się... :?

Przykro mi... Ja właśnie teraz rozmawiam z jedną z uczennic na gg na temat Jane i na temat serialu z 1995 roku - chociaż powinnyśmy rozmawiać o konkursie, na który się wybierają we wtorek :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#19 2006-04-01 01:11:23

Caitriona
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Mi nikogo nie udało się zarazić uwielbieniem JA i jej książek, ale znam za to chłopaka, który przepada za JA. Czytał wszystkie powieści, wraca do nich, i bardzo lubi serial z '95. Na ostatnim filmie też był. wink Czasem się tacy zdarzają.

NAPRAWDE TACY ISTNIEJÄ…???

A istenieją big_smile Naprawdę! Słowo (byłego) harcerza!!


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#20 2006-04-01 10:10:44

Gosia
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Caitriona, znowu zmienilas avatar wink
Co do facetow, to ja tez takich malo znam, zastanawiam sie czy znam w ogole jednego...


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#21 2006-04-01 15:42:36

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Ja wiem, że na razie nie znam żadnego. I jeszcze nie poznałam.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#22 2006-04-01 18:11:00

Caitriona
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Caitriona, znowu zmienilas avatar wink
Co do facetow, to ja tez takich malo znam, zastanawiam sie czy znam w ogole jednego...

No ja znam tego jednego. Ale więcej niestety nie.
A zmieniłam, ale nadal to Clive z niego spoglada wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#23 2006-04-01 21:43:49

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

Poprzedni Clive był lepszy. Zmień znowu, proszę, niech on tak ładnie spogląda z ekranu oczami Yeatsa wink

Offline

 

#24 2006-04-02 00:26:19

Caitriona
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

big_smile big_smile
Oki, już się robi.


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#25 2006-04-02 00:29:16

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: NOWI FANI JA

big_smile big_smile
Oki, już się robi.

Och, tamten Clive też był słodki - ale ten chyba rzeczywiście lepszy :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB