Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2005-11-25 11:31:58

moniczek
U┐ytkownik

O!! A co to za Duma z 1980???

O!! A co to za Duma z 1980???

Napisz do mnie w sprawie film├│w. Pomo┼╝emy!

moniczekw@o2.pl

#2 2005-11-25 21:12:52

Maryann
U┐ytkownik

Re: O!! A co to za Duma z 1980???

O ile się nie mylę, to jest telewizyjna wersja - serial też produkcji BBC. Wg niektórych opinii bardziej wierny oryginałowi niż nasza P&P z 1995.
Pami─Ötam go troch─Ö jak przez mg┼é─Ö, ale chyba rzeczywi┼Ťcie musia┼é by─ç dobry, bo u mnie to od niego wszystko si─Ö zacz─Ö┼éo...
Pr├│bowa┼éam go gdzie┼Ť zdoby─ç, ale na DVD (i pokrewnych) go nie ma, a na video mo┼╝na sobie kupi─ç w Amazonie za horrendalne pieni─ůdze. Wi─Öc gdyby kto┼Ť... to ja te┼╝ jestem ch─Ötna.

#3 2005-11-26 23:38:08

Ania
U┐ytkownik

Witajcie!
Dzieki za szybki odzew. Moniaczku! zaraz b─Öd─Ö stuka─ç meilkia do Ciebie, ale poki co par─Ö s┼é├│w na temat "P&P" 80. Ogl─ůdalam go i u mnie te┼╝ w┼éa┼Ťciwie od tego serialu wszystko sie zacz─Ö┼éo. Nie pami─Ötam go dokladnie, ale wiem po kt├│rym┼Ť tam odcinku zanotowalam nazwisko autorki powie┼Ťci (gdzie┼Ť nawet ostatnio znalaz┼éam zeszyt z t─ů star─ů notatk─ů). Efektem by┼éa oczywi┼Ťcie wizyta w bibliotece. Niestety nie wypozyczy┼éam P&P, bo w mojej ma┼éomiasteczkowej bibliotece nie by┼éo┼╝adnej pozycji J.A. I tak sprawa ucich┼éa, bo zapomnia┼éam o serialu i autorce na ┼éadnych par─Ö lat. Wr├│ci┼éam do temetu dopiero po ok. 10 latach, ale za to z impetem. Odt─ůd ksi─ů┼╝k─Ö czytam przynajmniej 2 razy do roku, a fragmentami zawsze kiedy mam chandr─Ö. Przeczyta┼éam i obejrza┼éam te┼╝ wszystko, do czego mia┼éam dost─Öp, a co ma zwi─ůzek z J.A. Nawet (po┼╝al sie Bo┼╝e!!!) kontynuacj─Ö P&P pt. Pemberly. Ale to by┼éa tortura - odradzam!!! Pozdrowienia Anka

#4 2005-12-31 15:09:00

Maryann
U┐ytkownik

Aniu, czy mo┼╝e uda┼éo Ci si─Ö w jaki┼Ť pos├│b dotrze─ç do "DiU' z 1980 roku?

#5 2005-12-31 15:54:08

AineNiRigani
U┐ytkownik

Aniu mam prawie wszystkie wymienione przez Ciebie filmy, mog─Ö zgra─ç. To raz.
Po drugie mieszkam w Chrzanowie, wi─Öc mo┼╝emy si─Ö przy okazji um├│wi─ç na kawe smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#6 2005-12-31 22:49:05

Anonymous
GoŠ

No to mam noworoczny prezent. Dzi─Öki Ci wielkie. Pozostaje tylko pytanie: gdzie ta kawa? Dla mnie nie ma problemu z dojazdem do Chrzanowa, ale O┼Ťwi─Öcim te┼╝ jest niczego sobie, cho─ç mo┼╝e si─Ö przykro kojarzy─ç. B─Öd─Ö Ci─Ö ┼éapa─ç na GG. Pozdrowienie i du┼╝a bu┼║ka big_smile

#7 2006-01-01 03:00:26

AineNiRigani
U┐ytkownik

Z racji pracy raczej wolalabym w Chrzanowie smile Jest taka fajna caffeteria w Chrzanowie - Linda smile (przynajmniej ja lubi─Ö smile ) W rynku. Trudno nietrafi─ç. Ze ┼Ťwietnymi lodami i deserem smile Chocia┼╝ kaw─Ö faryzeusza nie polecam smile

#8 2006-01-01 03:12:36

AineNiRigani
U┐ytkownik

Tak na marginesie O┼Ťwi─Öcim ┼║le mi si─Ö nie kojarzy smile
Po pierwsze - dzielnica piastowska smile
Po drugie - fajny targ z tanimi szmatami (nawet je┼Ťli nie lubie po nim myszkowa─ç smile )
Po trzecie - dobra biblioteka smile
Po czwarte - nie pamietam, ale co┼Ť tam by┼éo smile

smilesmilesmile

Do Siegoooooo!!!!

#9 2006-01-01 03:13:28

AineNiRigani
U┐ytkownik

Duzo tych u┼Ťmiech├│w nie? smile

#10 2006-01-20 22:28:07

Ania
U┐ytkownik

Halo Aine!
D┼éugo mnie nie by┼éo! Nie wiem, dlaczego nie dosta┼éam na skrzynk─Ö informacji o odpowiedzi, ale fakt faktem nie mialam ostatnio zupe┼énie czasu na dosiadanie komputera. Teraz te┼╝ nie jest lu┼║niej, bo zbli┼╝a sie koniec p├│┼érocza, a poniewa┼╝ jestem belfrzyc─ů pe┼én─ů g─Öb─ů :twisted: siedz─Ö w dziennikach, wypracowaniach, testach i licho wie czym jeszcze :evil: . Mo┼╝emy si─Ö spotka─ç u Ciebie (chyba wiem, gdzie ta knajpka), rozumiem, ┼╝e O┼Ťwi─Öcim nie kojarzy Ci sie najlepiej,mnie te┼╝ sie nigdy dobrze nie kojarzy┼é... Podaj jaki┼Ť, cho─çby przybli┼╝ony termin, kt├│ry by Ci pasowa┼é, a popr├│buj─Ö sie dostosowa─ç. Gdybym mia┼éa co┼Ť sugerowa─ç, pewnie poczeka┼éabym do ferii (od 10 lutego u nas), ale wyb├│r nale┼╝y do Ciebie (w ko┼äcu to m├│j interes!!! :oops: :oops: :oops: ) Czekam na wie┼Ťci!!! big_smile big_smile big_smile Anka

#11 2006-01-20 22:31:30

Ania
U┐ytkownik

A jeszcze! Czy┼╝by┼Ť pisa┼éa o naszej, miejskiej bibliotece, czy chodzi┼éo Ci raczej o pedagogiczn─ů, bo ja co┼Ť nie mam szcz─Ö┼Ťcia ani do jednej, ani do drugiej!!!

#12 2006-04-05 00:17:51

Lizzy
U┐ytkownik

DZiewczyny P7P 1980 jest dostepna w emule pod haslem;
Jane.Austen.-.Pride.and.Prejudice.(BBC.1979).VHSRip.CD1.avi
oraz
Jane.Austen.-.Pride.and.Prejudice.(BBC.1979).VHSRip.CD2.avi

powodzenia w sciaganiu

Liz

Stopka forum