Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#76 2006-04-09 22:23:17

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Ale to miał być film na podstawie książki a nie biografii.

Offline

 

#77 2006-04-10 10:32:27

Maryann
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

No właśnie. Dzięki, Ewelinko.

Offline

 

#78 2006-04-10 13:45:02

Admete
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Właśnie dlatego nie do końca się udał - reżyserka przedonrzyła. szkoda, bo nie ma współczesnej, dobrej wersji MP.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#79 2006-04-10 14:28:34

aga
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Poczekajmy na wydanie sześciopaku z filmami JA, ma tam być inna
wersja "MP', to wtedy porównamy, która wersja lepsza!

Offline

 

#80 2006-04-11 18:28:18

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

O.O..........to była inna wersja? Oby lepsza niż ta współczesna..... wink


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#81 2006-04-11 20:10:12

Maryann
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Była. Serial BBC. Słabo ją pamiętam, ale chyba nakręcona gdzieś w połowie lat 80-tych.

Offline

 

#82 2006-04-13 22:26:03

Admete
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Właśnie ta wersja z lat 80 przyczyniłą się do mojego późniejszego uwielbienia dla twórczości Austen. Byłam wtedy dizeckiem, ale serial utkwił mi w pamięci. Pamiętam zwłąszcza dwie rzeczy ( albo wydaje mi się, ze pamiętam ) - wyprawę do majątku pana Rushwortha i to jak pani Norris poniewierała Fanny.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#83 2006-04-23 17:27:06

Maryann
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Właśnie ta wersja z lat 80 przyczyniłą się do mojego późniejszego uwielbienia dla twórczości Austen. Byłam wtedy dizeckiem, ale serial utkwił mi w pamięci. Pamiętam zwłąszcza dwie rzeczy ( albo wydaje mi się, ze pamiętam ) - wyprawę do majątku pana Rushwortha i to jak pani Norris poniewierała Fanny.

Ja mam tylko jedno skojarzenie: widok małej Fanny stojącej na dole, pośrodku wielkiej klatki schodowej, wokół której wije się biała balustrada.

Offline

 

#84 2006-04-23 21:13:59

otherwaymistercollins
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Mansfield Park czytałam tylko raz, i nie jest to moja ulubiona powieść która wyszła spod pióra Jane Austen. Film widziałam kilka razy i uważam że znacznie odbiega od charakteru książki. Reżyserka poruszyła wiele problemów o których Jane nigdy nie pisała, silnie zaakcentowała kwestię emancypacji kobiet, problem niewolnictwa itp. Po prostu czuje się że inny klimat, mimo że to ta sama historia to przy okazji Rozema przemyciła wiele innych, według mnie nie pasujących elementów

Offline

 

#85 2006-04-25 11:26:45

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Poczekajmy na wydanie sześciopaku z filmami JA, ma tam być inna
wersja "MP', to wtedy porównamy, która wersja lepsza!

Mam nadzieję,że będzie lepsza bo z przyjemnością obejrzałabym ekranizację tej książki smile

Offline

 

#86 2006-04-26 14:00:35

megg
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

czołówka "MP" informuje, że film powstał na podstawie powieści, listów i dzienników Jane Austen...czyli niezupełnie jest to ekranizacja tylko i wyłącznie powieści. a w listach i dziennikach owszem mówi się o niewolnictwie, o wyzyskach w koloniach na Antigui, o "skandalach" i ucieczkach itd. poza tym jest tu trochę biografii Austen (Fanny pisze pseudohistorie[np. historia Anglii] i opowiadania, które można skojarzyć z wczesną twórczością Jane-nota bene polecam pierwsze jej dziełka, zupełnie inne od reszty, trochę w typie Fieldinga i Sterne'a, cała masa karykatur:)
uchybień wobec epoki za bardzo tu nie ma-nie jest to po prostu tak wyidealizowany obraz jak w powieściach. poza tym film to film, a nie książka, czyli zupełnie odrębne dzieło sztuki, ma prawo rządzić się własnymi zasadami.
nie podobała mi się tylko Frances jako Fanny-przecież ta bohaterka miała 18 lat, a aktorka 32 o ile dobrze pamiętam.....to samo z Embeth jako Mary, choć przyznaję, że ona mi sie podobała w tej roli...
poza tym przyznaję też, że Fanny jest tu mniej nudna, jest po prostu interesującą kobietą, a w książce to Rany Boskie.....wkurzała mnie przez całe 500, czy ile tam to ma, stron...nie lubię za bardzo tej postaci-taka chodząca doskonałość, ciągle się wzrusza i musi opanowywać łzy cisnące się do oczu, gęby otworzyć nie umie (ja rozumiem nieśmiałość i szacunek, ale bez przesady)- a jak nie otwierała wyżej wspomnianej gęby, to jak lud miał się poznać na jej wartości, ja się pytam? Edmund chciał, żeby ją doceniono, bo ją znał i wiedział jaka jest i ciągle usiłował ją wyciągnąć z cienia. nieustannie się czegoś boi i czymś martwi...ja może jestem "dla niej" okrutna, ale naprawdę dużo bardziej z krwi i kości była Mary-zepsuta, ale prawdziwy człowiek, z błędami, emocjami dobrymi i złymi itd. nawet ją lubię i też nie mogę się jakoś przyczepić, że nie chciała z Edmundem w "zapadłej" wsi mieszkać........okropna jestem, co?wink
także film mi się podobał, książka też, choć główni bohaterowie, Fanny i Edmund, są nudni i mają zbyt kryształowe charaktery, i naprawdę dobrali się......oj tak!!
ps. moja mama oglądając ze mną film też pytała, czy sir Thomas przystawia się do Fanny i czy Mary jest homo;)
pozdrawiam

Offline

 

#87 2006-04-26 15:43:37

Trzykrotka
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Mnie się Frances podobała w roli Fanny - Fanny książkowa była nie do strawienia w swej nieśmiałości, ciapowatości i niezłomnej cnotliwości. Jednakże pani rozema doszła do pewnej paranoi tworząc tę postać na nowo na potrzeby swojego filmu: Fanny jest na ekranie dziewczyną , która pisze historię Anglii, nosi ogromne dekolty i - zapytana - śmiało wypowiada swoje zdanie. A jednocześnie zachowuje się jak trusia książkowa: jeżeli odsłania się połowę biustu w codziennej sukience, to dziwne wydaje się uciekanie przed męskimi komplementami i uwagą. Nic w tym filmie nie gralo, choć - dzięki obsadzie - oglądało się go bardzo miło. Serial BBC pamiętam jak przez mgłę - był sztampowy i trochę mdły.

Offline

 

#88 2006-05-02 18:36:44

Admete
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Dlatego właśnie czekam na jakieś "normalne" ekranizacje Mansfield Park. Chyba nawet jedna powstaje i Fanny będize chyba blondynką :-) Gdzieś o tym czytałam.
Zajrzycie tutaj:

http://www.thestage.co.uk/news/newsstor … piper.html


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#89 2006-05-10 20:27:17

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Hm, to może być ciekawe, jeśli Edmund będzie przystojny, to może się do niego przekonam wink Ot, na przykład Sean Biggerstaff :twisted:

Offline

 

#90 2006-05-10 22:03:58

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Hm, to może być ciekawe, jeśli Edmund będzie przystojny, to może się do niego przekonam wink Ot, na przykład Sean Biggerstaff :twisted:

A któż to?


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#91 2006-05-10 22:34:21

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Takie urocze szkockie pacholę, co grało w Harrym Potterze Oliviera Wooda, lat (pi razy oko) 23 czy coś koło tego tongue Takie moje małe zboczenie xD

Offline

 

#92 2006-05-10 22:40:54

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Takie urocze szkockie pacholę, co grało w Harrym Potterze Oliviera Wooda, lat (pi razy oko) 23 czy coś koło tego tongue Takie moje małe zboczenie xD

Poszłam sprawdzić:
http://gfx.filmweb.pl/p/138226/po.66113.jpg
Całkiem, całkiem...


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#93 2006-05-10 23:27:33

Diana
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Dobry pomysł, Bondi! Podobał mi się w "Harrym", był taki naturalny.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#94 2006-05-10 23:39:29

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

A do tego był jedynym godnym uwagi uczniem Hogwartu, bo Harry, Ron etc. to smarkacze straszliwe w cz. I i II (choć już w IV sytuacja się zmienia :twisted: :twisted: Bliźniacy Weasley :twisted: :twisted: - aż szkoda, że w żadnej powieści Ja nie ma bliźniaków, których mogliby zagrać tongue)

OMG! Jak on teraz bosko wyglÄ…da!

[URL=http://img123.imageshack.us/my.php?image=asbiggerstaff38ki.jpg]http://img123.imageshack.us/img123/1432/asbiggerstaff38ki.th.jpg[/URL][URL=http://img123.imageshack.us/my.php?image=asbiggerstaff23cx.jpg]http://img123.imageshack.us/img123/7453/asbiggerstaff23cx.th.jpg[/URL]

Żądam żeby był Edmundem xD

Offline

 

#95 2006-05-11 11:13:57

Diana
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Znów muszę przyznać Ci rację, Bondi. Z tymi bliźniakami- szkoda; zwłaszcza, że ostatnio mam do nich słabość (od razu napiszę, że chodzi mi o uroczą dwójkę- Maćka i Pawełka z programu "Duże dzieci", żeby nikt mnie nie posądzał o jakieś polit. aluzje). big_smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#96 2006-05-11 15:19:02

Margarett
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

ooo widzę, że Wood to nie tylko moje zboczenie lol ( a tak się z siebie wyśmiewałam)


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#97 2006-05-11 17:20:52

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Noo, bo filmowy Wood jest niezły :twisted: Ma szkocki akcent roll

Offline

 

#98 2006-05-12 16:07:58

Margarett
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

a w pierwszej części wyskoczył w takim sexownym golfiku lol :oops:


Marzenia przeżywane pod wpływem chwili tracą cały urok przy ich roztrząsaniu

Offline

 

#99 2006-05-12 16:36:24

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Czy ja wiem.....jakoÅ› mi nie pasi na Edmunda....taki sobie.


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#100 2006-05-12 19:30:21

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Mansfield Park

Hm, to była tylko taka luźna propozycja... skoro już jesteśmy prz tym temacie, kogo widziałybyście w obsadzie MP?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB