Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2004-10-07 15:48:21

ula
U¿ytkownik

Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Aż się dziwię, że jeszcze nikt tu nic nie napisał smile) to moja (i śmiem przypuszczać, że nie tylko moja:)))) ulubiona ekranizacja.
Miłośników talentu i urody Jennifer Ehle jednak delikatnie osrzegam przed filmem "Possession". No chyba że komuś nie przeszkadza jaj wizerunek biseksualnej ekscentryczki który znacznie odbiega od uroczeej Lizzy smile)

Offline

 

#2 2004-10-07 20:50:34

Kazik
(Admin)

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Jennifer można zobaczyć jeszcze w "Paradise Road". Gra tam Angielkę w japońskiej niewoli. No i ma swój naturalny kolor włosów czyli... blond. Film całkiem, całkiem. jest w wypożyczalniach


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#3 2004-10-21 14:39:15

Anonymous
Go¶æ

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Jennifer Ehle grała kiedyś w jednym z odcinków "Przygóg młodego Indiany Jonesa". Ale za bardzo nie miała tam okazji żeby pokazać swój talent.

 

#4 2004-10-24 13:02:17

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

ja też kocham tę książkę i jej ekranizację. Ten duet Firth+ Ehle jest nie do pobicia, naprawdę dziwię się, że ktoś jeszcze chce robić nową wersję. yikes


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#5 2004-10-25 08:44:14

Sylwia
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Myślę że i tak im się ta nowa ekranizacja nie uda, nikt nie pobije tej z 1995 roku. Poza tym wyobrażacie sobie Keire Knightley w roli Elizabeth Bennet przecież ona wogóle do tej roli nie pasuje. :?

Offline

 

#6 2004-10-25 08:47:59

Kazik
(Admin)

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Faktycznie, Keira chyba nie pasuje. Ale widzieliście "naturalne" zdjęcia Jennifer Ehle? Moim zdaniem ona to dopiero "z pozoru" nie pasuje. A przecież po metamorfozie w brunetkę zagrała jak z nut.


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#7 2004-10-25 13:35:08

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

wygląda tak jakby najlżejszy wiatr mógł ją przewrócić. Poza tym chyba wszyscy już się przyzwyczaili do adaptacji z 1995. A co do koloru włosów Ehle - to jej nie poznałam w jasnych włosach wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#8 2004-10-25 13:45:03

ula
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Kochani dajmy im szansÄ™ wink
Może to będzie najlepsza ekranizacja .......
ciekawe jaki byłby Colin Firth w roli pana Collinsa lol

Offline

 

#9 2004-10-25 14:30:08

Kazik
(Admin)

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Oj Ula, walnęłaś z grubej rury yikes To bożyszcze kobiet jako Collins? No, no, byłoby ciekawie.


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#10 2004-10-25 14:48:51

ula
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

hi hi hi właśnie dlatego że bożyszcze lol
Gdyby się dobrze postarał, to może większość kobiet zmieniłaby zdanie o Panu Collinsie lol lol lol

Offline

 

#11 2004-10-25 15:02:28

Kazik
(Admin)

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Albo o panu Colinie. Swoją drogą to dobry aktor powinien umieć wszystko zagrać. Ale w przypadku pana Collinsa przydatna jest też "właściwa" fizjonomia - lekka pokraczność, śmieszne ruchy, głupi wyraz twarzy. Ale kto wie - jakby Colina oddać w ręce dobrych charatkteryzatorów?


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#12 2004-10-25 19:52:56

Anonymous
Go¶æ

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

No to i ja sie dopisze. Colin jako Pan Collins? Czemu nie? A Jennifer Ehle mozna jeszcze zobaczyc w Sunshine (tez w ciemnej peruce), W This Year's Love (lecial przedwczoraj na jedynce) w dredach. Possession bylo fajne, mial tam podobno grac Colin Firth, ale nie poete.

 

#13 2004-10-26 12:16:12

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Chciałabym, żeby Colin zagrał pana Collinsa choćby po to, żeby go zobaczyć tak dziwnie ucharakteryzowanego. Przeważnie gra przystojniaków, niech więc zrobi wyjątek. Mnie by to nie przeszkadzało big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#14 2004-10-26 12:36:44

ula
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

dzięki Dorotka big_smile już się obawiałam że zostanę zlinczowana przez damską część klubu wink
oby tylko w tej wersji nowy Mr. Darcy był w dalszym ciągu przystojniejszy od Mr.Collinsa wink

Offline

 

#15 2004-10-26 13:48:23

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

oj tak, musi być przystojniejszy, bo inaczej wyszłaby z tego parodia "Dumy i uprzedzenia" big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#16 2004-10-28 12:13:38

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Niestety, Matthew Macfadyen, aktor, który ma grać pana Darcy'ego w nowej ekranizacji, jest... no cóż do pięt Colinowi nie sięga. Nie wiem, jakim jest aktorem, bo widziałam go tylko w jednym filmie, ale nie wyglądał tam zbyt dobrze. To były "Czasy, w których przyszło nam żyć", był niedawno w TVP. Kto go jeszcze nie widział, tu jest fotka:

http://www.filmweb.pl/Person?id=47032

A ekranizacji BBC nic nie przebije przede wszytskim dlatego, że jako serial jest bardzo dokładna i wierna. Ja tylko nie mogę odżałować, że tak skrócili końcówkę w stosunku do książki. Wiele bym dała, żeby zobaczyć reakcję pani Bennet na wieść o zaręczynach Elżbiety, a także przekomażania Elżbiety i Darcy'ego po zaręczynach.

A tak a propos bardzo lubię w ksiązkach Jane Austen to, że wszystko jest dopowiedziane do końca.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#17 2004-10-28 12:22:46

Anonymous
Go¶æ

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

czy ktos moglby mi udzielic informacji czy w Polsce wyszlo moze DVD z Duma i uprzedzeniem z 95?lub chociaz kaseta wideo?? i czy jest juz moze rowniez "Importance of being Ernest" z Colinem Firthem. Czy ktos moze juz widzial ten film i czy Colin jest rownie wspanialy jak w Dumie?? lol i musze bronic Possesion z J. Ehle, mimo tego ze gra tam biseksualna ekscentryczke, robi to wspaniale.

 

#18 2004-10-28 15:10:46

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

W Polsce nie ma niestety "Dumy i uprzedzenia" na DVD i VHS - a propos, co ci dystybutorzy sobie myślą? Na pewno wiele osób chciałoby mieć ten film w domu. Ja mam, ale nie do końca legalną smile Tego filmu, o którym wspominasz nie widziałam, ale jak już obejrzysz to daj znać czy warto!


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#19 2004-10-28 20:37:15

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

The Imnportance of being Ernest jest w wypozyczalniach pod tytułem: Bądźmy poważni na serio. Colin tworzy tam wspoaniałą parę z Rupertem Everettem, wygląda bosko, śpiewają nawet piosenkę! Zainteresowanym mogę przesłać mp3, jest naprwde extra. A filmem milosnicy Oscara Wilde'a i komedii pomyłek nie powinni byc zawiedzeni.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#20 2004-10-28 22:38:09

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

A tak jeszcz a propos Jennifer Ehle, to nie wiem, czy pamiętacie, ale grała też Cynthię Powell, przyszłą żonę Johna Lennona w filmie Bakcbeat. Miała tam blond włosy. Grała też żonę Oscara Wilde'a w filmie Wilde. Cóż, ma sczęście do ról poczciwych, ale niezbyt kochanych żon ;-)


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#21 2004-10-30 18:02:14

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

ciekawe czemu Colin zrobił taką karierę po "Dumie" a Jennnifer Ehle nie. Przecież była urocza w roli Lizzy


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#22 2004-10-30 22:02:22

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

W sumie nikt poza Colinem nie jest chyba zbyt znany poza Wielką Brytanią. No może Kaczy Dziób. Ostatnio widziałam ją w filmie z Colinem, gdzie omal nie wyszła za niego za mąż. Znowu sie biedczace nie udało wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#23 2004-10-31 20:28:11

dorotka
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Kaczy Dziób to panna Bingley? big_smile Fajna ksywka. W tym filmie "Czego pragnie dziewczyna" najbardziej mi się podobała scena, w której Colin ma obcisłe skórzane spodnie i udaje gitarzystę big_smile krótko mówiąc: CUTE!


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#24 2004-10-31 22:29:05

fringilla
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

To ksywka z "Czterech wesel i pogrzebu".
A Colin w sorzanych portkach... Dla mnie bomba!


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#25 2004-11-01 23:11:24

KatA
U¿ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Zainteresowanym mogę przesłać mp3, jest naprwde extra.

Jestem zainteresowana.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB