Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#101 2006-05-08 21:54:27

Reghina
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Mam takie nieśmiałe pytanie... Mogłabym stanąć w kolejce po "Kroniki braciszka Cadfaela"? :oops:

Offline

 

#102 2006-05-08 21:59:48

aragonte
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Mam takie nieśmiałe pytanie... Mogłabym stanąć w kolejce po "Kroniki braciszka Cadfaela"? :oops:

Ty, Koleżanko, jesteś poza konkurencją, dawaj adres na maila big_smile

Admete, daj mi swój adres na maila, co?
aragonte@autograf.pl

Ale będzie fajnie powymieniać się różnościami big_smile

Offline

 

#103 2006-05-08 22:02:45

Reghina
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Aragonte, dziękuję!! Odpisałam na maila, podałam też nr gg, żeby może w razie czego szybciej się kontaktować... Będę bardzo wdzięczna!

Offline

 

#104 2006-05-08 22:06:28

aragonte
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

To zabieram siÄ™ za przegrywanie big_smile

Ale, Dziewczyny, z tydzień to mi może z tym zejść, przeżyjecie? wink

Offline

 

#105 2006-05-08 22:11:24

Reghina
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Oczywiście big_smile Kiedy tylko będziesz miała czas, mnie się nie śpieszy, i tak robisz mi przysługę smile

Offline

 

#106 2006-05-08 22:18:41

Admete
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Nawet dwa, poczekam :-) Mam wszystkie części przygód Cadfaela, jakie wydano w Polsce i czekam na kolejny tom. A moja przyjaciółka chyba mnie ozłoci, jak zdobędę ten serial. :-)


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#107 2006-05-08 22:22:10

aragonte
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Ale pamiętajcie, że polskich napisów nie wykopałam w sieci sad
Jesli Wy je jakoś znajdziecie, to ja Was ozłocę.
Dobrze, że czytałam wszystkie Cadfaelki, bo inaczej nie wiedziałabym, o co chodzi :twisted: wink

Offline

 

#108 2006-05-08 22:29:17

Reghina
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

To w Polsce wydano jakieś książki??? 8O 8O 8O

Offline

 

#109 2006-05-08 22:30:19

Reghina
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Admete, proszę, napisz cos więcej o tym! Jakie wydawnictwo i kiedy?
PS Åšliczny awatar smile

Offline

 

#110 2006-05-08 22:40:18

Admete
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Serię przygód braciszka Cadfaela wydaje Zysk i ska:

http://www.zysk.com.pl/catalog/default.php?cPath=666_12

Niedługo wyjdize kolejny tom, prawdopodobnie juz w maju. Chyba, ze zmienią termin, czasem im się to zdarza. Internetowa księgarnia Zysku dizala bardzo sprawnie, warto z niej korzystac. Zawsze mają coś ciekawego w okazjach.
Spróbuj poszkać w tanich księgarniach, ja mnóstwo tych książek kupiłam w Krakowie w księgarni Tania Książka na Brackiej. W tej na Grodzkiej tez możesz spróbować.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#111 2006-05-08 22:43:58

Reghina
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Dziękuję... Nie daruję sobie że wcześniej nic o tym nie wiedziałam, a pamiętam że serial mi się tak strasznie podobał. Jak tylko będę w centrum to tam zajrzę, i mam jeszcze pytanie, ile tomików dotychczas wyszło?

Offline

 

#112 2006-05-08 22:45:11

aragonte
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Admete, proszę, napisz cos więcej o tym! Jakie wydawnictwo i kiedy?
PS Åšliczny awatar smile

Cadfaelki? Zysk i Ska przecież big_smile

Offline

 

#113 2006-05-09 14:24:04

Admete
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Do tej pory ukazało się 13 tomów, niedługo będzie 14.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#114 2006-05-15 21:55:02

Admete
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

To ja tylko dodam, że obejrzałam niedawno trzy odcinki serialu Rzym - no, no postarali się. Tu macie stronę serialu:
http://www.hbo.com/rome/


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#115 2006-05-15 22:22:40

Gitka
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Admete ja obejrzałam na razie 2 odcinki.
Ale jestem trochę zła, bo moje córki (szczególnie jedna) też chciały patrzeć. Ja spojrzałam tylko o której godzinie ten serial jest nadawany na HBO czyli o 21,00 i pozwoliłam.
Ale już pod koniec pierwszego powiedziałam, że ten serial to jednak tylko dla dorosłych i zabroniłam.

Offline

 

#116 2006-05-15 23:24:55

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Zdecydowanie pokazuje ówczesne realia bez upiększania i niedomówień. A od tego raczej naszych małoletnich raczej należałoby jeszcze na jakiś czas odseparowac.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#117 2006-05-16 15:03:43

Admete
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

To rzeczywiście jest serial tylko dla dorosłych. HBO chyba za wcześnie go emitowało.
Musze jednak przyznać, że podona mi się sposób w jaki potraktowano temat.


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#118 2006-05-16 22:51:30

aragonte
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Mam przegrany jeden komplecik Cadafaelków, jeszcze tylko przegrywam drugi... i w drogę big_smile

Reghina, masz dużego buziaka za Robina, właśnie doszedłi! big_smile big_smile big_smile big_smile

A na Rzym też się czaję 8) zwłaszcza że niezmiennie zachwycam się Saylorem (choć nie wszystkie tomy tej serii są równe, ma się rozumieć)

Offline

 

#119 2006-05-16 23:17:54

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Ja tez bym kciała Cadfaela wink


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#120 2006-10-11 09:56:10

lizzzi
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Uwielbiam filmy kostiumowe, ale nie bardzo te historyczne, choć przyznać muszę, że kilka mnie doprawdy zainteresowało. Bardzo podobał mi się film, a właściwie był to serial "6 żon Henryka VIII" i serial o Królowej Elżbiecie. "Ja Klaudiusz" tez był dobry, ale to stare dzieje. Ostatnio takich perełek brak. Nasza rodzima produkcja też zawodzi, choć "Pan Wołodyjowski" i "Potop" to pozycje do których ciagle wracam (wieczne powtórki w telewizorni, ale to może być). Szalenie lubię "Plac Waszyngtona" Agnieszki Holland. Zawsze wzruszam się do łez, a scena kiedy Morris wyjeżdża, a Catherine biegnie za powozem, rozkłada mnie. Tu muszę przyznać, że filmy tej reżyserki ( wg mnie) zawsze mają specyficzny klimat, bez względu na to czy to film współczesny czy nie. Nie przepuszczam żadnego jej filmu. Po obejrzeniu "Kobiety samotnej" byłam wstrząśnięta rolą młodego wtedy Lindy; zapowiadał się na świetnego aktora. Wiemy co potem sie stało, pojawił się mięśniak i zabijaka, ale to nie na temat.

Offline

 

#121 2007-02-04 23:26:58

mara7
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Ja bardzo lubiłam film "Anna tysiąca dni"z Richardem Burtonem w roli Henryka VIII
http://images-eu.amazon.com/images/P/B000CCZ38K.08.LZZZZZZZ.jpg

A ostanio slyszałam że ma być kolejny serial o Henrykuu VIII "The Tudors" z Jonathanem Rhys Meyersem(Znamy go gł.z Mission Impossible" i z "Wszystko gra") w roli tytułowej.Będzie puszczany w USA (dokładnie nie wiem hmm ) Tutaj zwiastun :

http://www.youtube.com/watch?v=rL7HHtg-PHU

A tu Jonathan:
http://images.usatoday.com/life/_photos/2006/06/30/comingatt-meyers.jpg

http://swisscharts.com/actorimages/jonathan_rhys-meyers.jpg

Offline

 

#122 2007-09-06 23:24:58

sfinks
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Dwano mnie nie byłosad

Uwielbiam "Gladiatora"...Oczywiście "P&P"..."Attylę", z powodu Gerarda Bulera...i mnóstwo innych...

Ten gatunek filmu jest moim ulubionym!! Mój tata się smieje i krzywi kiedy zmuszam go oglądania takich filmów, mówi wtedy z kwaśną miną "Znowu tych brudsów oglądasz"wink


-Przybyłem do Rosings jedynie po to,by panią zobaczyć...Wbrew zdrowemu rozsądkowi,
oczekiwaniom mojej rodziny,pani niskiemu urodzeniu i ubóstwu.
O wszystkim tym jestem skłonny zapomnieć,
i prosić panią, by zakończyła mą agonię.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB