Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2005-01-02 12:56:43

dorotka
U¿ytkownik

Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Wczoraj weszłam na stronę, gdzie znajdował się ten quiz. Jest w języku angielskim i w sumie można łatwo odgadnąć która odpowiedź pasuje do której bohaterki, więc musiałam się długo zastanawiać przed wyborem.
Jestem ciekawa, czy ktoś z was robił sobie ten quiz. Link znajduje się w dziale linków różnych.
Mój wynik podobno jest zgodny z prawdą, przynajmniej tak twierdzi moja mama. Wyszło, że przypominam Lizzy... no nie wiem. Może nie jestem do końca taka jak ona, ale jest wiele podobieństw (nie pytajcie jakich big_smile ) a poza tym z pozostałymi opcjami (czyt. bohaterkami) nie mam wiele wspólnego.
Przepraszam za tak dziwny temat, ale nowy rok nastroił mnie jakoś filozoficznie roll


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#2 2005-01-06 14:23:51

KatA
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Czy mozesz podac link o tej strony?
A moze zaadaotowac go na nasza strone?

Offline

 

#3 2005-01-06 16:12:21

dorotka
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Link znalazłam właśnie na tej stronie wink O ile dobrze pamiętam, jest w dziale różne, czy też inne i znajduje sie na ostatnim miejscu na drugiej stronie - sorki za takie opisy, ale jestem wzrokowcem i pamiętam gdzie leży a nie jak się nazywa big_smile


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#4 2005-01-07 10:54:56

Marianna
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Robiłam go jakiś czas temu. Wyszło mi że jestem ...Katarzyną Morland sad sad sad. Mało trafny wynik hmm. Oczywiście nie twierdzę, że chciałabym być Lizzy, bo tak naprawdę to chyba do żadnej z bohaterek nie jestem podobna.
Odpowiadając na pytania zbyt łatwo przewidzieć, kto ukrywa się za daną odpowiedzią, a to sprawia, że test jest nieobiektywny.

Offline

 

#5 2005-01-07 16:11:05

dorotka
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Miałam to samo uczucie. Musiałam się strasznie wysilać, żeby nie myśleć co chwila: "To Emma...to Lizzy" i tak w kółko. Nad każdą odpowiedzią męczyłam się parę minut... ten, kto wymyslił ten quiz mógłby się troszkę bardziej wysilić wink


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#6 2005-01-09 10:59:28

sister
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Uuuuu
mi wyszło, że jestem Elinor Dashwood. To pewnie bariera językowa :mrgreen:
bo o sobie mogę powiedzieć wiele, ale nie to, .że jestem do niej podobna... jak odjąć trochę ironii Lizzy to chyba bym nią mogła być ze wszystkich bohaterek JA. wink

Offline

 

#7 2005-01-09 12:28:24

dorotka
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

No a ja właśnie ze względu na ironię pasuję na Lizzy, tylko, że zazwyczaj staram się zachować złośliwe uwagi dla siebie. Moi znajomi już się przyzwyczaili, ale co by było gdybym zaczęła publicznie nabijać się z obcych ludzi? wink
Co prawda urodę to mam zdecydowanie inną niż Lizzy w serialu, ale w innej ekranizacji była blondynką, co mnie pociesza...


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#8 2005-01-09 13:42:33

sister
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

No, ironii to ja też mam sporo, ale nie zawsze moje uwagi są tak trafne, jak stwierdzenia Lizzy. ale równie bardzo razi mnie ludzka głupota i duma. No i nie jestem chyba aż tak dobrze wychowana i ułożona jak Lizzy...

Offline

 

#9 2005-01-09 14:50:16

dorotka
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

He he, podobno uważano Lizzy za impertynencką... i za to ją lubię, gdyby była taka ugłaskana i anielska jak Jane to bym z nią nie wytrzymała. Jakmożna myśleć dobrze o wszystkich?! To zatraca o komunę


Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

Offline

 

#10 2005-01-09 15:15:09

sister
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Wiecie co? ja rozumiem, że niektórym ta postać wydaje się zbyt mdła... ale ja ją strasznie szanuję. A co do aktorki, grającej Jane w serialu P&P to naprawdę bardzo mi sie podobała. I proszę, nie zlinczujcie mnie za to, ale uważam, że to piękna kobieta, że ucharakteryzowali ją doskonale, klasyczne piękno po prostu, jej twarz, sylwetka, wszystko doskonała... i czasami mam problem ze stwierdzeniem, która z sióstr jest ładniejsza, Jane czy Lizzy....

Offline

 

#11 2005-03-24 16:52:11

Gabra
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Tu są kolejne testy typu którym z bohaterów jesteś. W pierwszym wyszła mi Lizzy a w drugim Edward Ferrars, ale to oczywiste bo tacy są do siebie podobni :?

http://www.selectsmart.com/FREE/select. … babyviolet

http://www.selectsmart.com/FREE/select.php?client=sands

Offline

 

#12 2005-08-05 23:34:57

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Mnie wyszło dokładnie po jednej odpowiedzi charakterystycznej dla każdego bohatera. Jestem każdym z nich. Albo żadnym big_smilebig_smilebig_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#13 2005-09-15 13:00:28

Aga85
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Heh, a mnie w tym jednym quizie wyszła niezła mieszanka Marianne z Elinor, no a jak dodac, że mam jakies cechy Lizzy ( tylko jakie?! ), to chyba nie jest za mną tak źle wink
No a na tej stronie 'Sense & Sensibility' wiecie co mi wyszło?! Tym razem okazało sie, że ze mnie Edward Ferrars z domieszką Elinor Dashwood big_smile Naprawdę niezłą miałam zabawę 8) Fajne to smile Macie jeszcze coś podobnego?

Offline

 

#14 2005-09-16 15:14:43

agnes_13
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

lol lol lol
A mi wyszło ze jestem miesznką Anny Elliot ( I yhink it's true 8) )
i Katarzyny z "Opactwa..."
Niezłe!!
Aga


Agnes

Offline

 

#15 2006-03-23 10:02:37

frycia
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

z testu wyszło, że jestem podobna do Anne Elliot z Perswazji. Jeszce nie czytałam tej ksiażki więc trudno mi określć czy to prawda ale w domu sobie zrobie ten test jeszcze raz ale tym razem juz ze slownikiem:)


,, życie to żart i wszystko temu dowodzi" (GG)

Offline

 

#16 2006-03-23 18:03:27

Gosia
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Ja potrzebuje tlumaczenia sad


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#17 2006-03-23 20:39:54

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Hm, mnie w podobnych testach wychodzi Lizzy lub Jane Bennet, a w tym z książki "Randkowanie wg Jane austen" (polecam!) miałam Annę Elliot. Gdzie tu sens, gdzie logika? :?

Offline

 

#18 2006-03-24 15:12:06

Jeanne
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

JesteÅ› wybuchowÄ… mieszankÄ… Bonduelle... big_smile


"Lasy były dokoła. I pożółkłe liście
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

Offline

 

#19 2006-03-24 15:36:36

Bonduelle
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Czy mieszanka Anny Elliot z czymkolwiek może być w ogóle wybuchowa? wink

(Może mam rozdwojenie jaźni, ot i wszystko ;P)

Offline

 

#20 2006-04-09 22:40:35

ewelinka
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Wczoraj weszłam na stronę, gdzie znajdował się ten quiz. Jest w języku angielskim i w sumie można łatwo odgadnąć która odpowiedź pasuje do której bohaterki, więc musiałam się długo zastanawiać przed wyborem.
Jestem ciekawa, czy ktoś z was robił sobie ten quiz. Link znajduje się w dziale linków różnych.
Mój wynik podobno jest zgodny z prawdą, przynajmniej tak twierdzi moja mama. Wyszło, że przypominam Lizzy... no nie wiem. Może nie jestem do końca taka jak ona, ale jest wiele podobieństw (nie pytajcie jakich big_smile ) a poza tym z pozostałymi opcjami (czyt. bohaterkami) nie mam wiele wspólnego.
Przepraszam za tak dziwny temat, ale nowy rok nastroił mnie jakoś filozoficznie roll

A czy możesz mim podać tę stronę gdzie był tan test?

Offline

 

#21 2006-07-21 18:32:35

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

w I wyszło mi że jestem Marianna a w II że płk Brandonem :oops:


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#22 2006-07-22 16:23:54

konstancja
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

U mnie wyszło : Anna Elliot i Edward, czy byłby Ktoś tak miły i przybliżył mi sylwetkę tej bohaterki, niestety nie mam dostępu do ksiązki. Byłabym bardzo wdzięczna smile

Offline

 

#23 2006-07-24 12:56:36

Dione
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

A mnie wynik zaskoczył :idea: Wyobraźcie sobie, że jestem żeńskim wcieleniem Darcy'ego wink Szkoda, że nie jestem facetem wink


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#24 2006-07-24 19:34:59

Areliee
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

AAA! To oszukuje! Buu... Będę płakać! tongue
W tym pierwszym (wszystkie postaci z książek JA) wyszła mi... Katarzyna z ON... AAA! Tylko się utopić...
A w drugim (RiR) jestem Edwardem... :?
Zawsze wiedziałam, że coś ze mną nie tak. wink

Offline

 

#25 2006-07-25 11:34:21

elbereth
U¿ytkownik

Re: Quiz: Którą bohaterką książek Jane Austen jesteś?

Nie przejmuj się Areliee... to znaczy... też nie znam nikogo, kto by lubił Katarzynę tongue ale jak będziesz miała szczęście, to spotkasz na swojej drodze kilku bezgranicznie oddanych panów Collinsów :twisted:


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB