Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2005-11-07 11:05:20

fringilla
U¿ytkownik

Wasze ulubione pary

W nawiÄ…zaniu do dyskusji w innym watku otwieram nowy temat - wasze ulubione pary w kinie, literaturze i tv.
mam na myśli przede wszystkim takie, pomiedzy którymi caly czas iskrzy, a napiecie mozna by kroic nożem. Ale albo się nie lubia i wciąz kłócą, albo za jakiegos innego powodu nie chca lub nie patrofia zauważyc, że cos miedzy nimi jest. Mnóstwo seriali zbudowanych było na tej zasadzie: jest para głównych bohaterów, coś między nimi iskrzy, a widz czeka, kiedy w końcu cos z tego wyniknie. Najczęsciej nie wynika, albo wynika i jest koniec serialu wink
Ale wracając do filmów. Chyba najbardziej wyrazistym przykładem jest "Przeminęło z wiatrem". Znajomośc Rhetta i Scarlett burzliwie sie zaczyna i burzliwie kończy i jest doaskonała ilustracja powiedzenie, że najtrudniej dostrzec to, co ma sie tuz pod nosem i że to, co mamy doceniamy dopiero, jak to tracimy.
Z innych starych filmów przypomina mi sie "Filadelfijska opowieść", napiecie pomiedzy tacy Lord i jej byłym mężem dobitnie świadczy o tym, że uczucia pomiedzy nimi wciąż są zywe i gorące.

No nic, musze wracać do pracy, mam nadzieję, że wróce do tego wątku, a i wy dołozycie swoje typy.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#2 2005-11-07 11:15:14

caroline
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Maggie O'Connell i dr Fleischmann z Przystanku Alaska

Offline

 

#3 2005-11-07 11:47:34

fringilla
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Bingo, idealnie wpisywali sie w ten schemat.
Że też mi od razu nie przyszli do głowy!


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#4 2005-11-07 12:29:30

Gitka
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

To może jeszcze teraz na czasie serial
Lost- Zagubieni [ja już widziałam pierwsza serię]
bohaterowie Kate Austin i James "Sawyer" Ford - ależ u nich iskrzy zdobyli także 5 miejsce wśród 10 najlepszych serialowych pocałunków.
Na pierwszym byli Ross i Rachel (David Schwimmer i Jennifer Aniston) Przyjaciele.

Offline

 

#5 2005-11-07 14:29:11

Admete
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Para bohaterów z "Masz wiadomość" - Kathleen Kelly, Joe Fox. Na dodatek tam są nawiązania do Dumy i uprzedzenia - Kathleen poleciła tę książkę swojemu internetowemu przyjacielowi i jest scena, w której Joe próbuje ją czytać ;-)
Z Fionavarskiego gobelinu - Diarmuid i Sharraz Cathalu - polecam przepiękna książka autorstwa Kay'a.
"Ja cię kocham a ty śpisz" - Lucy i Jack - świetna scena, gdy Jack tłumaczy Lucy co to znaczy lgnąć do siebie :-)
Branshen i Althea z serii Robin Hobb "Kupcy i ich żywostatki".


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#6 2005-11-07 14:43:20

angelix
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Julianna Margulies i George Clooney w "Ostrym dyżurze"

Offline

 

#7 2005-11-07 14:45:18

angelix
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Julia Roberts i Hught Grant w "Nottig Hill"

Offline

 

#8 2005-11-07 14:53:06

angelix
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Z par literackich:Heathcliff i Cathy "Wichrowe Wzgórza"
Rochester i Jane Eyre ( tu oczywiście " sprawy łóżkowe" pomijam) wink

Offline

 

#9 2005-11-07 16:55:03

angelix
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Sorki, że tak na raty , ale co chwilę mi się coś przypomina, a funkcja ZMIEŃ zniknęła z opcji forum

Więc do opcji zakochanych acz gniewnych dopisuję Gabrysię i Pyziaczka (nie ma to jak stara dobra lektura) lol

Offline

 

#10 2005-11-07 17:55:46

fringilla
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

To może jeszcze teraz na czasie serial
Lost- Zagubieni [ja już widziałam pierwsza serię]
bohaterowie Kate Austin i James "Sawyer" Ford - ależ u nich iskrzy zdobyli także 5 miejsce wśród 10 najlepszych serialowych pocałunków.
Na pierwszym byli Ross i Rachel (David Schwimmer i Jennifer Aniston) Przyjaciele.

Hehe, Sawyer to drań, który ma mi złamać serce, jak zapewniała moja przyjaciółka, rzeczywiście uwielbiam taki typ, zimnych drani z rana w sercu...

Jak juz jesteśmy przy serialach to muszę wymienić mój ukochany:
Buffy i Spike - pogromczyni wampirów i wampir.
Najpierw Å›miertelni wrogowie, potem sprzymierzeÅ„cy, w koÅ„cu kochankowie, a na koniec przyjaciele. Najpierw próbowali sie pozabijać, potem siÄ™ ciÄ…gle nawzajem ratowali. CiÄ…gle ze soba walczyli, nie tylko wrbalnie. Piekna historia miÅ‚osna bez happy endu. NapiÄ™cie takie, że uh... Jak to okreÅ›liÅ‚ jeden z bohaterów: Buffy and Spike have some kind of history—you can feel the heat between them. Although, technically, as a vampire, he's room temperature.

Pamietam jeszcze serial "Na wariackich papierach" z Brucem Willisem (takim młodzitkim) i Cybil Sheppard - tam też napięcie było spore i ciągłe kłotnie podgrzewające atmosferę.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#11 2005-11-07 17:58:05

fringilla
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Julia Roberts i Hught Grant w "Nottig Hill"

No nie wiem, czy oni mi do tej kategorii pasujÄ…...


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#12 2005-11-07 18:12:37

angelix
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Dlaczego Ci nie pasują? Najpierw się poznali , potem nawet przespali, następnie pokłÓcili , by w końcu pobrać i dorobić dzidziusia roll

Offline

 

#13 2005-11-07 18:14:08

fringilla
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Za małe napięcie wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#14 2005-11-07 18:44:03

Justtynna
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Ania Shirley i Gilbert Blythe wink

Offline

 

#15 2005-11-07 19:09:04

fringilla
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Brawo! Tym dwojgu zdecydowanie nalezy siÄ™ miejsce na czele listy! smile


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#16 2005-11-07 20:33:53

caroline
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Ze staroci:
Clark Gable i Claudette Colbert w "Ich noce" Franka Capry.
"Masz wiadomość" to ciekawy jeśli chodzi cytaty i zapożyczenia film, np. "Shop around the corner" z Jamesem Stewartem - fenomenalny praszczur wszystkich dobrych komedii romantycznych.

Ideał związku typu miłość-nienawiść: Katharine Hepburn i Spencer Tracy.

Offline

 

#17 2005-11-07 21:27:28

Admete
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Sklepik za rogiem i Ich noce! Uwielbialam stare filmy. Szkoda, ze teraz w TV nic takiego jak stare kino nie istnieje :-( Sabrina - ale stara wersja, też świetna :-)
A do spisu Rick i Ilsa :-) ( Casablanca )


“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

Offline

 

#18 2005-11-07 21:42:53

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

serial Lost- Zagubieni(...) bohaterowie Kate Austin i James "Sawyer" Ford - ależ u nich iskrzy

Tak w ramach bawienia się w bojcorę (:twisted: ) a nie wiem czy wiecie, aktorka - Evangelline Lilly, odtwórczyni Katie, zaręczyła się niedawno z naszym hobbitem - Merrym big_smile :twisted:


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#19 2005-11-07 21:45:57

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Lord Artur Goring i Mabel Chiltern big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#20 2005-11-07 21:58:21

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Kate (Meg Ryan) i Luca (Kevin Kline) w Francuskim pocałunku
Amsterdam (DiCaprio) i Jenny (cameron Diaz) w Gangach NY
Harry (Billy Cristal) Sally (Meg Ryan)
Sabrina (Audrey Hapburn) i Linus (Humphrey Bogard)
Achilles (Pitt) i Bryzeida (bu?)
no i oczywiście pary z to własnie miłość: Premier (Grant) i Natalie (bu?)
Aurelia i Jamie.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#21 2005-11-08 07:55:15

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Wiem, że nie na temat, ale w końcu to pogaduchownia big_smile
Justtynno, czy masz coś wspólnego z Halkatlą?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#22 2005-11-08 11:08:37

fringilla
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Ideał związku typu miłość-nienawiść: Katharine Hepburn i Spencer Tracy.

Prosze o tytuły wink
Kolejna para, między która zawsze iskrzyło na ekranie Lauren Bacall i Humprey Boggart.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#23 2005-11-08 11:33:31

caroline
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

"Katharine Hepburn and Spencer Tracy acted together in 9 movies: Adam's Rib (1949), Desk Set (1957), Keeper of the Flame (1942), Pat and Mike (1952), The Sea of Grass (1947), State of the Union (1948), Without Love (1945), Guess Who's Coming to Dinner (1967) and Woman of the Year (1942)."

"Żebro Adama" i "Zgadnij, kto przychodzi na obiad" pamiętam najlepiej.

KH stworzyła również świetną parę z Humphreyem Bogartem w "Afrykańskiej Królowej"

Offline

 

#24 2005-11-08 11:41:05

fringilla
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

W Zgadnij kto przyjdzie na obiad, to oni graja stare małżeństwo i mimo, że jak zwykle sa elektryzującą para, to nie ma tu mowy o takiej chemii, jaką maiłam na mysli wink
W ogóle oni często grywali małżeństwo i mimo, że ciagle sie kłocili i przekomarzali, to nie było tu takiego napięcia.

Nie to co w przypadku Lauren Bacall i Bogarta. Pamietacie tę sceną z Mieć i nie mieć, jak ona mówi: jak będzies chciał, zebym przyszła, to zagwiżdż? Czy cos takiego. oboje maja kamienne twarze, leckkie usmiechy, spokojny ton, ale widzowie i tak nie daja sie oszukać... smile


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#25 2005-11-08 11:59:56

caroline
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Rzeczywiście w "Zgadnij..." oni już wiedzą, że coś między nimi jest big_smile , więc nie podpadają pod definicję z 1. postu, ale i tak są świetni, a ich przekomarzanki zabawne, szczerze mówiąc, mają w sobie więcej życia niż młoda para.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB