Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#126 2006-10-04 18:31:26

anika
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Robercie, myślę a nawet wiem, z rozmów z moimi koleżankami, że one też chętnie wychowują dzieci same. Czy to nie jest dziwne podejście? Dzieci mimo wszystko powinny mieć oboje rodziców.
Może ten ideał dla Ciebie istnieje tylko postaraj się poszukać. Powodzenia


anika

Offline

 

#127 2006-10-04 21:53:18

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Fringillo, chyba po Twoich postach jak zawsze mogę dodać jedynie AMEN!!! big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#128 2006-10-04 21:57:53

fringilla
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

"Posiadanie dziecka bez zony jest zasadniczo bardzo wygodne i wielu mężczyznom odpowiada, szczgólnie, że jest równoznaczne z widywaniem dziecka raz, góra dwa razy w tygodniu i minimalnego udziału z codziennych związanych z nim obowiązkach "

To już męzczyzna nie potrafilby wychować sam dziecka? Własnie takie idiotyzmy sa w naszym prawodawstwie, ze facetowi dziecka nie dadzą..to absurd...
Chętnie chciałbym wychowywać dziecko...ale posiadać żonę niekoniecznie

No niestety tak najczęsciej wygląda posiadanie dziecka bez żony - naprawdę opieram to na obserwacjach najblizszego otoczenia wink
Na pewno mężczyzna potrafiłby wychować sam dziecko, ale wielu się nie chce. Wielu jest takich, którym taki układ całkiem odpowiada.
Z tym polskim prawodawstwem to nie wiem, czy to takie chore jest. Może nie powinnam się wypowiadac, bo jestem kobietą, więc stoi ono po mojej stronie, ale gdy rozwodzą sie ludzie, z ktorych każde jest kochającym rodzicem to decyzja jest bardzo trudna. Ja nie potrafie sobie wyobrazić, zeby moje dzieci nie mieszkały ze mną. Może fakt, że prawo tu stoi po stronie matki (choc nie zawsze słusznie) pozwlala uniknąc niekończących sie walk o dzieci? Albo zastanowic sie dobrze przed podjeciem decyzji o rozstaniu? Z drugiej strony, znam facetów, którzy tkwią w nieudanych związkach bez miłości, zdradzając zony przy każdej okazji, bo nie potrafia sobie wyobrazić, ze nie mieliby mieszkać ze swoimi dziecmi. Wiem też, że wiele kobiet tkwi w nieudanych związkach, bo ich męzowie są dobrymi ojcami i nie chcą rozbijac rodziny. Sa też rodziny, w których ojca i tak ciągle nie ma, więc nie ma wielkiej róznicy. Są w końcu tacy, ktorzy i po rozwodzie poświęcają dzieciom tyle czasu, ile tylko mogą. Absolutnie nie chce tu generalizować. I nie będe odwoływac sie do biologii, instynktów itp., a jedynie do doświadczeń z zycia wzietych. Komus sąd musi przyznac opiekę i wychodzi na ogól z założenia, że powinna to byc matka. Może ma to cos wspólnego z tym, że przez wieki wmawiano nam, że to jest nasze powołanie i podstawowa rola wzyciu do odegrania, podczas, gdy męzczynza ma nieco inne priorytety? Nie wiem. Na pewno dla wielu mężczyzn jest to krzywdzące.
Wybacz, jesli moja wypowiedź była troche cyniczna, ale twoja była tez takim kijem w mrowisko. Znam wielu facetów, którzy maja dzieci, nie mając żon i wygląda to własnie tak, jak opisałam. Wiadomo, że do tego trzeba dwojga i nie da rady inaczej.


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#129 2006-10-04 22:00:47

fringilla
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Fringillo, chyba po Twoich postach jak zawsze mogę dodać jedynie AMEN!!! big_smile

Mowiłam, że idealnie do siebie pasujemy? wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#130 2006-10-04 22:32:47

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Mowiłam, że idealnie do siebie pasujemy? wink

A juści!!!
Poza tym jednym drobiazgiem - ja też jestem zdecydowaną heteroseksualistką big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#131 2006-10-05 09:11:39

Marija
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

Taaaaaaak.............. roll

Offline

 

#132 2006-10-21 06:37:48

pak4
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

A ja właśnie wpadłem na śliczny opis wymogów jakie kobiety (w tym przypadku Cher) mają względem mężczyzn:

Mężczyźni powinni być jak chusteczki higieniczne: delikatni w dotyku, wytrzymali i jednorazowego użytku.


Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

Offline

 

#133 2006-10-23 22:29:46

lemonick
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

hmm... jak chusteczki higieniczne?? dziwne trochÄ™ wink


-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jesteÅ›, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

Offline

 

#134 2006-10-23 22:45:34

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Idealni kandydaci na męża ;-)

cóż... życie może być jak papier toaletowy, to idealny facet - niczym chusteczka higieniczna big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB