Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2007-04-03 19:57:07

fringilla
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Heh, czyżby od tak dawna mnie tu nie było? wink
Koniecznie musze częsciej zaglądać i pisywac przede wszytskim.
big_smile


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#27 2007-04-03 21:48:01

Robert_Benett
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

w sklepie Gigant za 9 dni premiera soundtracka do filmu Becoming Jane -ale strasznie drogo!


KwitnÄ…ce irysy
U moich stóp -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

Offline

 

#28 2007-04-03 22:29:19

Vasco
Administrator

Re: Film o Jane

Robercie, to Ty dodałeś artykuł? Bo mi się nie wyświetliło kto...

Offline

 

#29 2007-04-03 23:11:16

Robert_Benett
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Tak to ja! dziękuję za uzupełnienie informacji -zrobiłem to trochę chaotycznie ale spieszylo mi się wszystkich powiadomić


KwitnÄ…ce irysy
U moich stóp -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

Offline

 

#30 2007-04-04 12:26:29

Loana
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Obrzydliwie drogo, zwłaszcza, że nie wiem, jak brzmi muzyka...
Mogliby najpierw puścić w kinach film, a potem soundtrack sprzedawać, kota w worku nie kupię przecież tongue.
Swoją drogą, nie bardzo wiem, co to ma być za film - romans? sensacyjny?


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#31 2007-04-04 16:10:31

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

chyba wymielony dramat, bo kończy się żle.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#32 2007-04-04 17:00:50

Robert_Benett
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Ee...dziewczyny! a widziałyście trailery? Becoming wydaje się intersujący...

http://www.bvimovies.com/becomingjane/


KwitnÄ…ce irysy
U moich stóp -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

Offline

 

#33 2007-04-04 23:40:29

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

widziałyśmy big_smile
Jak dla mnie zapowiada sie dość ciekawie, aczkolwiek to zakończenie...
Ja tam lubie happy endy


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#34 2007-04-05 01:31:07

Robert_Benett
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Niekoniecznie happy endy...przy smutnych przynajmniej moge sobie pobeczeć..smile


KwitnÄ…ce irysy
U moich stóp -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

Offline

 

#35 2007-04-15 20:04:04

kaszanak
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Cześć jestem nowa na forum więc witam wszystkich.
Mam pytanko czy ktoś wie kiedy ma być Becaming Jane wyświetlane w Polsce? Bo szukam i szukam w necie daty premiery ale jakoś nie mogę znaleść.

Offline

 

#36 2007-04-15 20:24:52

Robert_Benett
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Nic jeszcze nie wiadomo o premierze Becoming w Polsce..miejmy nadzieję, że w dobie wszechogarniającej komercji i głupawych filmów znajdzie sie miejsce na tę pozycję


KwitnÄ…ce irysy
U moich stóp -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

Offline

 

#37 2007-04-15 21:20:01

Marija
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Jak już grają Miss Potter, to może i na miss Austen przyjdzie pora? hmm

Offline

 

#38 2007-04-16 12:51:04

Loana
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Ciesze sie, że w "Becoming Jane" zagra jakas normalna aktorka, tzn. taka, ktorej nie znam ;P. Bo jak zobaczylam, kto gra w "Miss Potter"... juz bym sie skusila po recenzjach na ten film, ale glupawej Bridget ogladac nie chce! No i widzialam trailer - tradycyjnie - pokazali caly film oprocz ostatniej sceny tongue.
Jestescie pewne, ze to melodramat? Jak juz do kina, to wole na pozytywny film isc, a melodramaty zwykle takie nie sa...


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#39 2007-04-17 11:57:45

fringilla
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Fakt, że Renee gra dwiema minami na krzyż, ale nawet ona nie zniechęci mnie do filmu o Baetrix Potter! Ani bardzo krytyczne recenzje.
A aktorka grająca Jane, Anne Hatheway jeszcze długo będzie kojarzyła mi się z Diabłami od Prady i nie podejrzewam, żeby szybko sie to mogło zmienić. Ale jest ładniutka (były nawet głosy że za ładna do roli Jane) i chyba zdolna, więc na pewno nie bedzie źle. Nioestety wciąż ani słychu o premierze... sad


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#40 2007-04-17 17:27:50

Vasco
Administrator

Offline

 

#41 2007-05-15 13:41:54

Dione
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

A dla mnie Anne Hatheway na zawsze pozostanie Amelią z "Pamiętnika księżniczki"
wink)


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#42 2007-05-15 14:22:29

lady_kasiek
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

fajnie grała w "diabeł ubiera się u Prady"


GRITARÄ‚? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

Offline

 

#43 2007-07-29 20:23:05

Rosenblaetter
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Kochani, dzisiaj w pracy (kino) jakby nigdy nic, przed jednym z filmów zwiastun 'Becoming Jane'. Aż mi się ciepło zrobiło big_smile Zapowiada się ciekawie...Anne wydaje się być świetnie dobrana...Maggie Smith i inni...aaaah big_smile

Ostatnio edytowany przez Rosenblaetter (2007-07-29 20:26:01)


But I, being poor, have only my dreams
I have spread my wings under your feet
Tread soflty, because you tread on my dreams..

Offline

 

#44 2007-08-07 17:33:35

elbereth
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Nie wiem, czy gdzieś już o tym było, ale "Becoming Jane" wchodzi do polskich kin pt. "Zakochana Jane" yikes
I to w towarzystwie "Zakochanego Moliera" hmm

Ostatnio edytowany przez elbereth (2007-08-07 17:34:15)


Żona: Dlaczego zostawiłeś mnie samą? Widać kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
Mąż: Ależ skąd! Gdybyście oboje tonęli w rzece, ratowałbym Ciebie!
Żona: Naprawdę?
Mąż: Oczywiście! Jesteś dwa razy lżejsza! big_smile

Offline

 

#45 2007-08-07 20:45:46

Akaterine
Administrator

Re: Film o Jane

A wiecie, że BBC też kręci film o Jane Austen? Tytuł - "Miss Austen Regrets", Olivia Williams (czyli Jane Fairfax z "Emmy" z Kate Beckinsale) zagra Jane Austen smile.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#46 2007-08-07 23:47:44

LizzyBennet
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Jeśli ktoś jeszcze nie wie <<Zakochana Jane>> pojawi sie u nas 14.09.2007 big_smile

Offline

 

#47 2007-08-25 23:08:12

Dione
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Akaterine napisa³:

A wiecie, że BBC też kręci film o Jane Austen? Tytuł - "Miss Austen Regrets", Olivia Williams (czyli Jane Fairfax z "Emmy" z Kate Beckinsale) zagra Jane Austen smile.

Cuudnie... To bardzo piękna kobieta i taka "niecukierkowa" w przeciwieństwie do wielu aktorek z Hoolywood (np. Scarlet Johanson, czy tej dziewczynie, która gra Fanny w nowej wersji "MansfieldPak", albo ... -znowu nie pamiętam- głównej bohaterce z "Becomming Jane").


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#48 2007-09-03 12:31:18

snowdrop
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

Becoming Jane - wczoraj oglądałam.

Byłam bardzo ciekawa jaki jest. Ogladałam trailery i zapowiadało się ekstra.

Szczerze napiszę, że kilka scen mnie bardzo zdziwiło. Nie będę dokładnie opisywać, ponieważ wielu na pewno nie widziało jeszcze filmu, i po co zdradzać film.

W każdym razie, już w trakcie filmu płakałam (jak dotarła wieść o śmierci narzeczonego Cassandy) a po zakończniu filmu płakałam przez dobre 15 min.
Film kończy się bardzo smutno, to ogólnie wiadomo. Ale ostatnia scena jest niesamowita.

Bardzo fajny, dla mnie przystojny aktor odtwarza rolÄ™ Toma.
Anne jako Jane, też jest ok, tylko dziwi mnie że wybrali do tej roli amerykankę. Nie ma angielskiej urody.

Offline

 

#49 2007-09-03 12:40:59

Akaterine
Administrator

Re: Film o Jane

Ja też oglądałam, ale moja opinia jest mniej pochlebna... Przede wszystkim historia odbiega od tego, co wiem o znajomości Jane z Lefroy'em i od tego, co wiem o samej Jane i Lefroy'u. Wiedziałam, że będzie to przedstawione dość dramatycznie, ale liczyłam raczej na historię miłości dwojga nieśmiałych ludzi (bo oboje ponoć tym się charakteryzowali), a nie zarozumiałego Lefroy'a i niewychowanej Jane... Nie mówiąc już o tym, że ich uczucia za bardzo przypominały uczucia Lizzy i Darcy'ego, i to tych filmowych, nie książkowych... Jeżeli chodzi o ukazanie historii Jane - jestem na nie, ale film ma kilka plusów, takich jak muzyka, zdjęcia, czy gra Maggie Smith, Iana Richardsona czy Laurence'a Foxa.

Dione napisa³:

Akaterine napisa³:

A wiecie, że BBC też kręci film o Jane Austen? Tytuł - "Miss Austen Regrets", Olivia Williams (czyli Jane Fairfax z "Emmy" z Kate Beckinsale) zagra Jane Austen smile.

Cuudnie... To bardzo piękna kobieta i taka "niecukierkowa" w przeciwieństwie do wielu aktorek z Hoolywood

Ma bardziej subtelną urodę niż Anne Hathaway, poza tym jest bardziej doświadczoną aktorką, więc pewnie lepiej sobie poradzi niż Hathaway. I co mi się jeszcze w nowej produkcji podoba - to, że siostrę Jane, Cassandrę, zagra Greta Scacchi, która moim zdaniem jest bardzo podobna do Olivii Williams. Już nie mogę się doczekać "Miss Austen Regrets" smile.

Ostatnio edytowany przez Akaterine (2007-09-03 12:45:09)


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#50 2007-09-03 14:58:47

snowdrop
U¿ytkownik

Re: Film o Jane

No właśnie, Jane była bardzo niewychowana (jak na tamte czasy) w tym filmie, i te sceny mnie zdziwiły.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB