Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#51 2005-11-13 14:18:35

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Mulder i Scully - racja.
Dodam jeszcze Vianne i Roux z Czekolady


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#52 2005-11-18 19:04:30

Diana
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Pamiętam, jak się ekscytowałam "związkiem" tej pary agentów; ale serial tak długo trwał, że w końcu nie wiem, czy coś z tego wyszło. Natomiast uświadomiłyście mi, jak doskonałą parą są ci z "Zagubionych"-sama bym ich sobie nie przypomniała. big_smile Ze starszych filmów mogę dodać "Anastazję" z moim ukochanym Yullem Brynerem i I.Bergman. Ona oczywiście grała tam zaginioną carewnę, on-tego, który ją odnajduje i zamierza zgarnąć kupę kasy za przedstawienie jej Cesarzowej Matce(jej babci). Niechcący się w niej zakochuje, zresztą z wzajemnością. Podobnie akcja została rozwinięta w animowanym filmie pod tym samym tytułem(bodaj z 1998 roku).I jeszcze odrobinę wpisuje się w ten schemat para głównych bohaterów "Mumii"(nie pamiętam, jak się nazywają aktorzy).


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#53 2005-11-18 22:21:15

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

I jeszcze odrobinę wpisuje się w ten schemat para głównych bohaterów "Mumii"(nie pamiętam, jak się nazywają aktorzy).

Ona to chyba Reichel Weisz, ale onego nie znam

Co do filmów podróżniczo-awanturniczych, to chyba większość par z tego gatunku powiela właśnie ten schemat:
Krokodyl Dundee
Miłość szmaragd i krokodyl
Kopalnie króla Salomona
Indiany Jonesy
itp


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#54 2005-11-18 23:40:40

fringilla
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

On to bodajże Brendan Fraser


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#55 2005-11-19 12:14:57

Diana
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Dzięki za podanie obsady. smile Wczoraj przyszedł mi do głowy jeszcze jeden przykład ciekawej pary, ale dziś już mi to wyleciało z głowy.Ostatnio miewam zaniki pamięci, np. nie mogę przypomnieć sobie jak się nazywa taki przybornik w formie prostokąta, o dwóch "skrzydłach", jak otwierająca się książka, na którym można przytrzymać kartki papieru(przy czym nie chodzi mi o segregator) taką dużą klamrą. To moja definicja, ale czego???


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#56 2005-11-27 00:52:37

Ania
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

A co powiecie na naszego poczciwego Sienkiewicza. Mam na myśli oczywiście Oleńkę i Kmicica! Teraz sie już o nich z lekka zapomniało, zwłaszcza że autor jest przez coraz mlodsze pokolenia coraz trudniej odczytywalny, ale to dopiero byla miłość!
A tak z zupełnie innej beczki Bridget Jones i Mark Darcy - też z nawiazaniem do naszej ukochanej ksiazki - czy to nie strzał w dziesiatkę? lol

Offline

 

#57 2005-11-27 19:45:39

Diana
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

U Sienkiewicza bardzo podobała mi się para pan Wołodyjowski-Basia Wołodyjowska. Tak długo mały rycerz zajęty był Krzysią, że nie zauważał "hajduczka"; w "Potopie" wątek miłosny był od początku jasny-zaraz w pierwszych rozdziałach główni bohaterowie coś do siebie poczuli. Potem to się łączyli, to znów od siebie oddalali, ale w końcu miłość zwyciężyła. Jednak przyznam, iż moment: "Jędruś, ran twoich niegodnam całować!"(także w filmie) był bardzo wzruszający smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#58 2005-11-27 20:01:23

aire
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Zgadzam się, jeśli chodzi o Wołodyjowskiego i Baśkę, to zresztą moja ulubiona sienkiewiczowska para,ale co do filmu Potop...NIGDY nie mogłam znieść p.Braunek i jej "ognistego" temperamentu :twisted:
pewnie nikt nie będzie kojarzył :oops: ,ale jest taki "cykl" (w Polsce na razie wydane caaałe trzy tomiki) o Anicie Blake,uwaga,pogromczyni wampirów big_smile ... to listy dopisałabym ją właśnie i Jean-Claude'a, najsexowniejszego vampiego in da city :twisted: ... jeśli ktoś kojarzy... :oops:
pozdrawiam

Offline

 

#59 2005-11-27 21:25:56

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Aire - zgadzam się w całej rozciągłości. Braunek brakuje klasy i tego "czegoś" szlacheckiego. Tego, co miała Brylska. A jej jest tak samo dobrze w blondach jak w czerniach. To była moja Oleńka big_smile
A w tej scenie "Jędruś nóg twych... itp" Braunek kojarzy mi się z etykietką denaturatu i tą czaszką z piszczelami. Idento big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#60 2005-11-28 19:28:15

aire
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

CoÅ› w tym jest, w tej czaszkach i piszczelach, indeed wink
a nie sądzisz, że one (czaszeczki i piszczeliki) mają w sobie nieco więcej... życia i ekspresji? :twisted:
Właśnie, żeby grać damy trzeba mieć coś w sobie szlachetnego...a nie taka Keira lol z polskiego młodego pokolenia aktorów ma to coś-wg mnie oczywiście-Cielecka. Z zagranicznych - Jennifer Connelly.
Do par dodać bym chciała tytułową Amelię i Nina, parę głównych bohaterów z "Down with Love" i Phillipę i Phillipa z "Nieba" - co prawda nie ma iskrzenia, ale wręcz uwielbiam te pary smile
pozdrawiam odchodząc od topiku - będą "Podejrzani" w telewizorku :twisted: big_smile :twisted: aire

Offline

 

#61 2005-11-28 20:07:25

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

No tak, takie czaszki i piszczele mają swój urok i ekspresje, ale Dance Macabre i rozmowy mistrza Polikarpa, to raczej nie w tym filmie.
Dla mnie Keira ma to "coÅ›" filuterne "coÅ›". Jak nasz hajduczek.
Ale moje zdanie jest czysto subiektywne bo ja bardzo lubie big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#62 2005-12-01 09:43:01

fringilla
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary


pewnie nikt nie będzie kojarzył :oops: ,ale jest taki "cykl" (w Polsce na razie wydane caaałe trzy tomiki) o Anicie Blake,uwaga,pogromczyni wampirów big_smile ... to listy dopisałabym ją właśnie i Jean-Claude'a, najsexowniejszego vampiego in da city :twisted: ... jeśli ktoś kojarzy... :oops:
pozdrawiam

Aire koniecznie proszę o więcej szczegółów, ja jestem wielbicielką wszelkich pogromczyń wampirów!
A najseksowniejszy wampir u mnie na ikonce wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#63 2005-12-04 13:36:37

aire
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Sorry,że tak późno, ale dopiero teraz wróciłam do domku smile
To o czym pisałam to książki autorstwa pani Laurell K. Hamilton. Pierwszy tom to "Grzeszne rozkosze", drugi - "Uśmiechnięty nieboszczyk", trzeci - "Cyrk potępieńców" (dodam, że wszystkie nazwy to nazwy knajp i innych podejrzanych lokali wink ). Tyle wydano w naszej wspaniałej Polszcze, w Stanach jest tego wszystkiego podobno 12, 13 tomów.
Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, w St. Louis.
Główna bohaterka - Anita Blake jest "animatorką" zajmującą się wskrzeszaniem umarłych(np. kiedy nieznany jest testament nieboszczyka itp),a przy okazji czasami "poluje" na wampiry, w zasadzie na wampirów-renegatów, albo takich chcących przejąć władzę nad światem wink ...a, przepraszam za chaotyczność,ale zapomniałabym dodać, że wampiryzm w niektórych stanach został zalegalizowany i wampirki mają nawet swoje dzielnice, nie wspominając już o klubach, pubach itepe itede big_smile
A co do Jean-Claude...jest trzystuletnim wampirem, który ubzdurał sobie, że Anita zostanie jego "ludzką służebnicą"..jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało :twisted:
Niom... i tu zaczyna się akcja-Anita mimo tego,że wygląda na słabiutką, malutką kobietkę "umi" dokopać komu trza i kiedy trza :twisted:
Fringilla, jeśli ciągle jesteś zainteresowana to ja dysponuję tomem 1 i 2 big_smile
Pozdrawiam - aire

Offline

 

#64 2005-12-04 13:39:04

aire
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

ah, zapomniałam dodać, że J-C jest sexi wink , a całość nieco szpanerska :twisted:

Offline

 

#65 2005-12-04 20:30:28

fringilla
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Jestem, jestem, coraz bardziej zainteresowana.
Chetnie bym od Ciebie pozyczyła, jak tak miło proponujesz wink Zgadamy się na priva: agatadorota@o2.pl

Hehe, moja ukochana Buffy tez jest malutka i drobniutka kobietką, ale z wampirami radzi sobie w pełni profesjonalnie. No z wyjatkiem tych, w których się zakochuje wink


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#66 2005-12-04 20:31:54

fringilla
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

A wracając do tematu, przeglądając ostatnio Sapkowskiego trafiłam na kolejne iskrzenie: Cahir i Milva


Pozdr. Agata
gg 5739618

Offline

 

#67 2005-12-05 00:09:07

Ania
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Sorry, ale ja muszę wrócić do Kmicica i Oleńki :oops: , bo za bardzo skupiłyście się na filmie, a Braunek rzeczywiście zawsze pozostanie tylko lalką o nieco końskiej twarzy :? . Pisałam tylko i wyłącznie o parze powieściowej, gdzie, co prawda Billewiczówna była Jędrusiowi testamentem przeznaczona, ale przecież, choć był się dla niej gotów dać pokroić, wolała do klasztoru niż za niego - przynajmniej do cytowanych już (choć nie całkiem dokładnie) "Jędruś, ran twoich ..." big_smile
A jeśli już o filmie mowa - to Brylska , choć klasę ma niewątpliwie, nijak mi do tej roli nie przystaje. lol
Do galerii par natomiast dorzucam Perry'ego i Lydię z "Fisher Kinga", choć może oni nie najlepiej pasują do definicji z początku dyskusji, ale przy całej swej życiowej niezaradności i pomieszaniu jakże są rozbrajający i cudni.

Offline

 

#68 2005-12-05 00:37:52

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Hmmm. Mnie sie tak zlala Braunek, ze czytajac powiesc, widze ja. Li i jedynie. I bardzo mnie to wkurza.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#69 2006-01-21 17:04:51

Gitka
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

A pamiętacie jeszcze taką książkę "Tajemniczy opiekun" Jean Webster?
Oto historia siedemnastoletniej Agaty Abbott, wychowanki domu sierot, którą spotyka niespodziewany uśmiech losu. Jeden ze stałych opiekunów ochronki postanawia sfinansować dalszą naukę Agaty, zastrzegając sobie wszakże pełną anonimowość. Aga ma tylko regularnie pisać do niego listy. Książka stanowi właśnie zbiór owych listów - pełnych humoru, pogodnych i serdecznych.

Tajemniczy opiekun nie do końca jednak pozostaje "tajemniczy" - rozwiązanie zagadki jest zaskakujace i niespodziewane.
Też moja ulubiona para.

Offline

 

#70 2006-01-21 17:24:12

Diana
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Nie czytałam tej książki, ale oglądałam jakiś film czy bajkę animowaną na podstawie tego utworu. Niestety to było dość dawno i nie pamiętam już, kto był tytułowym opiekunem. sad


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#71 2006-01-21 19:56:44

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

- Lizzie i Fitzwilliam
- Marianna i pułkowik Brandon
- Griet i Johannes Vermeer
- Nastazja Filipowna Baraszkova i Parfion Rogożyn
- Sonia i Raskolnikov
- Chopin i jego utwory
- Anna Karenina i Aleksy Wroński
- Josephine i Friedrich Baer ( Little women)
- moi rodzice
- mój chłopak i ja
- Colin Firth i ja wink
- Matthew Macfadyen i ja;)
- Jane Ahonen i ja. wink
- Vincent Cassel i ja wink


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#72 2006-01-21 20:10:47

Diana
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Ach! Marzenia- dobra rzecz! smile W moim przypadku, gdyby tak:
B. E. Romoeren i ja... :oops:


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#73 2006-01-21 20:18:03

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

lol lol lol
No to w takim przypadku Feliks Meliniarz i ja big_smile
Sean Connery i ja
Sean Bean i ja
Sean Patric Flannery i ja
Robert Żołędziewski i ja
Mark Darcy i ja
Jean Reno i ja
Wiedźmin i ja
Michał Żebrowski i ja
Tomasz Kot i ja
Maciej Zakościelny i ja
Mark Dacascos i ja
Nicolas Rogers i ja
i chyba najbardziej nieprawdopodobna para: Rupert Everett i ja lol lol lol


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#74 2006-01-21 20:22:34

Nastazja
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary

Zapomniałam o :
MICK JAGGER i ja. :oops:


John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

Offline

 

#75 2006-01-21 22:50:42

caroline
U¿ytkownik

Re: Wasze ulubione pary


- Chopin i jego utwory

big_smile big_smile dobrana para


- moi rodzice
- mój chłopak i ja
- Colin Firth i ja wink
- Matthew Macfadyen i ja;)
- Jane Ahonen i ja. wink
- Vincent Cassel i ja wink

Koleżanka pojechała, od Colina Firtha zaczyna się ławka rezerwowych big_smile big_smile big_smile
A propos "Tajemniczego opiekuna" - jest świetny, zwłaszcza z ilustracjami smile "Drogi Ojczulku-Pajączku..." big_smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB