Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2007-09-10 12:09:16

snowdrop
U┐ytkownik

Kto gorszy - Wickham czy Willoughby???

Zastanawiam si─Ö kt├│ry jest gorszy spo┼Ťr├│d tych dw├│ch pan├│w. Obaj s─ů przedstawieni jako przystojniacy, z dobrymi manierami, lekkoduchy kt├│rzy rozkochuja damy bez wi─Ökszych skrupu┼é├│w. Obaj mieli d┼éugi i prowadzili hulaszczy tryb ┼╝ycia. Tacy utracjusze.
Wickham dodatkowo kłamał w sprawie Darcy'ego.

Jak myslicie?

#2 2007-09-10 13:13:02

Akaterine
Administrator

Re: Kto gorszy - Wickham czy Willoughby???

Ja wi─Öksz─ů antypati─Ö czuj─Ö do Willoughby'ego, cho─ç nie potrafi─Ö tego wyt┼éumaczy─ç. Mo┼╝e dlatego, ┼╝e z┼éama┼é serce Marianne? Po Wickhamie nikt zbytnio nie cierpia┼é wink.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#3 2007-09-10 17:56:28

pak4
U┐ytkownik

Willoughby ma jedn─ů pozytywn─ů cech─Ö -- ┼╝a┼éuje tego co zrobi┼é.

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#4 2007-09-10 18:00:37

Dione
U┐ytkownik

A ja najbardziej nie lubi─Ö Henry'ego Crawforda. By┼é na dobrej drodze, ┼╝eby zdoby─ç (mo┼╝e nawet serce, bo r─Ök─Ö na pewno) Fanny (cho─ç za ni─ů specjalnie nie przepadam). I co zrobi┼é? Da┼é si─Ö wpl─ůta─ç w romans z jej zam─Ö┼╝n─ů kuzynk─ů i jeszcze z ni─ů uciek┼é. Jego g┼éupota a┼╝ razi w oczy. A zapowiada┼é si─Ö tak nie┼║le. Inteligenty, cho─ç rozba┼éamucony przez kobiety. Jakby przez kilka miesi─Öcy zachowywa┼é si─Ö przyk┼éadnie, to mia┼éby kobiet─Ö, kt├│r─ů sobie wymarzy┼é.
Wickham i Willoughby byli draniami, ale przynajmniej zachowali troch─Ö rozs─ůdku. Mo┼╝na im zarzuci─ç wszystko, ale nie g┼éupot─Ö.

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#5 2007-09-10 18:18:36

Wipsania
U┐ytkownik

Ja tam wol─Ö Wickham'a, sympatyczniejszy jest, no i dosta┼é za swoje wko┼äcu ma┼é┼╝e┼ästwo z Lydi─ů to ca┼ékiem niez┼éa kara big_smile

Je┼Ťli wzi─ů─ç pod uwag─Ö wszystkich trzech, to ja najbardziej lubi─Ö Crawforda, ┼╝al mi go troch─Ö...no ale c├│┼╝ g┼éupich nie siej─ů wink Trzeba by┼éo my┼Ťle─ç g┼éow─ů...

#6 2007-09-10 18:34:56

AineNiRigani
U┐ytkownik

Tiaaa, co gorsze, ciepłe piwo, czy zimny koniak?
Ani to, ani to.
Por├│wnuj─ůc jednak Willougby'ego do Wickhama, to jednak pierwszy wyada lepiej. On nie ba┼éamuci┼é Marianny dla samego ba┼éamucenia, a z tego co zapewnia nas Jane - kocha┼é t─Ö g┼éupi─ů g─ůsk─Ö. Wickham chyba nigdy nikogo nie kocha┼é i wszystko co robi┼é - robi┼é jedynie z egoizmu.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#7 2007-09-10 20:49:49

fanturia
U┐ytkownik

Ciepłe piwo (dobry grzaniec) nie jest złe wink
Z reszt─ů zgadzam si─Ö Aine.

#8 2007-09-11 00:28:16

AineNiRigani
U┐ytkownik

Fanturio, grzaniec z koglem-moglem - ewentualnie i w ostatecznosci, ale jakos zimniutkie piffko z pianka zawsze wzbudzało mój wielki entuzjazm big_smile

#9 2007-09-11 08:58:51

fanturia
U┐ytkownik

To zale┼╝y od temperatury otoczenia. Ostatnio grzane wino na topie big_smile

#10 2007-09-11 19:10:20

Dione
U┐ytkownik

Grzane piwo najlepsze jest kasztanowe wink

#11 2007-09-11 19:49:49

fanturia
U┐ytkownik

Nie znam...

#12 2007-09-11 22:17:33

AineNiRigani
U┐ytkownik

ja nie lubie ciepłego alkoholu i nic tego nie zmieni. Nawet piwo kasztanowe.
Za piwem szaleje, ale piwo musi być chlodniutkie, za winem nie przepadam tak czy siak (wiec czy grzane czy nie - wsio rawno), wódeczka lepiej wchodzi do gardła gdy jest z lekka schłodzona, a koniaku/brandy nie znoszę.
Wszystko sprowadza sie do nieodzownego ┼éaczenia alkoholu z lod├│wk─ů big_smile

#13 2007-09-12 09:12:06

fanturia
U┐ytkownik

Piwo nie musi być chłodniutkie, ale musi smakować piwem ;smile. Koniak - czemu nie, brandy - to nie to.
Chyba troch─Ö to obok tematu wink

#14 2007-09-12 10:01:01

snowdrop
U┐ytkownik

Ja też lubie schłodzone piwko. Winko czerwone pólwytrawne - pycha. Wódki, whiskey itp nie znosze. Fuj.

A tak w nawiasie, to fajne jest to, ┼╝e akurat w takim temacie (o utracjuszach w JA) rozwin─ů┼é si─Ö temat alkoholu. smile)))

#15 2007-09-12 10:27:32

AineNiRigani
U┐ytkownik

Wódka - tylko czysta. Whisky i i inne smakowe - nie wchodza w grę (po Johnym Walkerze do końca dnia miałam w ustach posmak wędzarni).
Wino, szczegolnie biale, ale jedynie deserowe lub polwytrawne pite na sposob włoski (rozcienczone woda) do obiadu - pychotka. Ale majac do wyboru wino lub piwo, zawsze wybieram to drugie. jestem, piwoszem z dziada pradziada big_smile

#16 2007-09-12 10:53:29

Vasco
Administrator

OT:

W├│dka - fuj! Mam koleg├│w komputerowc├│w, kt├│rzy tworz─ů grup─Ö PMWD (pi..em..wu..de..) smile
Piwo - mo┼╝e by─ç. Wracaj─ůc ze S┼éowacji, co roku kupuj─Ö 10 piw (przyzwyczajenie z czas├│w, gdy tylko tyle by┼éo wolno). Starcza na par─Ö miesi─Öcy, a i tak na ko┼äcu okazuje si─Ö, ┼╝e ┼╝ona wi─Ökszo┼Ť─ç wypi┼éa...
Wino - wy┼é─ůcznie czerwone, s┼éodkie (a i tak ch─Ötnie bym dos┼éodzi┼é wink
Whisky - og├│lnie fe... Ale! Kolega przywi├│z┼é z Irlandii Jamesona... Z col─ů by┼é miodzio. Tak bardzo, ┼╝e wykupili┼Ťmy w 2 dni zapas z Hypernowej w wi─Ökszym s┼éowackim mie┼Ťcie... wink Trzeciego posi┼ékowali┼Ťmy si─Ö innym, ale by┼é fe sad

#17 2007-09-12 15:44:21

elbereth
U┐ytkownik

OMG, czy to znaczy, ┼╝e jeden znajomy mia┼é racj─Ö, nazywaj─ůc nas (fanki JA) alkoholiczkami?! tongue wink
Bo wg niego nie da si─Ö czyta─ç tych powie┼Ťci na trze┼║wo tongue A wg mnie - da si─Ö jak najbardziej... tylko jak si─Ö potem por├│wna p. Darcy'ego z panami w realu, to ci─Ö┼╝ko si─Ö nie napi─ç tongue

Je┼Ťli za┼Ť chodzi o rodzaje i gatunki, to ja tam nie wybrzydzam (w ko┼äcu studentk─ů jestem tongue). Cho─ç ostatnio przez jedn─ů tak─ů ... rozsmakowa┼éam si─Ö w likierach - zw┼éaszcza z kuku┼éek i cukierk├│w kapita┼äskich smile

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

#18 2007-09-12 17:57:55

Dione
U┐ytkownik

Skoro ju┼╝ zesz┼éy┼Ťmy/li┼Ťmy na temat alkoholowy, to powiem, ┼╝e do Wroc┼éawia w listopadzie przywioz─Ö butelk─Ö tokaja, przywiezionego z w─Ögierskiej winnicy w┼éasnor─Öcznie przeze mnie (┼╝eby butelki nie by┼éy tak ci─Ö┼╝kie, a ja tak ma┼éa, to przywioz┼éabym wi─Öcej big_smile ).

Aine, a jak kiedy┼Ť w ko┼äcu zaw─Ödrujesz do mnie do Olsztyna, to musowo zabior─Ö ci─Ö na kasztanowego grza┼äca - mam przeczucie, ┼╝e b─Ödzie Ci smakowa┼é wink

#19 2007-09-12 20:17:09

fanturia
U┐ytkownik

Te┼Ťciowa w zesz┼éym roku zrobi┼éa nalewk─Ö z pigwy... Mam nadziej─Ö, ┼╝e w tym te┼╝ zrobi big_smile albo sama wezm─Ö si─Ö do roboty wink

#20 2007-09-12 23:52:12

AineNiRigani
U┐ytkownik

Dione - skoro masz takie przeczucie, to ja mam przeczucie, ┼╝e Twoje przeczucie si─Ö spe┼éni. C├│z, jak mawia┼é John Traper McIntyre "Tylko krowa nie zmienia pogl─ůd├│w" big_smile A ja w pe┼éni si─Ö z nim zgadzam. W ka┼╝dej dziedzinie niemal big_smile
Fanturia - nalewka z pigwy jest mniamusna - fakt. Ale bije ja na ┼éeb, na szyje nalewka ┼Ťwiateczna w/g przepisu Mi┼éosza big_smile

#21 2007-09-13 09:31:11

fanturia
U┐ytkownik

A mo┼╝na prosi─ç o przepis?

#22 2007-09-13 09:37:52

Loana
U┐ytkownik

Jak juz tak offtopujemy - fanturio, a poczestujesz kiedys nalewka z pigwy? Bo przyznam, ze uwielbiam przetwory z pigwy, mimo ze dawno nie mialam okazji ich jesc (nie wiem, gdzie mozna kupic pigwe sad ), a lubie nalewki i likierki.
El, napedzilam butelke kukulkowki oraz butelke krowkowki, jak znajde kapitanskie, to tez zrobie - specjalnie na zlot w listopadzie! Bedzie co pic! tongue

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#23 2007-09-13 10:27:23

Dione
U┐ytkownik

Mam krzaczek pigwy, wi─Öc po od┼éo┼╝eniu cz─Ö┼Ťci kt├│r─ů w Kraku obieca┼éam Aine, przygotuj─Ö troszk─Ö naleweczki do Wroc┼éawia tongue

#24 2007-09-13 12:42:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

jej, a ja myslalam, ze elbereth sobie jaja robiz tymi kukułkami i kapitańskimi - w sensie, ze wyżera nadzienie big_smile
Lo9ano - przepisik poproszem... big_smile

#25 2007-09-13 12:55:16

fanturia
U┐ytkownik

Wiaderko pigwy starczy Loano? Mam na podw├│rku i zawsze jest za du┼╝o wink

Stopka forum