Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#1 2005-11-25 11:31:58

moniczek
U¿ytkownik

O!! A co to za Duma z 1980???

O!! A co to za Duma z 1980???

Napisz do mnie w sprawie filmów. Pomożemy!

moniczekw@o2.pl

Offline

 

#2 2005-11-25 21:12:52

Maryann
U¿ytkownik

Re: O!! A co to za Duma z 1980???

O ile się nie mylę, to jest telewizyjna wersja - serial też produkcji BBC. Wg niektórych opinii bardziej wierny oryginałowi niż nasza P&P z 1995.
Pamiętam go trochę jak przez mgłę, ale chyba rzeczywiście musiał być dobry, bo u mnie to od niego wszystko się zaczęło...
Próbowałam go gdzieś zdobyć, ale na DVD (i pokrewnych) go nie ma, a na video można sobie kupić w Amazonie za horrendalne pieniądze. Więc gdyby ktoś... to ja też jestem chętna.

Offline

 

#3 2005-11-26 23:38:08

Ania
U¿ytkownik

Re: O!! A co to za Duma z 1980???

Witajcie!
Dzieki za szybki odzew. Moniaczku! zaraz będę stukać meilkia do Ciebie, ale poki co parę słów na temat "P&P" 80. Oglądalam go i u mnie też właściwie od tego serialu wszystko sie zaczęło. Nie pamiętam go dokladnie, ale wiem po którymś tam odcinku zanotowalam nazwisko autorki powieści (gdzieś nawet ostatnio znalazłam zeszyt z tą starą notatką). Efektem była oczywiście wizyta w bibliotece. Niestety nie wypozyczyłam P&P, bo w mojej małomiasteczkowej bibliotece nie byłożadnej pozycji J.A. I tak sprawa ucichła, bo zapomniałam o serialu i autorce na ładnych parę lat. Wróciłam do temetu dopiero po ok. 10 latach, ale za to z impetem. Odtąd książkę czytam przynajmniej 2 razy do roku, a fragmentami zawsze kiedy mam chandrę. Przeczytałam i obejrzałam też wszystko, do czego miałam dostęp, a co ma związek z J.A. Nawet (pożal sie Boże!!!) kontynuację P&P pt. Pemberly. Ale to była tortura - odradzam!!! Pozdrowienia Anka

Offline

 

#4 2005-12-31 15:09:00

Maryann
U¿ytkownik

Re: O!! A co to za Duma z 1980???

Aniu, czy może udało Ci się w jakiś posób dotrzeć do "DiU' z 1980 roku?

Offline

 

#5 2005-12-31 15:54:08

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: O!! A co to za Duma z 1980???

Aniu mam prawie wszystkie wymienione przez Ciebie filmy, mogę zgrać. To raz.
Po drugie mieszkam w Chrzanowie, więc możemy się przy okazji umówić na kawe smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#6 2005-12-31 22:49:05

Anonymous
Go¶æ

Re: O!! A co to za Duma z 1980???

No to mam noworoczny prezent. Dzięki Ci wielkie. Pozostaje tylko pytanie: gdzie ta kawa? Dla mnie nie ma problemu z dojazdem do Chrzanowa, ale Oświęcim też jest niczego sobie, choć może się przykro kojarzyć. Będę Cię łapać na GG. Pozdrowienie i duża buźka big_smile

 

#7 2006-01-01 03:00:26

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: O!! A co to za Duma z 1980???

Z racji pracy raczej wolalabym w Chrzanowie smile Jest taka fajna caffeteria w Chrzanowie - Linda smile (przynajmniej ja lubię smile ) W rynku. Trudno nietrafić. Ze świetnymi lodami i deserem smile Chociaż kawę faryzeusza nie polecam smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#8 2006-01-01 03:12:36

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: O!! A co to za Duma z 1980???

Tak na marginesie Oświęcim źle mi się nie kojarzy smile
Po pierwsze - dzielnica piastowska smile
Po drugie - fajny targ z tanimi szmatami (nawet jeśli nie lubie po nim myszkować smile )
Po trzecie - dobra biblioteka smile
Po czwarte - nie pamietam, ale coś tam było smile

smilesmilesmile

Do Siegoooooo!!!!


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#9 2006-01-01 03:13:28

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: O!! A co to za Duma z 1980???

Duzo tych uśmiechów nie? smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#10 2006-01-20 22:28:07

Ania
U¿ytkownik

Re: O!! A co to za Duma z 1980???

Halo Aine!
Długo mnie nie było! Nie wiem, dlaczego nie dostałam na skrzynkę informacji o odpowiedzi, ale fakt faktem nie mialam ostatnio zupełnie czasu na dosiadanie komputera. Teraz też nie jest luźniej, bo zbliża sie koniec półrocza, a ponieważ jestem belfrzycą pełną gębą :twisted: siedzę w dziennikach, wypracowaniach, testach i licho wie czym jeszcze :evil: . Możemy się spotkać u Ciebie (chyba wiem, gdzie ta knajpka), rozumiem, że Oświęcim nie kojarzy Ci sie najlepiej,mnie też sie nigdy dobrze nie kojarzył... Podaj jakiś, choćby przybliżony termin, który by Ci pasował, a popróbuję sie dostosować. Gdybym miała coś sugerować, pewnie poczekałabym do ferii (od 10 lutego u nas), ale wybór należy do Ciebie (w końcu to mój interes!!! :oops: :oops: :oops: ) Czekam na wieści!!! big_smile big_smile big_smile Anka

Offline

 

#11 2006-01-20 22:31:30

Ania
U¿ytkownik

Re: O!! A co to za Duma z 1980???

A jeszcze! Czyżbyś pisała o naszej, miejskiej bibliotece, czy chodziło Ci raczej o pedagogiczną, bo ja coś nie mam szczęścia ani do jednej, ani do drugiej!!!

Offline

 

#12 2006-04-05 00:17:51

Lizzy
U¿ytkownik

Re: O!! A co to za Duma z 1980???

DZiewczyny P7P 1980 jest dostepna w emule pod haslem;
Jane.Austen.-.Pride.and.Prejudice.(BBC.1979).VHSRip.CD1.avi
oraz
Jane.Austen.-.Pride.and.Prejudice.(BBC.1979).VHSRip.CD2.avi

powodzenia w sciaganiu


Liz

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB