Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#101 2008-03-30 20:55:12

czytelniczka
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

armalkolit napisa³:

Moja przygoda z "DiU", a właściwie w ogóle z książkami Jane Austen rozpoczeła się od filmu "Emma" z Gwyneth Paltrow, obejrzałam tylko połowę, ale mi się spodobało. Później była książka "Rozważna i romantyczna", następnie dopiero książka"DiU" a na końcu film z 2005r. Wcześniejszej wersji jeszcze nie oglądałam...

Wczesniejsza wersja jest zdaniem chyba większosci forumowiczów ( co za slowo ) lepsza więc nie marnuj czasu i odrabiaj zaległości - powodzenia

Offline

 

#102 2008-03-31 01:28:10

emmanuella
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

a ja i tak uwazam ze najlepsze jest Duma z '05 i jest tam Mateusz w ktorym jestam zakochana po uszy i dla niego ogladam spoos. a jak widze ich reklame to szleje
tongue

Offline

 

#103 2008-03-31 14:25:25

czytelniczka
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Mateuszek ma swoje zalety ale do literackiego pierwowzoru mu cokolwiek brakuje , podobnie jaki DiU z 05

Offline

 

#104 2008-03-31 17:47:18

armalkolit
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

czytelniczka napisa³:

armalkolit napisa³:

Moja przygoda z "DiU", a właściwie w ogóle z książkami Jane Austen rozpoczeła się od filmu "Emma" z Gwyneth Paltrow, obejrzałam tylko połowę, ale mi się spodobało. Później była książka "Rozważna i romantyczna", następnie dopiero książka"DiU" a na końcu film z 2005r. Wcześniejszej wersji jeszcze nie oglądałam...

Wczesniejsza wersja jest zdaniem chyba większosci forumowiczów ( co za slowo ) lepsza więc nie marnuj czasu i odrabiaj zaległości - powodzenia

Mam zamiar nadrobić zaległości-i to jak najszybciej!


Pan Bloch pisze również znakomite krótkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedyś, czy gatunek historii, który tworzy, nie wywiera przypadkiem wpływu na jego psychikę, odpowiedział: "O, nie. Mam serce małego chłopca (...) Trzymam je w słoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

Offline

 

#105 2008-03-31 19:02:59

Bridget
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Tak, Duma z 95 jest najbardziej zbliżona do książki, a tym samym najfajniejsza:) Oglądam na okrągło... I ten Darcy... mmmm...


"Księżyc coś kracze, wrona blaskiem lśni
Zawsze znajdę milionera, co przerzuci węgiel mi..."

Offline

 

#106 2008-05-04 21:18:59

karolinak
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Witam!!!
Ja zaczęłam od ekranizacji P&P z 1995 r., niedawno była na TVN Style, potem książka oraz film z 2005r., Jak dla mnie Colin Firth jako Pan Darcy był fantastyczny - co zresztą codziennie sobie przypominam!!!

Offline

 

#107 2008-06-16 08:17:17

Acha
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Wpadłam przez przypadek na Becoming Jane, a po obejrzeniu zaczełam czytać i oglądać po kolei wszystko. To już kolejna tura wink
A co do DiU, to najpierw był film z 2005, później serial, a na końcu ksiązka (ale to tylko dlatego, że jakas menda przetrzymywała ksiazkę z biblioteki)

Offline

 

#108 2008-06-20 20:47:03

armalkolit
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Acha napisa³:

ale to tylko dlatego, że jakas menda przetrzymywała ksiazkę z biblioteki

Ups...to już lepiej postaram się nie przetrzymywać książek z biblioteki wink


Pan Bloch pisze również znakomite krótkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedyś, czy gatunek historii, który tworzy, nie wywiera przypadkiem wpływu na jego psychikę, odpowiedział: "O, nie. Mam serce małego chłopca (...) Trzymam je w słoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

Offline

 

#109 2008-06-20 21:03:05

Akaterine
Administrator

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

A tam, od razu od mend wyzywać - może to była nowa miłośniczka JA, która nie mogła rozstać się z powieścią - a to zrozumiałe big_smile


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#110 2008-06-20 23:57:26

Dione
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

To teraz przyznać się: która to przetrzymywała książkę, że Acha nie ogła jej dostać? [grozi palcem] Kupić sobie takową należy lol


Mój chłopak się właśnie ożenił....

Offline

 

#111 2008-06-21 06:52:21

Mrs_Vetch
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Od audiobooka (czytała to Joanna Szczepkowska). Jestem zapaloną dziergaczką, a przy szydełkowaniu nie da się czytać wink W przeciwieństwie do drutów - przy nich tylko forumować sie nie da wink


"It is a truth universally acknowledged, that a single man in possession of a good fortune, must be in want of a wife." Pride and Prejudice (1813)
http://trus.m-bit.pl/

Offline

 

#112 2008-06-28 16:12:46

Acha
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Akaterine napisa³:

A tam, od razu od mend wyzywać - może to była nowa miłośniczka JA, która nie mogła rozstać się z powieścią - a to zrozumiałe big_smile

Zrozumiałe, fakt...
Ale jednak stwierdziłam, ze muszę sobie zakupic wszystkie książki JA, bo tak na mendy czekać... wink big_smile big_smile big_smile

Dione napisa³:

To teraz przyznać się: która to przetrzymywała książkę, że Acha nie ogła jej dostać? [grozi palcem] Kupić sobie takową należy lol

Hihihi Pręgierz prawie gotowy czeka na skazanca big_smile big_smile big_smile

Mrs_Vetch napisa³:

Od audiobooka (czytała to Joanna Szczepkowska). Jestem zapaloną dziergaczką, a przy szydełkowaniu nie da się czytać wink W przeciwieństwie do drutów - przy nich tylko forumować sie nie da wink

A ja niedawno sie w hafcie zakochałam. Hm... audiobooki mówisz. Niezły pomysł.

Offline

 

#113 2008-08-07 12:44:48

JoannaS
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Najpierw była książka, potem ekranizacja 1995, potem 2005 (więcej jej nie obejrzę, trudno to nazwać ekranizacją, to raczej wariacja na temat), na końcu serial z 1980 roku.

Offline

 

#114 2008-08-07 14:58:19

ederos
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Widzę, że jestem w baardzo komfortowej sytuacji bo jedyny mój kontakt z DiU to film z Keirą. Podobał mi się bardzo, dzięki temu obejrzałem Opactwo i zainteresowałem się osobą JA. A skoro zdaniem dużej grupy jest to słabsza ekranizacja od miniserialowej z 95 roku tym chętniej spróbuję do tej starszej dotrzeć smile Zakupiłem również dziś w necie książkę dla mej Moniki i kiedy ona już się nią nacieszy może i ja "zmuszę" się do czytania (jestem leniem książkowym wink )


Nieprawdą jest, że istotne w życiu jest oddychanie, wręcz przeciwnie - najważniejsze są chwile zapierające dech w piersi.

Offline

 

#115 2008-08-07 19:10:15

Vasco
Administrator

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Wersja z 1995 (najlepsza!) leci co czwartek w TVN Style.

Offline

 

#116 2008-08-07 21:10:43

czytelniczka
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

W piątek też o 20 tej

Offline

 

#117 2008-08-14 11:02:03

Karoli90
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

I właśnie dzięki ekranizacji z 95r. która włąsnie teraz leci na TVN zainteresowałam się książką.Nie mogłam doczekać się,co bedzie w następnej części to przeczytałam książke dwa razy pod rząd,bo tak mi się spodobaławink

Offline

 

#118 2008-08-14 17:28:27

Tamara
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Prawidłowo big_smile

Offline

 

#119 2008-08-14 21:02:05

Vasco
Administrator

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Bez tej ekranizacji, siedzielibysmy na mjakmilosc.pl wink

Offline

 

#120 2008-08-15 08:56:14

retezat
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Jestem na tym forum pierwszy raz - witam serdecznie wszystkich!!!

Moja przygoda zaczęła się od serialu z 1995, który córka pożyczyła od koleżanki. Potem była wersja audio w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej, ale najbardziej chyba lubię wersję audio ściągniętą z librivox.org a czytaną przez Karen Savage. Od czasu do czasu ładuję ją sobie na odtwarzacz i..... słucham.

Swoją drogą - czy ktoś z Was słucha powieści Austen w wersji audio z librivoxa?
Samemu jest mi o tyle łatwiej, że gdy czegoś nie zrozumiem a mnie to gnębi, to sięgam do ebooka i mogę sobie przetłumaczyć.

Ostatnio edytowany przez retezat (2008-08-15 15:31:47)

Offline

 

#121 2008-08-19 12:18:53

Beti
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Moją przygodę częściowo zaprezentowałam, przy okazji witania się z wami. Najpierw były opowieści mamy, potem serial z 95r. Pod ogromnym wrażeniem serialu bardzo chciałam przeczytać książkę. Tak więc kupiłam, przeczytałam. Obejrzałam parę fragmentów Dumy z 2005r na YT i od razu wiedziałam, że to nie będzie to samo co serial. Ale z ciekawości obejrzałam cały film, a teraz znów serial.

Offline

 

#122 2008-08-19 23:36:07

Arlene
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Widzę, że wiele osób na sam początek zetknęło się z serialem BBC z 1995 roku - tak samo jak ja, o czym zresztą już troszeczkę napisałam w "Powitalni" wink To tej ekranizacji zawdzięczam rozbudzenie się we mnie ciekawości odnośnie "Dumy...", a także całej twórczości JA. Jestem właśnie na etapie poszukiwania powieści, o której w tym wątku mowa. Mam nadzieję, że w końcu któraś księgarnia okaże mi się pomocna i znajdę na jej półkach ów poszukiwany tytuł smile


"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca." (Joseph Conrad)

Offline

 

#123 2008-08-20 01:42:33

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

a o ktora powiesc chodzi? o DiU? bo jakos tak nie do konca jest to dla mnie jasne...


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#124 2008-08-20 08:32:10

Vasco
Administrator

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Duma i uprzedzenie jest chyba w każdej księgarni...

Offline

 

#125 2008-08-20 14:05:00

Arlene
U¿ytkownik

Re: Jak zaczęła się Twoja przygoda z "Dumą i uprzedzeniem"?

Oczywiście, że o "DiU" smile
Vasco, też tak myślałam, ale widać znane mi księgarnie łamią ten stereotyp...


"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca." (Joseph Conrad)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB