Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#76 2009-01-17 13:56:10

Vasco
Administrator

Re: Nowości w TV

Dziś rano (o 5:45 wink) TVP zaczęło wyświetlać Dumę i uprzedzenie (1995). Jutro drugi odcinek. Kolejne w następne soboty i niedziele.

PS. A w ogóle dlaczego ten wątek ucichł? wink

Offline

 

#77 2009-01-17 21:26:08

Ulka
U¿ytkownik

Re: Nowości w TV

O KTÓREJ???
Jakiego czasu?


"cierpliwość - spokój że przecież się stanie"
(Ks. J. Twardowski)

Offline

 

#78 2009-01-18 00:49:20

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowości w TV

zakonczyli z Bleak House, to teraz leca z P&P - o tej samej poganskiej godzinie.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#79 2009-04-12 21:17:14

Elentari
U¿ytkownik

Re: Nowości w TV

Dziś, o co najmniej niestosownej godzinie 5.40 rano, TVP1 zaczęła wyświetlać po raz kolejny (i po raz kolejny o takiej porze) serial "Czasy, w których przysżło nam żyć". Właściwie mam wrażenie, że wyświetlają ten seriał na okrągło wink, bo co jakiś czas uda mi się obudzić o tej porze i trafić na któryś z odcinków, za to nigdy nie udało mi się obejrzeć całości.

E.

Offline

 

#80 2009-07-13 19:53:21

Akaterine
Administrator

Re: Nowości w TV

Bez związku z Jane Austen, ale nadal kostiumowo - za tydzień we wtorek (21. lipca) na TVP2 o godz. 20.55 będzie pierwsza (z dwóch) część serialu BBC "Daniel Deronda".

W obsadzie wielu "austenowskich" aktorów - Romola Garai (nowa Emmą), Greta Scacchi (pani Weston z "Emmy" z GP oraz Cassandra Austen z "Miss Austen Regrets"), Hugh Bonneville (również "Miss Austen regrets", oraz MP Rozemy), David Bamber (pan Collins '95), Hugh Dancy ("Klub miłośników Jane Austen"), Jodhi May (pani Weston z nowej Emmy z Romolą), Amanda Root (Anne z "Perswazji" '95).
Polecam wszystkim, bo moim zdaniem serial jest absolutnie wspaniały (choć nie w austenowskim stylu wink).


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#81 2009-07-22 09:01:38

ptasia
U¿ytkownik

Re: Nowości w TV

Oglądałam wczoraj Daniela... - dzięki za polecenie, Akaterine. Piękne zdjęcia (turniej łuczniczy czy dzielnica żydowska!), bdb aktorzy (Romola b. fajna). Jakoś zewsząd otacza mnie Jerzyk Eliot, której na studiach nie znosiłam - ostatnio słuchałam podcastu na BBC o niej, i teraz DD. Aż poszłam i pożyczyłam Middlemarch z biblioteki wink


I meant something less mournful, dearest...
CoÅ› niecoÅ›

Offline

 

#82 2009-07-22 09:50:38

Akaterine
Administrator

Re: Nowości w TV

Middlemarch jest bardzo fajne (i serial BBC również nakręciło big_smile), ale już innej przetłumaczonej książki (Młyn nad Flossą? Lub jakoś tak) nie dałam rady. Daniela próbowałam czytać w oryginale i dałam radę połowę. Z pewnością nie jest to styl tak lekki jak Austen, a szkoda.

A Romola w DD to dla mnie mistrzostwo, nie mogę się na nią napatrzeć w tym filmie. I w ogóle lubię postać Gwendolen i czasami mam wrażenie, że jako jedyna ją lubię wink.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#83 2009-07-22 18:38:48

ptasia
U¿ytkownik

Re: Nowości w TV

Akaterine napisa³:

Middlemarch jest bardzo fajne (i serial BBC również nakręciło big_smile), ale już innej przetłumaczonej książki (Młyn nad Flossą? Lub jakoś tak) nie dałam rady.

O, taaak. To właśnie to było naszą obowiązkową lekturą na 1szym roku. Prawie przez okno wyrzuciłam, a potem spytałam się prowadzącej, czemu autorka cierpi na schizofrenię względem głównej bohaterki - to ją krytykuje, to zachęca "dalej Maggie, śmiało!".


Akaterine napisa³:

A Romola w DD to dla mnie mistrzostwo, nie mogę się na nią napatrzeć w tym filmie. I w ogóle lubię postać Gwendolen i czasami mam wrażenie, że jako jedyna ją lubię wink.

Ona wydaje mi się trochę taką postacią, jak - w mniejszym stopniu - Emma Woodhouse czy - w stopniu większym - Scarlett O'Hara (nie Becky Sharp, bo ona - imho - w książce Thackeraya jest zdecydowanie negatywna), która będzie wzbudzać kontrowersje, ale zarazem autor (i potem niejeden widz) ma do niej słabość. A Romola rzeczywiście po prostu jest Gwendolyn; widziałam ją w Pokucie, Inside I'm Dancing i przelotem w Scoop, ale tu błyszczy (i wygląda b. ładnie). IMHO będzie dobrą Emmą.


I meant something less mournful, dearest...
CoÅ› niecoÅ›

Offline

 

#84 2009-07-22 19:51:30

Akaterine
Administrator

Re: Nowości w TV

Też uważam, że Becky Sharp w książce jest negatywna, mimo że autor w zasadzie jej tak nie przedstawia, w sensie że nie wmawia czytelnikowi, że Becky jest zła (a przynajmniej tak to pamiętam... Książkę czytałam kilka lat temu). W filmie z 2004 roku z Reese Whiterspoon Becky jest przedstawiona zbyt pozytywnie; w serialu BBC jest bardziej skomplikowana - charakterologicznie jest bliska książce, ale aktorka gra ją tak uroczo, że po prostu nie da się nie lubić. Ale w sumie Becky robiła takie wrażenie na ludziach, więc czemu jako postać filmowa nie może robić takiego wrażenia na widzach? wink

I też mi się wydaje, że Emma Romoli będzie dobra. W ogóle ona pasuje do tego typu postaci (i lubi je grać, czytałam w jednym wywiadzie). Tego typu rolę gra również w filmie "Angel", też bardzo polecam.
A widziałaś trailer do Emmy? Dałam linka w odpowiednim temacie w dziale "Inne powieści".


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#85 2009-07-22 21:44:34

ptasia
U¿ytkownik

Re: Nowości w TV

Tak, Becky jest w książce zdecydowanie negatywna, bez przemów dydaktycznych, po prostu: jest wredna, bez skrupułów, i już, i tak ją odebrałam. Ciekawe, że wcześniej, zanim przeczytałam książkę, z jakichś opracowań i wzmianek intertekstualnych wyobrażałam sobie jednak nieco bardziej sympatyczną postać. A to całkowite przeciwieństwo Amelii, której - paradoksalnie? - się też nie lubi, bo taka "miągwa" (właśnie sobie przypomniałam, że to w wersji '04 przecież też Romola!). W filmie była Miry Nair Becky była zdecydowanie zbyt wybielona, serialu nie widziałam.
Trailer Emmy przegapiłam - zaraz idę oglądać smile


I meant something less mournful, dearest...
CoÅ› niecoÅ›

Offline

 

#86 2009-08-11 00:15:12

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowości w TV

Ja bardzo sie ciesze na Emme z Romola. Byl czas, ze jej bardzo nie lubialam, juz sama nie pamietam dlaczego. Teraz po obejrzeniu jej w tylu swietnych rolach stwierdzam, ze poradzi sobie z kazda, a Emma jest wymarzona dla niej. przypomnijcie mi, kto bedzie gral Knightleya?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#87 2009-08-11 11:29:22

Akaterine
Administrator

Re: Nowości w TV

Jonny Lee Miller. Dla mnie znany głównie jako haker (i przy okazji były Angeliny Jolie wink) oraz Edmund z MP Rozemy.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#88 2009-08-14 11:55:05

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Nowości w TV

aaa. Vampire Splayer tongue
Nie wiem, co o nim myslec w tej roli, wiec poczekam na film i dopiero wtedy zaczne smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#89 2010-03-18 12:40:25

Laura
U¿ytkownik

Re: Nowości w TV

DziÅ› o 20.05 w telewizji KULTURA jest dwugodzinny film z lat 70- tych o siostrach Bronte.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB