Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#51 2007-10-27 17:08:45

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: NawiÄ…zania do Jane Austen w Bridget Jones

dla mnie nie jest tak do końca oczywiste podobieństwo Bridget do Lizzy. Oczywiscie jak najbardziej maja wiele podobieństw, ale raczej wydarzeniowych nie charakterologicznych. Z jednej strony obie sa glownymi bohaterkami, obie mają bezmyślne i egoistyczne matki i są córeczkami tatusia, no i szablon opowiesci jest podobny. ale Lizzy jest oryginalna, mądra, oczytana i inteligentna. Bridget jedynie oryginalna.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#52 2007-10-27 17:53:39

Akaterine
Administrator

Re: NawiÄ…zania do Jane Austen w Bridget Jones

Dla mnie jest oczywisty brak podobieństwa charakterologicznego, dostrzegałam tylko podobieństwo wydarzeń (choć uświadomiłam to sobie dopiero po Twoim poście, Aine wink). Ewentualnie można dostrzec podobieństwo w tym, że obie panie zainteresowały Darcych, ponieważ różniły się od innych przedstawicielek swojej płci. To, że w naszych oczach Lizzy wyróżniała się pozytywnie, a Bridget niekoniecznie, to już inna sprawa big_smile.


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#53 2009-06-16 18:37:34

Vasco
Administrator

Re: NawiÄ…zania do Jane Austen w Bridget Jones

Czy widziałyście tę wyciętą scenę? http://www.youtube.com/watch?v=BhfOBupJckg

Offline

 

#54 2009-08-15 23:59:18

Lukrecja
U¿ytkownik

Re: NawiÄ…zania do Jane Austen w Bridget Jones

Nigdy nie wpadłam na to, że Bridget może mieć coś wspólnego z Lizzie. Darcy z Markiem - to fakt, wiadomo, nie podlega dyskusji w ogóle. Jednak Bridget i Elżbieta to są dla mnie dwie odległe planety... Teraz, jak się bardziej zastanawiam, to myślę, że panów Darcy kręciło zarówno w Lizzie jak i w Bridget: pogoda ducha, nie podleganie stereotypom i ogólna "nietuzinkowość", ale w B. jak i w E. to się przejawiało na zupełnie różne sposoby... Sama nie wiem, Lizzie to dla mnie mnie delikatna i łagodna kobieta, a Bridge to wiecznie przeklinająca baba, która ma ochotę na fajki, seks i słodycze. tongue


"You must know. Surely you must know. It was all for you."

Niewielu jest ludzi, których prawdziwie kocham, a jeszcze mniej takich, o których mam dobre mniemanie. Im więcej poznaję świat, tym mniej mi się podoba, a każdy dzień utwierdza mnie w przekonaniu o ludzkiej niestałości i o tym, jak mało można ufać pozorom cnoty czy rozumu.

Offline

 

#55 2009-08-17 21:08:34

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: NawiÄ…zania do Jane Austen w Bridget Jones

Jak dla mnie roznica pomiedzy Lizzy i Bridget polega na tym, ze pierwsza byla oczytana, wykształcona i inteligentna, a druga głupia, w sumie dosc pusta i niezbyt bystra .


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#56 2009-08-18 09:45:46

Akaterine
Administrator

Re: NawiÄ…zania do Jane Austen w Bridget Jones

Aine, prosto, zwięźle i na temat big_smile


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#57 2009-09-30 17:33:59

Loana
U¿ytkownik

Re: NawiÄ…zania do Jane Austen w Bridget Jones

I tylko straszne jest,ze jak slyszalam rzesze kobiet sie identyfikuja z Bridget O_O


JakieÅ› pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

Offline

 

#58 2009-09-30 18:41:26

Akaterine
Administrator

Re: NawiÄ…zania do Jane Austen w Bridget Jones

Ja lubię Bridget, bo to fajna postać książkowa. Nie prawdziwa osoba, nie ktoś, kogo musiałabym znosić w swoim towarzystwie, ale postać. Ale - mMały offtop - mnie też przeraża, że niektórzy się z nią identyfikują, ale czasami mam wrażenie, że to jest jakaś tendencja, moda czy jak to nazwać - kobiety (i dziewczyny wink ) w moim otoczeniu wszystkie uważają się za głupie, i, co gorsza, są z tego zadowolone. Jedna zaś z wielką radością mówi o sobie "Mariolka" - pewnie kojarzycie kabaret Mariolka-krejzolka, w którym facet w blond peruce udaje pustą nastolatkę, która nie potrafi się nawet składnie wypowiedzieć - co jest straszne biorąc pod uwagę, że owa dziewczyna to obecnie mgr filologii polskiej...

(za dużo ostatnio chyba piszę na pewnym forum o zaostrzonym rygorze offtopowym i przez to cały czas czuję się w obowiązku informować i przepraszać, jeżeli piszę nie na temat - a przecież na TYM forum jestem administratorem! big_smile )


"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

Offline

 

#59 2009-10-02 22:55:23

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: NawiÄ…zania do Jane Austen w Bridget Jones

Akaterine - zazwyczaj moderatorstwo i administratorstwo nie tlumaczy tongue
Ale musisz przyznac, ze u nas i tak nikt Ci nie da po lapkach za offtopowanie smile
Nie spotkalam sie jeszcze z osobami, ktore identyfikuja sie z Bridget - tak w pelni. Dla mnie Bridget to synonim blondynki i chociaz ja rowniez nie mam zbyt wielkiego zdania na temat wlasnej inteligencji, nie jest to dla mnie powod do dumy, a raczej wstydliwy kompleks.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB