Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#26 2006-02-04 22:09:25

Diana
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Aine, to poprawiaj mnie, gdy napiszę coś bez sensu odnośnie historii. Choć zazwyczaj staram się sprawdzać to, o czym piszę.
A ciekawe jest to, że jak czasem obejrzę jakiś film oparty na faktach albo dotyczący prawdziwych osób - i on mi się spodoba, to często staram się potem zgłębić ten temat. Tak np. było z animowanym filmem "Anastazja"; choć to była bajka, przez pewien czas interesowałam się historią carskiej rodziny i jej tragicznym losem.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#27 2006-02-04 22:14:54

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Diano hm... jakoś tak zabrzmiałoby to jakbym się wymądrzała. Nieee.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#28 2006-02-04 22:27:29

Diana
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Ależ nie to miałam na myśli, Aine. Ty (i inne forumowiczki) możesz natomiast "dokształcać" mnie w miarę potrzeb. big_smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#29 2006-02-04 22:29:16

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Ja wiem, że nie to miałaś na myśli. Ale w chwili obecnej jestem przewrażliwiona :evil:
Jakby co - pogadamy wówczas prywatnie ok?


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#30 2006-02-04 22:33:18

Diana
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

No problem! big_smile big_smile big_smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#31 2006-02-05 14:36:58

Mrs_Darcy
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe


Ja tak na szybko wymienię Króla Artura - uwielbiam legendy arturiańskie.

O tak. smile A z pewnością widzieliście "Rycerza króla Artura" (S. Connery, J. Ormond, R. Gere) i moim skromnym zdaniem twierdzę, iż był zdecydowanie lepszy niż ostatni kinowy film, z Kerią w jednej z ról. Nie załapałam tam tego specyficznego klimatu, jaki był, a może raczej jaki stworzyła sobie moja wyobraźnia, przez wiele lat oglądania i słuchania opowiesci o Rycerzach Okrągłego Stołu...


Choć sercem rządzą nierzadko
złoto i drogie kamienie,
lecz słówko uprzejme i gładkie
w większej jest mocy i cenie.
-------------------------------------
Z bajki przybyłam, w bajce żyję i do bajki odejdę...
Damnat quod non intelligunt..

Offline

 

#32 2006-02-05 15:17:30

Georginia
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Krol Artur zdecydowanie mnie zdegustował...miałam wrażenie ,że ktoś na siłe stara mi się wepchnąć prawdę historyczna...a wiecie jaki mam do tego stosunek.Co zaś się tyczy prawdziwości bądź nie Artura to najważniejsze jest to,że "mit nie jest ani ewidentnym kłamstwem ani potwierdzeniem prawdy":-)

Offline

 

#33 2006-02-05 19:22:16

Kazik
(Admin)

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

"mit nie jest ani ewidentnym kłamstwem ani potwierdzeniem prawdy":-)

Możesz podać autora? Umieszczę na stronie z aforyzmami. smile


"Barbarzyńcami nazywamy tych, których zwyczaje różnią się od naszych" (Benjamin Franklin)

Offline

 

#34 2006-02-05 20:14:34

Georginia
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Zdanie to pochodzi z książki Poetyka mitu autor to Eleazar Mieletinski

Offline

 

#35 2006-02-05 21:39:02

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

O tak. smile A z pewnością widzieliście "Rycerza króla Artura" (S. Connery, J. Ormond, R. Gere) i moim skromnym zdaniem twierdzę, iż był zdecydowanie lepszy niż ostatni kinowy film, z Kerią w jednej z ról. Nie załapałam tam tego specyficznego klimatu, jaki był, a może raczej jaki stworzyła sobie moja wyobraźnia, przez wiele lat oglądania i słuchania opowiesci o Rycerzach Okrągłego Stołu...

W pierwszej chwili odczułam podobnie. Potem, gdy zorientowałam się, że fim tak naprawdę nie opowiada o słynnym Świętym Graalu, ale bazuje na jednej z teorii historycznych - stwierdziłam że film jest rewelacyjny. Niemałe znaczenie ma tutaj fakt, że oglądałam pełną, reżyserską wersję, dłuższa i posiadającą alternatywne zakończenie (dopiero potem zdecydowano sie na hollywoodzki happy end).
Dla mnie film jest dużo lepszy niż którakolwiek inna wersja. Nawet ta z Seanem.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#36 2006-02-07 09:36:12

Gitka
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

A zmieniając temat, czy słyszałyście, że ponoć ma powstać nowa ekranizacja "Przeminęło z wiatrem" . Russell Crowe chce aby mu towarzyszyła Nicole Kidman. Nie wiem czy to prawda (koleżanka przeczytała w jakimś kolorowym piśmie). Jakoś co do Nicole Kidman nie mogę się przekonać ale Russella uwielbiam.

Offline

 

#37 2006-02-07 09:41:27

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Ja mam na odwrót. Nicole lubnie, ale nie wyobrażam sobie Crowe jaku Retta.
Brrr!!!
POdejrzewam ze nic nigdy nie pobije filmu wszechczesów


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#38 2006-02-07 10:01:08

Gitka
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Nicole można sobie wyobrażić w roli Scarlett OHara, grała w filmie Wzgórze nadziei (te same czasy) i właśnie dlatego nie widzę jej w tej roli.
Nie podobała mi się w Wzgórzach nadziei, była tak sztywna i zimna, no cóż tak juz bywa...

Offline

 

#39 2006-02-07 10:03:22

Alison
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

A ja myślę, że to całkiem niezły koktajl mógłby z tego wyjść i jakieś przeminęło ze świeżym wiatrem. Słodko-gorzki brutal i słodka blondynka, jest tak samo laleczkowata ale i sprytniusia jak Vivien. Aaaaale... i tak juz nigdy nie urodzi się facet z takim uśmiechem i zabójczym dołeczkiem jak Clark. :cry:


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#40 2006-02-07 10:03:44

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Ja ją widziałam ciskającą gromami z oczu.
Podejrzewam że i tak wszystko będzie zależało od reżysera. Jak poprowadzi daną postać.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#41 2006-02-07 10:05:21

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Aaaaale... i tak juz nigdy nie urodzi się facet z takim uśmiechem i zabójczym dołeczkiem jak Clark. :cry:

Oj nie!!! :cry: :cry:


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#42 2006-02-07 10:06:01

Alison
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Ja też myslę, że Nicol ma wielki potencjał, oby go tylko nikt nie zmarnował. We "Wzgórzu" ona chyba miała być taka sztywnawa jako przeciwwaga dla roli Renee.


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#43 2006-02-07 10:42:53

Diana
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

No tak, już próbowali niejedni nakręcić nową wersję! Sama nie wiem- niby R. Crowe jest dobrym aktorem, ale czy udałoby się mu zagrać taką finezyjną rolę, to nie wiem? I jakoś mi posturą nie pasuje, ale od czegóż ćwiczenia fizyczne? Nicole jest bardzo zdolna i jakoś nie mam co do niej obaw (jeśli to ona ma zagrać). smile


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#44 2006-02-07 14:36:17

Gitka
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Ktos chyba pisałał o Merlinie, że lubił ten miniserial. W takim razie dobra wiadomość powstaje ciąg dalszy


"Merlin's Apprentice", taki tytuł nosi kontynuacja popularnego serialu z 1998 roku zatytułowanego "Merlin". Film powstaje w studiu RHI Entertainment a jego reżyserem jest David Wu. W rolach głównych ponownie wystąpią Sam Neill i Miranda Richardson.

Wielki czarodziej Merlin (Sam Neill) powraca do zniszczonego przez wojnę Camelotu. Wszystkie nieszczęścia jakie nawiedziły królestwo zapoczątkowała kradzież Świętego Graala, który był największym darem i ochroną dla Camelotu. Z pomocą młodego złodziejaszka Jacka (John Henry Reardon), Merlin usiłuje odnaleźć cudowny kielich. W tym celu przekazuje niesfornemu młodzieńcowi tajniki magii. Obaj będą musieli stawić czoło ogromnemu niebezpieczeństwu, by przywrócić Camelotowi chwałę dawnych dni.
W obsadzie "Merlin's Apprentice" znaleźli się również Meghan Ory i Teach. Muzykę skomponował Trevor Jones.
źródło
http://www.filmweb.pl/Powstaje,kontynua … s,id=26778

Offline

 

#45 2006-02-07 14:53:25

Alison
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Ale w tej poprzedniej z samem Neillem grała chyba Isabella Rosselini. A może sie myle.... A jak się mylę to i tak mnie zaraz ktoś "wyprostuje" ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#46 2006-02-07 17:37:45

Georginia
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

super....kocham ten miniserial(doprawdy mini bo 2 odcinki;-)
niestety nigdzie nie mozna go zdobyc:-(

Offline

 

#47 2006-02-07 18:29:32

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Ja tez lubie Merlina, ale to co przeczytałam o kontunuacji niekoniecznie skłania mnie ku jej oglądnieciu. Jakaś taka naciągana się wydaje. Sequelowa. A mało dobrych sequelów się spotyka.


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#48 2006-02-07 18:45:19

Georginia
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Zwlaszcza ze SN już trochę hmmm...stracił na uroku...to przecież jakies 8 lat temu nakręcili....

Offline

 

#49 2006-02-07 19:54:38

Maryann
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

A ciekawe jest to, że jak czasem obejrzę jakiś film oparty na faktach albo dotyczący prawdziwych osób - i on mi się spodoba, to często staram się potem zgłębić ten temat.

Witam w klubie.
A jak mnie wnerwia, kiedy film podajÄ…c siÄ™ za "oparty na faktach" rozmija siÄ™ z nim w co drugiej scenie...

Offline

 

#50 2006-02-07 20:11:42

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

A jak mnie wnerwia, kiedy film podajÄ…c siÄ™ za "oparty na faktach" rozmija siÄ™ z nim w co drugiej scenie...

Mnie wnerwia wyłącznie wówczas gdy pisze "oparte na faktach autentycznych" itp. Gdy jest adnotacja "na motywach" podchodze do zmian bardzo spokojnie big_smile


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB