Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#51 2006-02-07 22:05:52

Georginia
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

potrzeba odrobiny dystansu...film oparty na książce,faktach itp jest tylko i wyłącznie filmem który opiera się na książce, korzysta z niej ale i sam dodaje troche fanatzji nieksiążkowych,nie-faktycznych (w tym wypadku ten kto pisze scenariusz).
Jasne ,można się denerwować,że coś odbiega od prawdy (hi hi zastanówmy się nad prawdą absolutna;-) ale ja myśle,że trzeba to potraktować trochę spokojnie...same nie mamy tyle pieniędzy aby nakrecić własne filmy....trzeba nam korzystać z dorobku innych.

Offline

 

#52 2006-02-07 22:11:37

AineNiRigani
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

no i trzeba wziąść też pod uwagę bardzo ważny, jakby nie patrzeć fakt, że film powstaje po to, aby zarobił na nim producent. Pieniądz włożony w produkcję musi się zwrócić. A wymagani rynku są zwykle stałe. Musi być miłość, odrobina przemocy, efekty i odrobina humoru


Nawet kojot na kamieniu może dostać wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

Offline

 

#53 2006-02-08 23:44:13

izek
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

a propos super filmow to oprocz tych wymienionych b.mi sie podobal "Pokoj z widokiem" z boska obsada (Bohnam-Carter tez). Gra tam jeden cudny blondyn :oops: , którego zazwyczaj widzialam w takich podlych=negatywnych rolach, a tu prosze amant i do tego superpozytywny.
Ksiazka zreszta tez jest fajna.


gg 5425654

Offline

 

#54 2006-02-09 13:20:48

Diana
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Ale czy nie mylę się, iż w "Pokoju z widokiem" była taka jedna scena, jak panowie się kąpią w jeziorku i nagle wpadają panie, i generalnie wszyscy są skrępowani sytuacją? :oops:


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#55 2006-02-09 13:24:18

Alison
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Była, była :-) Reakcja mamusi była jazzowa big_smile
A ja jak zobaczyłam jak w tym filmie zagrał Daniel Day-Lewis a potem sobie porównałam tą rolę no np. z Ostatnim Mohikaninem, to uważam, że to jest genialny aktor, który zagrałby nawet damski trzewiczek ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#56 2006-02-09 13:25:42

Alison
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Więc z Darcym też by sobie poradził, a nikt go tu chyba jeszcze nie brał pod uwagę.


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#57 2006-02-09 14:37:48

izek
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

ale Daniel DL to grał chyba poboczna role (narzeczonego)??


gg 5425654

Offline

 

#58 2006-02-09 18:23:08

Maeve
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

To i tak wychodzi taniej noż w sklepach, a wydania są kolekcjinerske podobno, z dodatkami. Przynajmniej "Imię róży" takie jest. Może inne też?

Offline

 

#59 2006-02-09 21:18:05

Diana
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Większość tych filmów można zobaczyć na kanale TCM, niektórzy aktorzy czasem je komentują- np. teraz zdaje się Angelika Houston ("Wiedźmy", "Morderstwo na Manhatanie"). No, tylko te dodatki mogą przeważyć szalę. wink


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#60 2006-02-09 22:17:15

caroline
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

"Pokój z widokiem" rulez! Kiedyś wyhaczyłam w supermarkecie VCD za 15 zeta i teraz stoi na honorowym miejscu u mnie na półeczce big_smile Genialny jest ten film. Daniel Day-Lewis jest prześmieszny, ale w scenie zerwania zaręczyn, gdy stara się zachować twarz i jest prawdziwym dżentelmenem dla dziewczyny, która właśnie go porzuciła - bardzo ludzki i przejmujący.

A jeszcze duetu Merchant-Ivory: "Okruchy dnia" (książka też rewelacyjna) i "Złoty puchar" ("Golden Bowl" - w Polsce pokazywany pod dwoma tytułami).
Nie wiem, czy ktoś wspominał "Wiek niewinności", świetna adaptacja. Tam jest ta słynna kilkuminutowa scena nakręcona w jednym ujęciu z kamerą podążającą za bohaterem przez salę balową. Jak oglądałam nową DiU już od pierwszych scen nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że reżyser próbował dorównać mistrzowi Scorsesemu w długich ujęciach, na początku w domu Bennetów i kilka razy póżniej, także na balu.

Offline

 

#61 2006-02-09 22:35:53

Alison
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Czy "Okruchy dnia" to jest z Emma Thompson i Anthony Hopkinsem?(nie mam pamięci do tytułów i filmu poznaję po obsadzie wink jeśli tak, to ja kocham ten film! "Złotej miski" jakoś nie kupiłam, mimo, że bardzo lubię Jeremiego, ale jakiś plastikowy był ten film...


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#62 2006-02-09 22:41:34

Gosia
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Ja tez lubie "Okruchy dnia" i w ogole Anthony Hopkinsa.
Takze np. w "Cienistej dolinie".
Takie ciekawe postacie grywa i ciekawie je gra.

Co do dlugiego ujecia, ja tez mialam wrazenie, ze rezyser idzie na efekt, choc mi sie to podobalo.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#63 2006-02-09 22:44:41

Alison
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Jak słyszę Antosia mówiącego, to jakoś odruchowo zaczynam myśleć po angielsku ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#64 2006-02-09 22:46:16

Gosia
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

W koncu to "Sir Anthony Hopkins: big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#65 2006-02-09 22:49:15

Caitriona
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Bardzo, ale to bardzo lubię Hopkinsa. Ale dla mnie już na zawsze pozostanie chyba Hannibalem Lecterem. wink


The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Offline

 

#66 2006-02-09 22:54:07

Gosia
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Dla mnie tez, choc na rowni z majordomusem Stevensem i pisarzem Lewisem.

Czytalam jego biografie, to trudny ale interesujacy czlowiek.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#67 2006-02-09 23:01:13

Alison
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

A w "Wichrach namiętności?" Był wspaniały jako ojciec. A jako wujaszek Wania? A już jako Picasso to bez komentarza jeno czysty zachwyt.
Po prostu "Sir, let me tell you how much I admire and love you", że sobie pozwolę zacytować Maestrę JA. wink


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#68 2006-02-09 23:03:53

Gosia
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Hehe, wink

Dwoch ostatnich wymienionych przez Ciebie filmow nie widzialam, ale wierze na slowo, ze byl swietny.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#69 2006-02-09 23:21:47

Diana
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

A oglądałyście "Człowieka-słonia"? Tam Anthony Hopkins też zagrał ciekawą rolę, mimo że nie tytułową.


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#70 2006-02-10 11:49:21

Gosia
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

"Tam Anthony Hopkins też zagrał ciekawą rolę, mimo że nie tytułową."

Na szczescie nie big_smile

Pamietam, film czarno-biały. To jedna z jego sztandardowych rol.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#71 2006-02-10 12:35:01

Alison
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

A oglądałyście "Człowieka-słonia"? Tam Anthony Hopkins też zagrał ciekawą rolę, mimo że nie tytułową.

Jasne! nawet mogłabym go zaliczyć do kategorii 'wyciskaczy łez" niestety, tak to już ze mną jest. Och już zaczęłam rymować ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#72 2006-02-17 16:39:38

Gitka
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

22 lutego o godzinie 23,50 na kanale BBC PRIME będzie film
MuskajÄ…c welwet
Kiedy Nan, młoda, wiejska dziewczyna, po raz pierwszy w życiu odwiedza teatr muzyczny, ulega fascynacji jednej z występujących tam aktorek - Kitty.

Naiwna i niewinna, choć powstrzymywana swoim prowincjonalnym życiem, Nan postanawia uciec z Kitty do Londynu, kobiety tworzą sceniczny duet, aż wreszcie wdają się w lesbijski związek. Tak zaczynają się miłosne przygody Nan, które poprowadzą ją od bałamutnej kochanki do przebierającej się w damskie fatałaszki męskiej prostytutki oraz od niewolnika seksu z wyższych sfer w ramiona wartościowego, kochającego partnera.

Dokonana przez Andrew Daviesa (autora scenariuszy do filmów "Dziennik Bridget Jonem", "Duma i uprzedzenie", "Domek z kart") adaptacja powieści Sarah Waters rozgrywająca się na początku dwudziestego wieku to prawdziwa rewelacja - inteligentny, wzruszający i dynamicznie przedstawiony obraz.

W rolach głównych Rachael Stirling jako Nan oraz Keeley Hawes jako Kitty.

źródło
http://www.cyfraplus.com.pl/cgi-bin/cyf … c%20welwet

Offline

 

#73 2006-02-17 22:44:21

Diana
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Ja już oglądałam ten serial, a golizny w nim było, że hej! Poza tym, jak główna bohaterka wahała się, którą partnerkę wybrać, to myślałam, że skonam! :evil:


Czym jest życie- snem jedynie...
GG: 9031506

Offline

 

#74 2006-02-22 08:35:21

Gitka
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

Serial "Rzym" na HBO
Chciałoby się mieć ten kanał w domu.
Uwielbiałam serial "Ja, Klaudiusz", popatrzyłabym znów na powtórki.
http://film.interia.pl/news?inf=720713

Offline

 

#75 2006-02-22 08:46:55

Gitka
U¿ytkownik

Re: Filmy historyczne i kostiumowe

http://film.wp.pl/p/foto.html?id=25580,33727
zdjęcia z serialu
Gra tam aktor Ciarán Hinds znany nam z "Perswazji" "Jane Eyre "
"Mayor of Casterbridge"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB